Sari la conținut

Iubim 2 Roti 2015 - 23 Mai


Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Pentru cei interesati, pe linkul de mai jos puteti gasi filmarea integrala a paradei Iubim 2 Roti 2015 (12,5km).

 

Vizionarte placuta!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost parada, nu cursa de viteza.

parada ambreiajelor parlite ..... data viitoare o sa va duca pe centura sa nu va mai vada nimeni si sa nu mai blocati strazile

 

traseul ales mai avea un pic si va facea invizibili

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E filmat cumva cu garmin virb elite?

 

Da, este filmat cu Virb Elite la modul HD 720p Economy. Mi-a fost lene sa stau sa editez un 1080p.

 

@ceilalti: durata si traseul paradei nu le comentez, au fost alegerile organizatorilor ... probabil luand in considerare si sfaturi din partea politiei.

» Post actualizat in 25 May 2015 07:06

Cum ai facut sa-ti apara traseul si vitezometru' pe filmare ?

 

Camera Garmin Virb Elite inregistreaza si traseul/viteza/elevatia/etc. avand gps incorporat. Folosind programul lor, Virb Edit, poti suprapune aceste date peste filmare. Este motivul pentru care am ales-o in detrimentul unui GoPro.

Editat de Dan.Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Ianachime, tu te-ai nascut batran?!?? nu de alta dar mai mereu comentezi rautacios :) acu zece ani bag mana in foc ca participai si tu la asa ceva(si eu am mers la d-astea ) vorba coleguli de mai sus, e parada, nu cursa!!! viteza de deplasare a coloanei se stabileste de comun accord cu politia. ambreiaje parlite au aia de nu is aleg corespunzator treapta de viteza ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mers decent pentru o parada atat de lunga, fara ambreiaje parlite. Doar sunt in baie de ulei :D

 

Totusi se vede clar nesimtirea romanului: desi trecea coloana de sute de mobre cu politie, semnalizat corect, tot au fost cateva treceri cu pietoni grabiti...deh, ei aveau prioritate ca sunt pe trecere. Si asa se mai rupea coloana.

 

Ce pretentii sa mai avem la soferi? Paradele sunt strict pentru show, pentru pozele celor de pe margine etc. Nici vorba de educare rutiera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera Garmin Virb Elite inregistreaza si traseul/viteza/elevatia/etc. avand gps incorporat. Folosind programul lor, Virb Edit, poti suprapune aceste date peste filmare. Este motivul pentru care am ales-o in detrimentul unui GoPro.

Pe modelul asta am pus si eu ochi.

Nu de alta,dar daca toata lumea isi trage gopro,macar sa fiu diferit :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Ianachime, tu te-ai nascut batran?!?? nu de alta dar mai mereu comentezi rautacios :) acu zece ani bag mana in foc ca participai si tu la asa ceva(si eu am mers la d-astea ) vorba coleguli de mai sus, e parada, nu cursa!!! viteza de deplasare a coloanei se stabileste de comun accord cu politia. ambreiaje parlite au aia de nu is aleg corespunzator treapta de viteza ;)

 

aloooooo......NENEA.....tu ai mers si la JOIA MOTO........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze de offtopic - pentru cel/cei interesati de video overlayul bordului, acceleratiei, timp, traseu peste filmare, puteti folosi Dashware - e un soft care iti permite sa faci asta cu orice camera, iti trebe doar datele telemetrice stocate in gps. spor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Pentru cei interesati, pe linkul de mai jos puteti gasi filmarea integrala a paradei Iubim 2 Roti 2015 (12,5km).

 

Vizionarte placuta!

 

Aceeasi parada, alt filmagiu. Enjoy

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Ianachime, tu te-ai nascut batran?!?? nu de alta dar mai mereu comentezi rautacios :) acu zece ani bag mana in foc ca participai si tu la asa ceva(si eu am mers la d-astea ) vorba coleguli de mai sus, e parada, nu cursa!!! viteza de deplasare a coloanei se stabileste de comun accord cu politia. ambreiaje parlite au aia de nu is aleg corespunzator treapta de viteza ;)

Pai da, tocmai ce spuneam cuiva azi: numarul mediu de participanti la asa ceva ramane relativ constant: incepatorii ultimilor 2 ani.

» Post actualizat in 25 May 2015 19:06

aloooooo......NENEA.....tu ai mers si la JOIA MOTO........

ATAAAT! Nu te lua de Joie ca ma intarat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...