Sari la conținut

Bucuresti, 23.03.2015, Aviatorilor


Ady_R_001
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost sunat de o amica, moto rosie facuta praf iar riderul a fost luat cu ambulanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca e bine. Asta e tot ce conteaza. Eu merg zi de zi cu masina prin Bucuresti si sunt uimit de cati tampiti nu se uita pe unde merg. In afara de a merge tu foarte preventiv altceva nu cred ca poti face cu soferii din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine a inceput sa ma sperie cati dobitoci care ies cu viteza de pe stradute se opresc pe mijlocul benzii 1 abia cand realizeaza ca nu te opresti si reusesti sa ii eviti virand …eu fiind cu masina..de moto cred ca i-ar durea la basca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce cauti pe banda 1 ? Fara nici o suparare...e o intrebare pusa ca de la motociclist care nu sta pe banda 1 decat in cazuri de forta majora si in locuri unde nu exista stradute laturalnice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul este de 3 ori mai ingust decat o masina medie...ai nevoie de mult mai putin spatiu, haideti totusi sa nu mai dramatizam de pomana, odata cu trecerea anilor si acumularea experientei aceste probleme dispar aproape complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce cauti pe banda 1 ? Fara nici o suparare...e o intrebare pusa ca de la motociclist care nu sta pe banda 1 decat in cazuri de forta majora si in locuri unde nu exista stradute laturalnice...

de ce oare nu intrebi CE CAUTI PE STRADA???? ar fi mai logic.......

cauti sa opresti, cauti o locatie, cauti sa virezi pe prima la dreapta si nu poti fi MARLAN sa virezide pe banda a 2a.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul este de 3 ori mai ingust decat o masina medie...ai nevoie de mult mai putin spatiu, haideti totusi sa nu mai dramatizam de pomana, odata cu trecerea anilor si acumularea experientei aceste probleme dispar aproape complet.

 

Si doamne fereste sa fie unul atat de prost sa ocupe toata banda si sa fii si dublat de alta masina pe partea stanga, atunci sa vezi experienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce oare nu intrebi CE CAUTI PE STRADA???? ar fi mai logic.......

cauti sa opresti, cauti o locatie, cauti sa virezi pe prima la dreapta si nu poti fi MARLAN sa virezide pe banda a 2a.........

Pai da,astea sunt cazurile alea de forta majora si nu mergi cu 50-60 km/h,viteza de la care observ ca sunt bikeri ce nu pot frana in siguranta...

 

@Nikel - Acceleratia poate fi cea mai buna prietena a noastra cateodata...asta e un avantaj mare la motociclete, accelereaza mult mai tare decat o masina, dar asta necesita prezenta de spirit, stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interventia mea era asupra faptului ca se iese din stradute uitand complet ca trebuie sa dea prioritate. dobitocii ies cu viteza si franeaza serios cand vad ca te duci spre ei. chiar mi s-a intamplat de 3 ori in ultima luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i de mirare... din iulie 2003 de cand s-a deschis topicul sunt 3505 topicuri cu accidente. O medie de 302 pe an... Asa ca e bine sa te astepti oricand in trafic la asemenea intamplari. Aproximativ una pe zi... trafic de cacao, infrastructura subdezvoltata, oameni stresati, nesimtiti, manelisti, telefoane la ureche, frane proaste, ITP-uri expirate, gropi, neasigurati... etc. Traim in Romania... si asta... probabil ca ne dauneaza.

Sanatate Motociclistului... fierul se indreapta (asa se obisnuieste sa se zica pe aici)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde sunt floricelele?!? ca am adus eu cola!!! ce ma bucurrrr, s-a deschis sezonuuuu!!! :))))

Ce pot sa spun prietene .. daca te bucuri asa de mult ... sa-ti urez sa fi si tu subiect de barfa sa se bucure si altii? Nu va doare ma? ... cred ca ati urla ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce cauti pe banda 1 ? Fara nici o suparare...e o intrebare pusa ca de la motociclist care nu sta pe banda 1 decat in cazuri de forta majora si in locuri unde nu exista stradute laturalnice...

Ca pe stinga este cu totul altceva cind ai benzinarii, stradute, etc. , mult mai sigur. Eu merg si pe stinga si pe dreapta, dar ma uit de unde pot veni surprizele. In rest ai totala dreptate ..... :D

» Post actualizat in 23 Mar 2015 21:12

Singura magarie de care am avut parte, a fost o muiere cere s-a bagat in timp ce depaseam un tir fara sa se asigure de dreapta.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' sensibil mai esti bre vericule! stai linistit, eu scriu singur p-acilea cand comit cate o prostie, nu imi e frica sa recunosc greseli si sa incerc sa nvat din ele. n-ai tu sute de km cate trante am eu ! :))))

hai sanatate, sanatate taica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...