Sari la conținut

dyno jet


Postări Recomandate

Salut forum , am un zx6r 1996 cumparat din toamna , in primavara aceasta s.au gripat cuzineti si mi.a sarit un piston prin bloc de la lipsa de ulei :( , am schimbat motorul am gasit un motor bun 21k km merge ceas . dar nu aceasta e intrebare . intrebarea e de ce mobra mea are m.ai mult sprint ( asta si inainte sa schimb motorul ) are o acceleratie foarte puternica fata de alte 2 motoare un zx6r 1996 si un zx6r 2001 . motocicleta a fost adusa din italia . cum imi dau seama daca are kit dynoje la carburatie , s.au ce alte modificari ar putea sa aiba . consumul e 10-11% daca schimb in 11k - 12k .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un kit dynojet, sau facut de altcineva n-o sa-ti faca racheta din motocicleta, probabil ca ai mai multi dinti la pinionul spate +3-4 dinti si zici ca ai alta motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau un dinte in minus la pinionul de atac.

Un prieten a vindut un R1 2000 care avea pinionul fata cu 2 dinti in minus, Omul care a cumparat-o a ramas masca cit de tare demara, a zis extaziat ca a incercat inca 3 moto acelasi model, dar asta era racheta. A dat banii fara sa clipeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are alte ace,arcuri,suruburi pilot in carburatoare dar daca nu ai mai desfacut sigur nu iti dai seama.Se simte o diferenta cu si fara dar cel mai probabil este ce a spus superbec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...