Sari la conținut

Întrunirea de comuniste Âşi ataÂşe '15 Padina 17-19.07


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Dupa 2 weekenduri de cautari cu moto ma bucur sa anunt ca am gasit un loc potrivit.

Ediţia de acest an se va desfasura pe 17-19 iulie in superba locaţie Padina, o caldare intramontană strajuita de cheile Tătarului pe raul ce alimenteaza lacul Bolboci.
Accesul se face din Sinaia pe DN71 si mai este varianta Targoviste-Moroieni. Sunt cam 25 km de drum din Sinaia in cea mai mare parte asfaltati post-4291-0-12531700-1434364465_thumb.jpg
Este si locul unde se desfaşoară an de an Padina Fest (motivul pentru care am mutat cu o saptamana mai inainte intalnirea). Zona este suprinzator de curată si vegheata de cativa oameni cu care am vorbit. Tabăra de corturi va fi aici,retrasa pe partea ferita a raului:
post-4291-0-15195100-1434360201_thumb.jpg
In imediata apropiere, 200m, sunt 2 cabane una mai rustică dar cu vechi renume şi alta mai comfortabilă ce oferă si de mancare. Cu ambele am avut niste vorbe de principiu. In cele ce urmează vă rog sa postaţi sau sa imi trimiteti PM (mesaj personal) cei ce vreti sa aveti cazare ca sa centralizez informatia. Voi reveni cu detalii.

Informati-va cunoscutii cu comuniste, batranii care nu au acces la forum, prietenii straini ca ne adunam in Bucegi motociclete comuniste, clasice si/sau cu atas!





post-4291-0-20920100-1434364429_thumb.jpg

post-4291-0-09472200-1434365527_thumb.jpg

post-4291-0-26493300-1434365670_thumb.jpg

post-4291-0-62814200-1434365685_thumb.jpg

post-4291-0-88032200-1434365783_thumb.jpg

post-4291-0-46274500-1434365919_thumb.jpg

post-4291-0-09585800-1434365945_thumb.jpg

post-4291-0-44175900-1434366365_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo demmenta!

sigur vin! singur ca de obicei ... poate prind si eu ceva ..:) ... aproape de bucuresti , zona misto, balta, munte, corturi ...

dam sfoare in tara!!! ....

- eu cu cortul - deci fara cazare

- care e conditia .. atas sau/ori comunista? .. jafoneze vechi primesti ... ? ... zi sa stim pe cine aducem!!!! crossuri de prin brasov ....?!?! cioparae??!?! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cat am prins eu din anii trecuti singura conditie a fost bunul-simt si respectul fata de ceilalti. In rest a venit care cu ce-a avut si cu ce-a putut. Locatia e exceptionala, la fel si drumul pana acolo.

Editat de BACDAVA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko io apar in tara pe 22. Chiar eram fericit ca prind de pe 24 da uite ca asta ii situatia. Nu ma pot tocmi cu harapii sa ma lase la vatra mai devreme ca o sa ma lase de tot.

Mai aveti ceva in plan in perioada imediat urmatoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super locatia. Am fost acum o saptamana in zona in concediu si vreau sa va spun ca aveti ce vizita. Pestera se redeschide spre vizitare pe 24 iulie fiind refacuta total cu fonduri europene. Am inteles ca se poate vizita pana la aprox 600m in interior. La cabana Padina gasiti mancare la un pret calitate la un pret excelent cat si cazare. Exista si hotelul Pestera cazarea este super ok 170 ron camera dubla, acolo am fost cazat, cazarea excelenta, dar pretul la mancare destul de piperat. Accesul se face din Sinaia pe drumul spre Targoviste vreo 8 km dupa care se face dreapta inca vreo 24 km. Drumul este superb cu denivelari in ultima parte a lui. Pana acolo mai exista cabana Bolboci, dar va recomand totusi sa luati in considerare sa luati masa la Padina. In zona nu exista magazine etc asa ca mai bine va luati cam tot ce aveti nevoie la voi daca nu doriti sa dati 10 ron pe o apa la 1,5 l. Pentru fumatori va aduc la cunostinta ca nu aveti de unede sa va luati tigari. Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare in regula atat locatia cat si data. Acum nu ramane decat " sa se alinieze planetele ". Am sa fac tot posibilul sa vin, in ciuda celor 400 km. La asa o prieteneasca ( eu asa o numesc ) ma simt foarte bine, in compania amicilor la un pahar sau o sticla sa tot stai la palavre :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2015-Poster.jpg

Cumentez și io... Vorba unui bun prieten, „Ochi de soacră! :crack:

 

 

that was Aleko's fault, thanks for pointing it out ;)

 

P:S: Charlie, I know it's not your fault!

 

 

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varg-Voshod fii binevenit!
Skaarj imi pare rau ca nu se aliniaza cu liberarea ta, daca nu era Padinafest nu antedatam...Dar vom avea prilej sa ne adunam.
255b, acelasi regret.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va aduceti laptopurile pe boturile ataselor, sa ne intrecem in editare foto! Poate exersam si niste selfiuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa repar eu greseala. Sper sa nu va suparati!

N-a ieșit, e tot „CUMUNISTE” :P ... Cumentez și io... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a ieșit, e tot „CUMUNISTE” :P ... Cumentez și io... :D

Pe asta n-am vazut-o. Eu am reparat ATSAE cu ATASE

 

Asa este bine?

Corect!! Interesant cum de s-au strecurat asa greseli.

 

Acum daca tot s-au corectat aceste greseli sa vedem daca si ajungem acolo.

.

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...