Sari la conținut

TRANSALPINA &TRANSFAGARSAN de MAI.....


Postări Recomandate

@draven eu am fost pe 10 iulie cu ninja de 250, daca vrei sa mergi cu 200 mai bine stai acasa, daca vrei sa mergi pe un drum frumos nu inteleg ce mai astepti, plin si go go go

Editat de robert23mg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu va duceti baieti!

Lasati-i pe cei care vin de la mii de kilometri cu BMW-urile/Tenerele/Goldwingurile lor sa mearga pe gropile noastre si sa-si paradeasca mobrele, fir-ar ai drak de capitalisti nenorociti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin o data datorita reclamei, a doua oara nu cred.

Nu va duceti baieti!

Lasati-i pe cei care vin de la mii de kilometri cu BMW-urile/Tenerele/Goldwingurile lor sa mearga pe gropile noastre si sa-si paradeasca mobrele, fir-ar ai drak de capitalisti nenorociti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va duceti baieti!

Lasati-i pe cei care vin de la mii de kilometri cu BMW-urile/Tenerele/Goldwingurile lor sa mearga pe gropile noastre si sa-si paradeasca mobrele, fir-ar ai drak de capitalisti nenorociti!

 

Cum e mai fain de facut TA-ul ? De la Sud la Nord sau invers ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin o data datorita reclamei, a doua oara nu cred.

MERG si eu pe varianta ta!!!!!

 

ai prea multe drumuri montane SUPERBE in europa ca sa vii pentru TA si TT mii de km .....

 

eu prefer sa merg din S spre N. poate ca vin si dinspre sud si imi este mai usor asa

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERG si eu pe varianta ta!!!!!

 

ai prea multe drumuri montane SUPERBE in europa ca sa vii pentru TA si TT mii de km .....

 

eu prefer sa merg din S spre N. poate ca vin si dinspre sud si imi este mai usor asa

 

Multam . Asa o sa fac si eu + ca e usor ca si continuitate cu TF .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Vin o data datorita reclamei, a doua oara nu cred.

Te inseli..iti spun pt.ca am lucrat in turism pina acum vreo luna si absolut toti care vin in tara sunt fascinati!

 

Cum e mai fain de facut TA-ul ? De la Sud la Nord sau invers ?

De la sud la nord, pe urcare ai in fata tot muntele iar pe coborare toate 8-urile alea..invers nu este la fel

 

ai prea multe drumuri montane SUPERBE in europa ca sa vii pentru TA si TT mii de km .....

 

 

Cine vine nu vine doar pentru Transfagarasan ci pentru tot, Moldova, Maramures, Clisura Dunarii, etc/etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, pentru transportatori e inutil, la fel ca si Stelvio. Insa potentialul turistic este urias, iar peisajul rivalizeaza cu pasurile din Alpi. Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa fim realisti

TRANSFAGARASANUL inseamna de la baraj pana la balea si apoi la cartisoara adica 50 km cu indulgenta

 

TRANSALPINA si ea tot asa novaci ranca obarsia lotrului adica 40 km

 

din cei 100 km mai mult de jumatate sunt cu asfalt valurit peticit nisip etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Periculos este ca pe TA 80 % din asfalt e bun si tot mergand mai maresti viteza si te relaxezi apoi brusc apare cate un sant dea latul drumului unde daca nu esti atent te faci gramada , plus nisip si alte gropi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am ajuns și eu ieri pe TF cu mașina și cred că data viitoare cand mă duc cu mobra o să urc pe nord, cobor până la Capra și mă întorc.

Prea multe petice, gropi și denivelări de la Capra până jos la Căpățâneni. Îndeosebi denivelările mi se par periculoase. Sau m-am boșorogit eu. :)

 

Păcat:

 

19779738704_cc52d4f529_k.jpg

 

20408569321_ee38259bf1_k.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti voi pretentiosi. Eu nu am gasit un drum prost in Romania pentru 990 ADV. :bounce: Si am facut si TA si TF la sfarsit de iulie. Pe TF, pe langa baraj(VIdraru), drumul era asa bun de l-am facut si pe cealalta parte pe forestier. Si la santurile de pe TA, nici nu incetinesc, chiar dau gaz si nici asa nu prea le simt. KTM-ul te face nesimtit. Era o vorba: esti prost de dai in gropi, KTM-ul te desteapta :eek: (sau alte motoare enduro-touring-pentru Romania sunt perfecte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...