Sari la conținut

Pret ridicol : Motocicleta MZ 175 - segmenti 58mm


sint3tic
 Share

Postări Recomandate

Ce rost au aceste jigniri si atacuri la persoana? Piata decide cine si ce poate vinde. Pacat.

Poate ca din cauza weekend-ului si probabil un pahar-doua in plus.Zic pacat ca viata poate fi traita si altfel...

Unii cu mintea foarte odihnita au un caracter special... isi lasa mintea sa zburde prin aburii alcoolului, aici e rezultatul acestui efort intelectual :crack:

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hartia cerata in care sunt nu poarta inscriptii in limba germana . A existat o cutie din carton in care erau introdusi. Aceea nu rezistat timpului , Deh , sunt cca 50 de ani ... Nu are baza logica afirmatia precum ca uleiurile din acea epoca se comportau mai bine decat cele actuale pe acele motoare . Dimpotriva : la acea epoca toate uleiurile erau parafinate generand performante reduse in exploatare. Cu benzina este alta poveste : benzina din epoca , toxica , cu plumb , se comporta mai bine pe motoare oldtimer. Segmentii sunt rezervati o saptamana unui user care vrea sa ramana anonim .Daca nu se concretizeaza pretul ramane neschimbat 30 ron/buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci cum faci dovada ca sunt chiar segmenti originali, vechi inestimabili si asa mai departe? Poate sunt de la Okanyi cu 6 lei bucata, arata la fel. Sunt vaseline care dupa 1 an se intaresc deci...

 

Cu uleiul Hyzett am glumit, desigur :-) Cum sa zic, la limita, are baza logica, fabricantul testeaza perechea metalurgie-ulei 2T, unele firme cer ulei 2T care lasa cenusa metalica, stiu ei(si doar ei) de ce. Dar in 99% din cazuri un ulei performant de acum bate net un ulei mineral vechi. Si la fel nu are nici o justificare logica faptul de a considera un segment vechi mai bun ca unul nou. Si printre vinuri, numai alea bune se valorifica prin invechire, nu toate.

 

Cred si eu ca cumparatorul vrea sa ramana anonim! hahaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clarificari sunt necesare :

 

[1] Cine se decide sa nu rateze ocazia poate solicita verificare colet daca are suspiciuni .

Raman la parerea ca de fapt ii ofer la un pret pur simbolic unui pasionat de oldtimere . Care nu are cum sa gaseasca nicaieri asa ceva .

Nu pot sa cred ca cine vrea sa reconditioneze va cumpara segmenti aftermarket de 3 euro . Care pot crapa oricand .

 

[2] Clientul care m-a contactat vizeaza un MZ ES 175 in stare de parasire pentru care are doar niste informatii neverificate . Care se pot dovedi reale sau nu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot să cred aşa ceva. Deja discuţia asta a ajuns în sfera ridicolului şi când te gândeşti că totul doar pentru 3 segmenţi. De ce nu terminaţi odată cu porcăriile astea? Preţul oricum este doar ridicol de mic nu e. Iar donaţie se cheamă că e când îi dai gratis, nu cu 100 lei trei inele. Sunt firme specializate care fac segmenţi mult mai buni decât cei de acum 50 ani la acelaşi preţ. În plus, restaurarea unui motor nu ţine doar de segmenţi, mai important e pistonul cât şi cum se dilată.

 

P.S. Ce naiba mă, s-a oprit lumea în loc la tehnologiile de acum 50 ani? Atunci au fost buni, acum găseşti şi mai buni.

Editat de Dr_krl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Ce naiba mă, s-a oprit lumea în loc la tehnologiile de acum 50 ani? Atunci au fost buni, acum găseşti şi mai buni.

:10: Gasesti Inclusiv la "blamatul' Proxi care cred ca ne ingroapa in piese nu cu piese la figurat bineinteles nu la propriu asa cum i-a fost dorit sa se ingroape cu ele (urata dorinta). Sper ca nu suntem la Antena3.

 

Respect pentru toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca vei reusi sa poti folosi motorul fara "alea trei inele" .

Pentru o oglinda sau un stop sunt destui care scot pe usor 150 ron . Desi masinaria s-ar putea utiliza macar in scop demonstrativ si fara .

Nu stiu cum s-ar defini notiunea "fime specializate" .

Pana la urma se pot pune orice fel de segmenti si de drujbe si de scutere numai dimensiunile sa le aiba .

Fiecare isi intretine utiliajul cum vrea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai fost dealer de chinezarii, nu? Ingroapa-te cu ele. La propriu. Discutia se incheie aici.

Nu dealer, ci importator direct, de aia am preturi mici.

 

Interesanta urarea si dorinta ta... Eu vorbeam la figurat, pentru a sublinia numarul mare de piese, asa a inteles majoritatea cititorilor.

Sa ne auzim cu bine.

 

N,B. Nu am piese ca cele puse de Sint3tic la vanzare/donatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clarificari sunt necesare :

 

[1] Cine se decide sa nu rateze ocazia poate solicita verificare colet daca are suspiciuni .

Raman la parerea ca de fapt ii ofer la un pret pur simbolic unui pasionat de oldtimere . Care nu are cum sa gaseasca nicaieri asa ceva .

Nu pot sa cred ca cine vrea sa reconditioneze va cumpara segmenti aftermarket de 3 euro . Care pot crapa oricand .

 

[2] Clientul care m-a contactat vizeaza un MZ ES 175 in stare de parasire pentru care are doar niste informatii neverificate . Care se pot dovedi reale sau nu .

[1] asta am intrebat si eu, cum verifica? Cum garantezi? Deocamdata e cuvantul tau.

Dar ma rog. Numai nu le mai face reclama comparativa segmentilor tai bagand la gunoi segmentii de 3 euro, fiindca aia de 2 Euro sunt excelenti! Uite eu am in MZ segmenti Almot(de 2E), cumparati din Germania de la ost2rad, impreuna cu pistonul, am 11000km si nici urma de uzura, o sa mai mearga mult mai mult decat o sa pot eu sa uzez. In plus, Almot au cumparat licenta si acum fabrica pistoane si segmenti exact dupa reteta topiturii K20 a MZ(MeGu Leipzig de fapt) asa ca pica si faza ca nu mai gasesti asa ceva in ziua de astazi. Gasesti, cum sa nu. Daca gasesti clienti la 30 de lei bucata, nu ezita, vinde cat mai multi, ca si-i merita, mai ales daca li se pare ca-i o donatie ;-)

 

Doamne unde am ajuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ok. Segmentii MZ 175 deja s-au vandut in conditiile specificate in anunt . Multumesc pentru gazduire motociclism.ro ,Topicul se poate inchide . Comentariile benefice sau carcotase nu isi mai au rostul .

Editat de sint3tic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...