Sari la conținut

Honda Hornet cb 900 F


Florin Ionita
 Share

Postări Recomandate

Va salut !! Incerc sa va prezint si eu noua mea achizitie Honda Hornet CB 919 F .Am cautat un topic despre aceasta motocicleta,dar nu am gast nimic,sunt asa de rare !! Despre sora ei, Hornet 600 am gasit mai multe,dar 900..nimic.!! :rusinica: Pe 29 ianuarie .(dupa schimbarea placutelor de frana,rulmentilor roata spate,mansoane ghidon,curatat filtrul de aer,uns,gresat) ,la prima aparitie a unei raze de soare si asfalt uscat,am sarit in saua ei.. :eek: ..,am avut un mic soc !! Demarajul ma uimit.!!... :alcy: la primele acceleratii am avut un fior 'pe spate',dar placut,iar frana de motor bestiala...Ce pot sa spun,de atunci am mai facut vreo 300km si m-am 'indragostit' de acest motor, parca e un'' vifor pe drum''......As dori sa cunosc ,mai multi posesori de 900,sa-mi impartaseasca mai multe din experienta lor,poate sa creem un topic despre acest motor,poate sa ne intalnim candva..

post-89010-0-26411700-1427653931_thumb.jpg

post-89010-0-67622400-1427653971_thumb.jpg

post-89010-0-32293800-1427654005_thumb.jpg

post-89010-0-79607400-1427654233_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru achizitie,daca nu ma inseala memoria e din radaut??...sa o stapanesti sanatos si fara incidente

vad ca esti din suceava..poate ne vedem la o plimbare

Editat de andutzu_85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo , stie cineva daca se poate adapta evacuarea cu doua tobe de la hornet-ul de 900 la cel de 600? si cam ce implica acest lucru?

E diferita codita si, din cate stiu, nu se potriveste cea de la 900 la cea de 600.

On topic: Sa o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...