Sari la conținut

Vulcanizare moto in Timisoara


predrag80
 Share

Postări Recomandate

Buna seara,

 

de ceva timp tot caut pe forum si nu gasesc o informatie relevanta si actuala. Si anume: sunt foarte "proaspat" in ale motociclismului, de fatp am cumparat o Yamaha XJ600 S de asta toamna. Cu cativa m-am intalnit probabil prin trafic si ma salutau baietii insa eu habar nu aveam ca acesta e obiceiul motociclistilor. Asa ca, imi cer scuze daca nu am raspuns. Oricum eram prea emotionat. De asta iarna am inceput sa dezmembrez motocicleta pentru o restaurare cat mai temeinica si acum ma lovesc de un lucru banal: unde sa-mi montez cauciucurile? La demontare am fost la una pe Demetriade (nu spun care) unde mi-a trantit janta pe masina de dejantat de mi-a scos aschie din aluminiu. De atunci, jantele au mers la indreptat pe calea Aradului colt cu Liege (super multumit) si la vopsit cu pulbere (la Giz). Insa cand e vorba de pus cauciucurile pe jante, nu stiu unde as putea sa le duc fara sa ma tem ca vor fi zgariate. Am auzit ca au la Promotor pe Lugojului o instalatie care incalta rotile moto si le echilibreaza dinamic (parca asa-i spune) insa cand am sunat sa intreb de pret, mi-au spus 120 RON/roata. Nici chiar asa. Ma puteti ajuta cu niste recomandari referitoare la vulcanizari moto in Timisoara? Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxiscooter - prima casa din Sag. Pretul este modest, in jur de 40 de lei/roata cu tot cu echilibrare.

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul moto

Pascota Service

Maxi Scooter

Promotor calea lugojului

Motor zone - simion barnutiu / Badea cartan.

 

Tarifele sunt cam la fel. 80-100ron echilibrat/montat.


» Post actualizat in 05 May 2015 06:44

Promotor au cele mai profi scule de vulcanizare, acolo sigur nu le zgarie, am schimbat si eu anul trecut la ei.


» Post actualizat in 05 May 2015 06:45

Dar a fost 50ron/roata.

Editat de kawazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru recomandari. Am sa verific inca odata, personal, tariful de la Promotor, pentru ca mi-e aproape. Daca nu-mi convine, ma duc la Paul moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi la ProMotor pe Lugojului. Montat cauciuc, pus valve noi si echilibrat roata 80 RON ambele. Deci nu mi-a demontat roata sau montat inapoi pe motocicleta si nici nu mi-a demontat cauciucurile. Momentan sunt foarte multumit. Am sa vad cum se vor comporta cand le voi pune pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a demontat cauciucurile dai ai montat cauciucuri su valve noi.tate tipu...

» Post actualizat in 13 May 2015 19:37

Scuze.nu a demontat anvelopele dar totusi a montat altele noi si cu valve.e meserias tipul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am fost mai explicit; postam de pe mobil. Deci, rotile mele au fost reconditionate complet (indreptate, sablate, vopsite electrostatic, schimbat rulmenti, semeringuri, discuri, suruburi, toate noi). Prin urmare, nu avea ce sa demonteze. Doar sa monteze valvele, cauciucurile si sa le echilibreze. Pentru asta mi-a luat 80 RON pentru ambele roti. Faptul ca nu mi-a zgariat jantele, ma multumeste. Cum a echilibrat insa, vom vedea dupa prima tura cu motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare, as avea nevoie de urmatoarele info ptr BMW 1200 GS Adventure ;

 

1) Centrat jenti cu spite - as avea nevoie de recomandari verificate si nu din auzite (deci nu e vorba de echilibrat ci de centrat)

2) Vulcanizare serioasa si profi unde demonteaza/monteaza rotile , echilibrat, nu manual cu marker-ul ci pe scule specializate.

Thks,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

salutare ,din aceleasi motive ca restul colegilor am achizitionat un aparat de dejantat si un aparat de echilibrat ,aparatele sant noi si profi ,pentru cine doreste schimb plus echilbrat ,nr 0721467384 Dani din Dumbravita Timis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, as avea nevoie de urmatoarele info ptr BMW 1200 GS Adventure ;

 

1) Centrat jenti cu spite - as avea nevoie de recomandari verificate si nu din auzite (deci nu e vorba de echilibrat ci de centrat)

2) Vulcanizare serioasa si profi unde demonteaza/monteaza rotile , echilibrat, nu manual cu marker-ul ci pe scule specializate.

Thks,

Speiti, ai pus-o maestre... Jenti de bemveu nu indreapta nimeni pe o raza de 1000 de km. Singurul de care stiu si se scrie pe net ca face treaba extraordinara cu jentile astea e prin State, si ia undeva la 300$ pe ambele roti. Si probabil ca exista si prin europa, de-aia zic 1000 de km. Dar prin partile locului... greu....

 

 

Salutare, as avea nevoie de urmatoarele info ptr BMW 1200 GS Adventure ;

 

1) Centrat jenti cu spite - as avea nevoie de recomandari verificate si nu din auzite (deci nu e vorba de echilibrat ci de centrat)

2) Vulcanizare serioasa si profi unde demonteaza/monteaza rotile , echilibrat, nu manual cu marker-ul ci pe scule specializate.

Thks,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...