Sari la conținut

recomandare magazin - comanda urgenta de pompa de apa F650GS


iridiu192
 Share

Postări Recomandate

În legătură cu axul, totul este k.

Termostatul cumpărat are codul: BEHR TX4187D.

COSTĂ 39 lei la magazinul epiesa.ro.

» Post actualizat in 29 May 2017 13:05

Semeringuri am pus cu o buza cu un singur arc.

Asfalt uscat.

Va mulțumesc tuturor pentru ajutorul acordat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Si eu sunt curios cat o sa tina.

 

Other info:

1. Cel mai ieftin kit de pompa pe care l-am cumparat a fost 183 lei/kit (11512343451) plus 25 lei garnitura (11517652950). Cu ax facut la strung in .ro + simeringuri de la BADI iesi clar mai ieftin.

2. Am schimbat pompa de apa in 2012 imediat dupa ce am cumparat motocicleta. A inceput sa picure in vara 2015 si am schimbat din nou. Sunt curios daca o sa cedeze tot la fel de repede sau nu.

3. Daca otelul de pe ax ar fi mai dur cred ca s-ar uza simeringurile mai repede.

4. Oricum design-ul este prost: cauciuc pe metal cu ax necentrat si fara lubrifiere pe partea de antigel. Singura vaselina pe care o vede acel simering este la montare. De aceea cred ca este foarte important ce vaselina se pune la montare. Eu prima oara am pus vaselina normala de rulmenti. A 2a oara am pus vaselina rezistenta la apa pe baza de silicon. O sa vad daca tine mai mult. BMW recomda http://www.smary.milar.pl/media/!prod-spec/MOLYKOTE-111-PDS.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toata lumea ar prefera sa se uzeze simeringurile mai repede, dar sa nu dea decat 5 lei pe o pereche de simeringuri noi. Desi la ce acces pacatos ai la pompa de apa, nu e o operatiune pe care s-o vrei s-o faci des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, are cineva un set de pinioane noi ,pana imi vin cele comandate ? Ma intorc in Bucuresti miercuri si as vrea sa le schimb in weekend. Am comandat la Bavaria si nu imi raspunde cucoana. O fi intrat in concediu.

Editat de george13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...