Sari la conținut

Un Minsk apare pe sosele...


Lone wolf0
 Share

Postări Recomandate

Da. Dar daca tot pot sa dau da A2 si sa conduc si capacitate mai mare de ce nu? Tot banii aia ii dau

» Post actualizat in 04 Apr 2015 17:49

Azi am facut comanda dr carburator, set de garnituri, simeringuri, cablurile de ambreiaj si frana. Sper sa fie de calitate. Saptamana viitoare daca e cald o si vopsim, refac toata instalatia electrica si gata.

» Post actualizat in 09 Apr 2015 15:46

A sosit comanda de piese. Azi si ieri am dat jos toata instalatia electrica si am refacut-o. Astept semnalizari noi sa le conectez. Motorul este la reparat la SebiSimson. O sa atasez poze dupa reconditionare cu fiecare proces in parte.

» Post actualizat in 16 Apr 2015 07:39

O parte din piese au venit. Vopseaua este data. Dar pe parcurs am vazut niste modele de cafe racer-uri din Minsk si o sa il modific si eu. ca urmare o sa dau jos vopseaua actuala si o sa il fac un albastru mai inchis. un ghidon de enduro si mici modificari la sa si aripi.

post-82235-0-90043700-1429169853_thumb.jpg

post-82235-0-34283500-1429169871_thumb.jpg

post-82235-0-68017500-1429169889_thumb.jpg

post-82235-0-03991700-1429169909_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Astqzi am inceput sa confectionez un roll tools pentru "mobra" din piele. Nu e de firma si nici nu costa sute de lei. Este pur si simplu home made dar pt mine e mai valoros decat cele cumparate. O sa atasez poze la finalul lucrarii. Poate mai vrea cineva sa isi faca. Nu pun scule in el ca am cutiile laterale. doar de aspect si e util pentru o doza de bere, suc, energizant...etc Dupa ce termin aceasta "jucarie" o sa incerc sa ma mai joc putin cu pielea si sa imbrac doua bidonase de 1L cu un astept placut in piele pe care o sa le folosesc pentru benzina (rezerva) si celalalt ulei de amestec. Le gasesc un locsor mai aparte pe Minskulet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut drja ca acel carb e prost. Am unu Pacco. O sa vad ce pot muta de pe unu pe altul. Rulmenyi is buni, simeringuri schimbate. Cu vechiul carburator era cam puturoasa. Nu stiu cu asta ca am ars napolitana. Am bagat curent continu pe ea si s-a dus... O sa cumpar alta. Nu stiu daca is ok cele noi... O parere daca se poate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...