Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10460

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna dimineata! Care vii cu mine la Novaci sa papam un tocan de oaie, de la muma lui?! :-L

Daca mergi la stana lui Stefan,aia e miezu'!

Io o tai spre Maramu si mai vedem...

 

'mneata bajatii!

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu stana este marketing...in lumea ciobanilor din Novaci, Stefanu' nu-i recunoscut...iarasi tocanul facut de ciobanii din Novaci nu se compara cu ce vinde amicul la dunga drumului! Azi a fost Sarbatoarea Tocanului din Novaci, traditie...unde ciobanii locali s-au intrecut in preparate traditionale. Si-acum simt gustul prin mustati! :rusinica:

Dar pentru cine trece turist pe Transalpina, e logic sa recunoasca doar ce se gaseste si este pozat de tot poporu'...ca doar de aia egzista feizbuciuc, sa-si puna lumea poze cu ce manca' si pe unde umbla! :peace:

Am un amic motociclist care locuieste in Novaci (azi a fost lipsa la apel, era la rude, in alta localitate) care poate sa confirme sau nu ce-am spus io mai sus! Cand vreti sa gustati ceva autentic, bun, ieftin...mergeti la aia din zona de pe ulitele Novaciului, ori in zonele limitrofe...si-o sa-mi dati dreptate! :hug:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata.

Sa-ti fie de bine, nea Ivane! :)

 

Io am iesit ieri sa plimb ciolanu asta rupt. Vreo ora si ceva prin gradina Botanica. Vad ca a functionat dar s-a si umflat putin. Fara dureri insa. :)

 

Incet incet il antrenez sa redevina ce a fost. Parca sunt prea tanar pentru zicala cu calu' de rasa si gloaba. ;)

 

Saptamana calda si lejera sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos Radule! Da-i bice, trebuie sa mearga...esti inca verde si mai ai pana sa indeplinesti zicala!

Aia cu tocanu'...ramane inca valabila si mai vreau! Ieri, la pret de mall (25 lei portia), nu m-am saturat decat dupa ce am dovedit un set de mititei de oaie si niste ardei umpluti, plus niste langosi, amandine si cafea plus suc! Asa ca, dupa ce trec sarbatorile dedicate mai fac un drum prin zona si dovedesc un ceaun, dar la bani de doo portii! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata...mucles, ca s-apropie pauza de masa si-abia astept sa desfac pachetul si sa vad ce surpriza mi-a rezervat nevasta! :rusinica: Pana atunci, mai am cafea...si hartii garla! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai ...hartiile tine" de foame?

Pai...tine, ca daca invatam sa fac altceva (spre exemplu tocan!), mancam tocan, asa...traiesc din hartii (nu le toc, dar imi asigura un trai decent)! :peace:

Hai...inca o ora si intru in pauza...diiiiiiiiii! :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

 

Tatie,o sa tin minte,Stefan nu bun. :) Oricum nu ma omor dupa oi,miei,pui,pesti si dihaniile de genu'.

Cele mai bune legume pentru io is vita si porcu'.

 

Dupa cafei,mere un mar.

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

 

Tatie,o sa tin minte,Stefan nu bun. ..Oricum nu ma omor dupa oi,miei,pui,pesti si dihaniile de genu'.

Cele mai bune legume pentru io is vita si porcu'....

Nu ca nu-i bun la Stefanu'...dar ca fapt divers, sa-mi arati la el o sursa permanenta de apa, in care sa spele tot, inclusiv el si argatii de-acolo (nu cateva bidoane unse, pline cu apa de ploaie)...ori turme care sa satisfaca poftele turistilor (nu doar halcile aduse de te miri unde, atarnate pe grinzile afumate)...si multe altele! Io zic la stilul asta cah! :nono:

Gata...intru in pauza cea mare! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...