Sari la conținut

Mortal la Focsani - Garoafa


Crazy-devil
 Share

Postări Recomandate

Impact mortal pentru un tânăr motociclist, pe soseaua E85.

 

Un tânăr de 26 ani din localitatea Rădăuţi, judeţul Suceava a murit azi la Spitalul Judeţean de Urgenţă “Sf. Pantelimon” Focşani după ce a fost implicat într-un accident rutier produs pe drumul naţional E85, Focşani – Garoafa. Impactul a fost fatal pentru tânărul militar, încadrat la o unitate militară din Târgu Mureş, care a intrat cu motocicleta într-un tractor care încerca să vireze la stânga pentru a ajunge în câmpul agricol. “Din primele cercetări se pare că şoferul unui tractor, ce tracta două semiremorci, nu s-a asigurat la virajul spre stânga şi din aceeaşi direcţie cu acesta circula un motociclist, care a intrat în roata stângă a tractorului. În urma impactului a rezultat decesul motociclistului ”, a precizat comisarul şef Adrian Huzum, de la Serviciul Poliţiei Rutiere Focşani. Poliţiştii de la rutier continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate modul de producere a accidentului. Pe numele tractoristului, Alexandru Bâzgan, de 59 de ani, s-a întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă.

 

Sursa: http://www.ziaruldevrancea.ro/index.php?news=1588818865

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumezeu sa-l odihneasca!

Tractoristul executa viraj stanga?! Cred, posibil sa gresesc, dar nu am vazut in raza de filmare a camerei un drum secundar, zona de pamant amenajata pentru acces in camp. Eu vad numai iarba, mai toti dintre noi cand vedem in stanga un drum secundar, si ai in fata un tractor caruta NU DEPASESTI in acel sector!! Idiotii nu au semnale pe tractoare, nu se asigura, nu aud semnale sonore, etc la fel si carutasii ! Cred ca a fost luat prin surprindere motociclistul de manevrea tractoristului...nu se astepta la viraj stanga dupa cum vad in filmare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idiotii nu au semnale pe tractoare, nu se asigura, nu aud semnale sonore, etc la fel si carutasii ! Cred ca a fost luat prin surprindere motociclistul de manevrea tractoristului...nu se astepta la viraj stanga dupa cum vad in filmare.

 

Nu au semnale, nu se asigura, nu aud semnale sonore, nu au dispozitive antiracheta, etc.

Si eu sunt de parere ca motociclistul, care rula cu 70km/h, a fost luat prin surprindere de tractorul cu doua semiremorci, care se deplasa cu 200km/h si a virat brusc stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au semnale, nu se asigura, nu aud semnale sonore, nu au dispozitive antiracheta, etc.

Si eu sunt de parere ca motociclistul, care rula cu 70km/h, a fost luat prin surprindere de tractorul cu doua semiremorci, care se deplasa cu 200km/h si a virat brusc stanga.

Daca taceai, folosof ramaneai....poate a murit un om nevinovat, crezi ca este momentul de misto...posibil/probabil/ evident, daca tot circuli pe doua roti, sigur o sa ajungi si tu in situatia lui, sa vad cum te descurci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sa vad cum te descurci?

 

Pai am facut POC! M-a adunat salvarea, m-am recuperat, iar acum am venit aici sa va spun ca, desi n-am fost niciodata vinovatul legal, am fost intotdeauna vinovatul moral, pentru ca mergeam tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt N+1 situatii, poti sa o iei in freza si la 35km/h...problema asta cu virajul stanga este clasica, si este criminala cand apare...eu sunt sigur ca nu avea 200km/h, dar nici 50km/h..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce praf e motorul... Dacă nu scria Suzuki pe carena nu îmi dădeam seama...

Pare ca avea tobă sport... Cum naiba nu la auzit tractoristul???

Nu se menționează dacă era băut sau nu tractoristul...

Păcat... Dumnezeu să-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dany cum sa il audă tractoristul? Nu te aude unu cu o amărâtă de masina mică, da rumânul cu um650-ul, care troncăne din toate încheieturile si lasă ulei pe carosabil

Editat de zune
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Suzuki Gsx-r 1000 K8. Putea fi si de 250, tractorul nu absoarbe socuri si este foarte greu.

Pacat...O simpla depasire ...

Odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au semnale, nu se asigura, nu aud semnale sonore, nu au dispozitive antiracheta, etc.

Si eu sunt de parere ca motociclistul, care rula cu 70km/h, a fost luat prin surprindere de tractorul cu doua semiremorci, care se deplasa cu 200km/h si a virat brusc stanga.

sustin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au semnale, nu se asigura, nu aud semnale sonore, nu au dispozitive antiracheta, etc.

Si eu sunt de parere ca motociclistul, care rula cu 70km/h, a fost luat prin surprindere de tractorul cu doua semiremorci, care se deplasa cu 200km/h si a virat brusc stanga.

Nu sustin ..... ba din contra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rip. Am ajuns la accident la 3 min. vedind dinspre bacau. Colegii cu masinile/tir spuneau ca mergea f tare. Un baiat cu masi a spunea ca mai era cu inca un motociclist si au trecut glont pe langa el, masina mergand cu 170-180 km/h. Astea au fost discutiile pe statie. Eu eram in bizighesti cand s-a produs accidentul.

Accidentul sa produs pe contra sens aproape de acostament. Din spate mai venea un tractor cu 2 remorci. Politia nu i-a zis nimic tractoristului. Acolo este linie discontinuua si se merge TARE.

Pacat, dar cred ca evitarea prin dreapta....

» Post actualizat in 02 Jul 2015 22:03

Rip. Am ajuns la accident la 3 min. vedind dinspre bacau. Colegii cu masinile/tir spuneau ca mergea f tare. Un baiat cu masi a spunea ca mai era cu inca un motociclist si au trecut glont pe langa el, masina mergand cu 170-180 km/h. Astea au fost discutiile pe statie. Eu eram in bizighesti cand s-a produs accidentul.

Accidentul sa produs pe contra sens aproape de acostament. Din spate mai venea un tractor cu 2 remorci. Politia nu i-a zis nimic tractoristului. Acolo este linie discontinuua si se merge TARE.

Pacat, dar cred ca evitarea prin dreapta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...