Sari la conținut

Transfagarasanul complet!


Postări Recomandate

Salutare Baieti!

 

Anul trecut,intr-o zi dimineata frumoasa de vara....bla,bla,bla...m-am trezit cu chef de duca! :D

O cafea in graba servita acasa,pus cateva lucruri in rucsac pt ca aveam de gand sa raman peste noapte pe traseu....

echipat,bani de buzunar,verificat acte,luat cort si fuga-fuguta la garaj cu ranjetul pana dincolo de urechi!

Acolo,al meu Freewind ma astepta linistit sub husa! tac-pac,in doi timpi si trei miscari i-am invartit cheia in contact,

el se scutura/necheaza,eu ma verific sa nu uit ceva, iesim impreuna din garaj,si directia Bucuresti -Ploiesti!

cu viteza de melc,ajung in Ploiesti,mai servesc o cafea in benzinarie!evident ca n-am oprit la pompa,deci n-am pus benzina,

norocul meu ca am plecat cu plinul facut de acasa ,doua /trei telefoane,directia Catrisoara prin Predeal-Rasnov-Vulcan-Codlea-Vladeni

-Sercaia( nestiind de drumul prin Poiana Marului )...apoi brusc mi s-a aprins becul la benzina,schimbat pozitia pe RES,ochi-n 4 dupa benzinarie....care nu mai aparea! in Mandra opresc la obaza de Tiruri sa intreb/cer despre benzina! Sambata dupa amiaza,ora2-3 nu mai era decat Paznicul si Femeia de serviciu care m-au linistit spunandu-mi ca mai am putin pana in Fagaras.fix cam 20 si de Km! morcovul cu pusca si vanator m-au deranjat suficient pana in Fagaras!

cu ocazia asta mi-am dat seama ca la Freewind rezerva ajunge peste 50 Km cu putin noroc!

dupa ce alimentez si motorul si pe mine, plec spre Cartisoara! urmatoarea oprire,intersectia Cracii Doamnii/Doamnei....scot GoPro-ul de imprumut,trag cateva cadre de proba,apoi ma avant curajos spre Balea!

 

 

 

 

 

Montajul e semi-reusit,muzica la fel..insa numele filmului e pueril!

l-am iertat pe prietenul meu ,caruia ii multumesc pt Camera si Montaj!

seara am ramas la Capra la cort,10 lei Camping platind in speranta ca poate in 10 ani vom avea in tara suficiente locuri de Campare cu condtii Umane! prietenii mei care urcasera pe Moldoveanu n-au mai coborat in seara aia,si uite asa m-am imprietenit cu un caine si cu un Vanzator de Branza!

a doua zi dimineata,dupa 1 Cafea la Balea si inca una la Conacul Ursului ,am plecat pt inca un rand de curbe spre Bucuresti!

KM-Aprox 600

Consum final - 4%

 

sper ca nu v-am plictisit prea tare,asta e tot ce am de oferit momentan!

Un An Nou plin de Excursii frumoase va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca nu v-am plictisit prea tare,asta e tot ce am de oferit momentan!

Un An Nou plin de Excursii frumoase va doresc!

Multumim!!! Mare pofta de plimbare mi-ai facut...Hai cu vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...