Sari la conținut

A venit vara...


robertd
 Share

Postări Recomandate

A venit vara, au iesit tampitii pe independentei, la 2 noaptea. Daca te stii care esti, suge-o.

cocabikeru pluii.

 

Ps. In stanga jos ai o maneta, trage de ea cu picioru, de vreo 2-3 ori.

Daca nu te descurci, pe ghidon in dreapta ai alta maneta, apasa pe aia brusc dupa ce treci de viteza luminii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vara, au iesit tampitii pe independentei, la 2 noaptea. Daca te stii care esti, suge-o.

cocabikeru pluii.

 

Nu poti dormi, baga un diazepam si nu mai da la toata lumea chestii "de supt". Mai poti face inca un topic ca nevasta-ta sforaie si nu poti dormi, oricum moderatorii dorm de ani de zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vara, au iesit tampitii pe independentei, la 2 noaptea. Daca te stii care esti, suge-o.

cocabikeru pluii.

 

Ps. In stanga jos ai o maneta, trage de ea cu picioru, de vreo 2-3 ori.

Daca nu te descurci, pe ghidon in dreapta ai alta maneta, apasa pe aia brusc dupa ce treci de viteza luminii.

Ce ai facut pana acuma nene? Cred ca ai dormit profund. Pai astia sunt la treaba de mai bine de o luna. Cel putin pe zona Kiseleff-Piata Victoriei-Piata Charles de Gaulle.

Cum a trecut artistul de Arcul de Triumf si a intrat pe Kiseleff, mers cu motorul turat pina scuipa sange pe teava. Apoi, daca cumva baicarul are ghinion si se pune rosu la semaforul de la Str. Docentilor, scoate tiptil din viteza, dar din timp sa nu iroseasca ocazia, si tureaza motorul in gol cat a vazut el pe net ca fac baieti aia priceputi. Si cand s-a pus verde da-i nene.......

Si la sfarsit: mama, ce ne-am mai distrat ! :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Silver_Arrow:

E topic de provintie, nu da Bucuresti.

Desi pont pentru dormitul bun in Bucuresti : Daca e sa te muti in chirie pe undeva, mergi domle si gaseste-ti pe-un bulevard cu asfaltu prost... gen Calarasilor. Nici urma de biker pe acolo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua variante, suni la politie le da amenda si se potolesc cateva zile sau daca mai ai uleiul vechi de la schimbul din primavara il torni tacticos pe drumul practicat de "liniarii disturbatori de liniste"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua variante, suni la politie le da amenda si se potolesc cateva zile sau daca mai ai uleiul vechi de la schimbul din primavara il torni tacticos pe drumul practicat de "liniarii disturbatori de liniste"

 

Bun sfat...NOT!

Cum plm să sfătuiești pe cineva așa ceva măi acesta, ai mîncat de pe jos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta face parte din categoria aia, ca unu e mai motociclist daca merge mai mult ca altu pe o roata. Cred ca topicul asta se refera si la tine Esti doar un posesor de motocicleta, nu motociclist; si acu o sa apara altii ca tine ca ba scuteristule tu ce te bagi

El nu face parte din categoria aia :)) desi ii plac zgomotele. Chiar a fost mult timp scuterist :)). Din pacate multi confunda strada cu pista, se cred Rossi si uita ca, in mod normal, lumea care munceste a doua zi, doarme la 2:00 AM cand se cred ei zmei. Sau ca nu toti apreciaza motococalareala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vara, au iesit tampitii pe independentei, la 2 noaptea. Daca te stii care esti, suge-o.

cocabikeru pluii.

 

Ps. In stanga jos ai o maneta, trage de ea cu picioru, de vreo 2-3 ori.

Daca nu te descurci, pe ghidon in dreapta ai alta maneta, apasa pe aia brusc dupa ce treci de viteza luminii.

 

Daca nu ai fi stat in zona aia, nu mai postai.... Ia-le ca atare, cu bune si rele, fiecare padure cu uscaturile ei...

 

Tin minte ca faceau aceleasi tampenii pe Copou,cand am fost internat vreo 1 sapt si ceva la spitalul militar. Erau oameni care chiar aveau probleme cu somnul noaptea, fiind internati ...si mai treceau si cretinii astia... Deci crede-ma, se poate si mai rau..

 

Bea 2-3 beri, ia un diazepam si gata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit articolul si am cateva completari:

- nu e vorba ca astia au bani si noi nu. Este o idee promovata in general in Romania ca uite ce de bani au nemtii. E drept ca ei castiga mai bine decat noi pentru ca si muncesc pentru asta, dar si cheltuielile sunt pe masura. Ia verificati cat costa o chirie pe acolo.

Nu umbla cainii cu covrigi in Germania. Poate corect ar fi: oamenii sunt mai cumpatati cu banii.

- am avut ocazia sa trec printr-un filtru al Politiei germane (sus pe munte!), cu dedicatie pentru motociclisti: se verifica starea tehnica moto, daca are sau nu componente artizanale si se masura ce galagie face. Rezultatul: cand motorul facea galagie mai mult decat prevede producatorul sau Cartea de Identitate (la ei se trece chiar si in talon) se lua numarul de inmatriculare si talonul si se pleca pe platforma. Fara discutii, fara cearta si mai ales fara spaga.

Asa a fost construita si se mentine civilizatia. Nimic altceva.

Si inca ceva: acei oameni si-au luat motocilcleta pentru placere. Nu ca sa isi compenseze diverse frustrari. In plus fata de Romania, acolo Politia este la treaba si domoleste frustratii sau ii elimina din trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai fi stat in zona aia, nu mai postai.... Ia-le ca atare, cu bune si rele, fiecare padure cu uscaturile ei...

 

Tin minte ca faceau aceleasi tampenii pe Copou,cand am fost internat vreo 1 sapt si ceva la spitalul militar. Erau oameni care chiar aveau probleme cu somnul noaptea, fiind internati ...si mai treceau si cretinii astia... Deci crede-ma, se poate si mai rau..

 

Bea 2-3 beri, ia un diazepam si gata :)

 

Indiferent in ce zona am stat, am avut intotdeauna bun simt sa nu deranjez vecinii / locatarii la ore tarzii + am avut toba stock pe toate motoarele ever asa ca normal ca ma deranjeaza cand niste coca isi iau motor si nu ma lasa sa dorm noaptea. Daca nu respectam, cum putem avea pretentia sa fim respectati la randul nostru in trafic ?

Am chef de nebuneala ? Ies din oras.

Ca sa fie clar, nu ma refer la toti posesorii de sportive, pentru ca trec suficienti motociclisti cu sportive la ore tarzii pe bulvard, dar intr-o treapta de viteza / turatie de bun simt, nu mers sportiv.

E greu sa-ti iei un db killer cand dai cateva sute de euro pe o toba sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am chef de nebuneala ? Ies din oras.

Ca sa fie clar, nu ma refer la toti posesorii de sportive, pentru ca trec suficienti motociclisti cu sportive la ore tarzii pe bulvard, dar intr-o treapta de viteza / turatie de bun simt, nu mers sportiv.

E greu sa-ti iei un db killer cand dai cateva sute de euro pe o toba sport.

Cum sa iesi din oras cand ai bagat benzina de 20 de lei? Cum sa-ti pui dbkiller cand ai taiat toba veche si i-ai scos sitele?

Cine se deda la asemenea manifestari vrea sa-si arate valoarea cu efort minim atat material cat si intelectual.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta face parte din categoria aia, ca unu e mai motociclist daca merge mai mult ca altu pe o roata. Cred ca topicul asta se refera si la tine :) Esti doar un posesor de motocicleta, nu motociclist; si acu o sa apara altii ca tine ca ba scuteristule tu ce te bagi :hug:

Nu înțeleg ce vrei sa zici despre mn, din ce categorie fac eu parte mai exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva: acei oameni si-au luat motocilcleta pentru placere. Nu ca sa isi compenseze diverse frustrari. In plus fata de Romania, acolo Politia este la treaba si domoleste frustratii sau ii elimina din trafic.

 

Pai da, asta e ideea principala... mai putini "look at meee!" printre nemti. Mult touring, putine fumuri, trafic civilizat... oamenilor le place sa se plimbe.

 

Oamenii sunt rai si zic ca nemtii o au mica... dar rromanii o au si mai mica - cel putin din atitudine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, asta e ideea principala... mai putini "look at meee!" printre nemti. Mult touring, putine fumuri, trafic civilizat... oamenilor le place sa se plimbe.

 

Oamenii sunt rai si zic ca nemtii o au mica... dar rromanii o au si mai mica - cel putin din atitudine...

Ouchh!! I-ai lovit unde ii doare mai tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu postez unde trebuie dar am vazut azi la stiri radar in jud iasi pe opel astra albastru inchis Is 10fzd .cica sunt 5 masini ne inscriptionate.in timpul reportajului au luat un moto cu 170 in limita de 100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ştiam de ceva Astra roşu care-şi face veacul la ieşirea spre Targu Frumos. Deci da, ştirea poate fi corectă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acestea sunt masinile neinscriptionate din Iasi :

 

hGwIXV4.jpg

 

Am fost si eu halit de Opelul Albastru fara macar sa-mi dau seama.

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vara, au iesit tampitii pe independentei, la 2 noaptea. Daca te stii care esti, suge-o.

cocabikeru pluii.

 

Ps. In stanga jos ai o maneta, trage de ea cu picioru, de vreo 2-3 ori.

Daca nu te descurci, pe ghidon in dreapta ai alta maneta, apasa pe aia brusc dupa ce treci de viteza luminii.

 

Da' cine e printesa sensibila acolo?

 

Eu am speriat pana acum femei, copii si barbati duri de cand am taiat din tobe. Macar nu mai sunt "invizibil" in trafic. Loud pipes save lives, remember?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' cine e printesa sensibila acolo?

 

Eu am speriat pana acum femei, copii si barbati duri de cand am taiat din tobe. Macar nu mai sunt "invizibil" in trafic. Loud pipes save lives, remember?

Gandire minunata. Atunci sa ne scoatem cu totii tobele de la masini, camioane etc. Si ne vom "vedea" cu totii mai bine in trafic.

Te-ai gandit poate: sa merg incet, fara manevre bruste etc, si voi fi mai "vizibil"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...