Sari la conținut

Problema remorca


Climber
 Share

Postări Recomandate

Daca stie cineva, unde pot repara remorca in Timisoara, bratul cu ax distrus plus tamburul manarit la 16 inch (sudata camasa). Fostul proprietar sper sa se abtina de la comentarii. Osia este triunghiulara.

Multumesc anticipat. Atasate cateva poze tambur+ax+osie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , cine a sudat pe camasa , care este din fonta nu a facut treaba buna , dupa cum se vede rezultatul, o alta reparatie de acest gen nu va avea mare succes , ca si user-ul de mai sus iti recomand sa inlocuiesti piesele avariate. Poate se reuseste ceva , ai cind cedeaza reparatia sigur nu se intimpla in curte ci pe undeva pe autostrada noaptea pe ploaie , si tocmai estei incarcat binisor ...

Serios acum nu fa repariatii tipic nea Spirica ... , deja ai una .... X-(

Editat de mihaai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca nici nu vreau sa fac o manarie, vreau sa o repar cu piese noi, nu aveam de unde sa stiu ca e sudat tamburul cand am luat remorca :-( de aia am si intrebat daca e cineva care se pricepe ca eu nu stiu ce sa cumpar. Remorca nu e standard, e cu roti de 16 cu 5 prezoane, axul este de la o remorca cu 4 roti mai mult ca sigur. Eu ma-s pune sa o repar numai ca nu stiu cum se inlocuieste bratu pe osie, am imteles ca trebuie ceva presa.. Remorca e destinata exclusiv transportului moto pina in 400 kg incarcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce se vede , pare ceva prindere wv . Cauta pe la dezmembrari oala de pe spate de la golful 2/3, este probabil sa se potriveasca , sau cu oala buna vezi ce gasesti de la astra modelul 2, din cite se pare la tine este important rulmentul sa fie compatibil cu oala ta , frinele sint inexistente ...

Succese :tomato:

Acum uitindu-ma atent pare roata de 16 , dar prezoane sint 4 ....

Editat de mihaai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...