Sari la conținut

Atentie la Nesimtire! Si tu ii poti cadea Victima!


Melcozaurus
 Share

Postări Recomandate

Presupun ca urmatorul episod o sa fie ceva despre cum l-a calcat peste deste pe militeanul din intersectie si ala, nesimtitu', nu si-a cerut scuze ca s-a interpus intre rotile mobrei si asfalt....

Editat de Kapo di cAprilia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca urmatorul episod o sa fie ceva despre cum l-a calcat peste deste pe militeanul din intersectie si ala, nesimtitu', nu si-a cerut scuze ca s-a interpus intre rotile mobrei si asfalt....

Sau o cunostinta de-a mea cu miar s-a decis sa faca off road pentru ca vroia sa ajung mai repede la poalele muntelui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau o cunostinta de-a mea cu miar s-a decis sa faca off road pentru ca vroia sa ajung mai repede la poalele muntelui.

Dezvolta! Poate il intreci in naratie pe melcozaur si am auzit ca mai sunt locuri la Junimea...

» Post actualizat in 22 Jun 2015 17:14

P.S. Am ajuns deja un clasic in viata? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Oricum , cu atatia Nesimtiti , mi-am invatat lectia. Am un tub de Sindolor gel in rucsac tot timpul, am dat comanda de niste handguard-uri de calitate, m-am inscris la niste cursuri de Krav Manga si am scos breathdeflectorul din casca sa pot scuipa in voie!

Pai si ce faci in continuare? O lasi asa?!?! :o Nu de alta, dar ai numar pe moto si e naspa daca nu declari accidentul.

Du-te la politie si zi-le povestea reala, precum ai facut-o aici. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Hai ca ajungem imediat si la titlu, nu va repeziti.

 

Vineri, Bucuresti, Blvd. Aerogarii, la iesirea catre Baneasa. Vineri este jale in zona.Fuge lumea din Bucuresti. Masini, bicilisti, motoristi, pietoni, toti inebuniti de caldura, claie peste gramada pe trotuare si liniile de tranvai. Temperatura la mobra trece de 110 grade si deja sunt plini de nervi. Reusesc sa ma strecor si o iau printre masini incetinel. Cum vad un culoar mai larg, maresc viteza sa aerisesc motoreta , abuzez claxonul , totul merge ca uns. Brusc in fata mea se deschide larg o portiera si un pantof cu toc urmat de un picior gingas isi face aparitia . Nasol! Nu am timp sa opresc, e clar! Cum eram deja in mod-ul de supersayan, franez puternic, eliberez, fac manevra de evitare catre stanga si Poc una, Poc a doua….

E aici e buba. A doua oglinda care a facut Poc cand am agatat-o cu capatul ghidonului, nu era rabatabila. Asa ca dupa ce s-a rupt, m-a countersteerat fix intr-o masina, cam la 10m in fata. Nu am cazut, dar nici mult nu mai aveam. In schimb, m-am proptit bine cu motoreta in aripa unui Opel micut. Cei drept, mi-am zgariat rau crashpad-ul in tablaraia lui. E bine ca nu mi-am zgariat rezervorul , pentru ca am amortizat cu genunchiul, care sa umflat instant, ca un airbag, cand s-au rupt blugii din cauza contactului cu usa omului. Acu’ domnul din masina, care era un pispirica care dabia se vedea la volan, deschide geamul si incepe sa injure ca Nesimtitul. Eu am incercat sa ii explic ca nu am vrut si cat ma costa niste crashpaduri rizoma si cat o sa ma chinui sa scot vopseaua aia verde de pe ele, dar omu’ Nesimtit in continuare. Injur si eu iar el ma scuipa! Il scuip si eu, dar fara nici un rezultat. Cum nu putea sa iasa din masina pe stanga pentru ca inca tineam un capat de ghidon infipt in usa lui, Nesimtitul iese pe dreapta sa sara la bataie. Partea proasta este ca eu cred ca omul conducea de pe bancheta din spate, ca nu se mai termina frate. Dintr-un salt este peste botul masinii cu pumnul ridicat si zbiara ca un apucat , citez “ Ba tu-ti mortii matii!” Ma cam pierdusem cu firea cand l-am vazut si am strigat disperat.” Cu cati de i? “ Omu’ perplex zice “Cum?”

“Cu cati de i? Mortii matii cu cati de i?” zic eu in timp ce ma chinuiam sa salt motoreta de pe masina lui. Reusesc si plec in tromba, luand inca un strat din vopseaua lui ieftina pe crashpad. Am inaintat decat cam 5 masini asa, ca iar am ramas blocat. Ma uit in oglinzi, Godzila dupa mine urland. Fac dreapta, pun frana spate sa usurez fata si hop, sus pe trotuar. Strang ambreiajul si bag de 2 ori mana in gaz puternic, de au sarit toti pietonii in sus ca iepurii si imi continui drumul . O Nesimtita mai in varsta, ca nu pot sa ii zic doamna, m-a si pocnit cu geanta peste casca cand treceam pe langa ea. Am coborat de pe trotuar pe la o trecere de pietoni si cum aveam drum liber catre DN…Pooooowwwwww!

 

Oricum , cu atatia Nesimtiti , mi-am invatat lectia. Am un tub de Sindolor gel in rucsac tot timpul, am dat comanda de niste handguard-uri de calitate, m-am inscris la niste cursuri de Krav Manga si am scos breathdeflectorul din casca sa pot scuipa in voie!

:10: Am ras o gramada.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un pamflet textul ala... normal ca imi provoaca rasul.

Eu cred ca i se poate intampla oricui.. n-as prea lua in ras o astfel de aventura. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...