Sari la conținut

cheie cu cip in craiova ?


zune
 Share

Postări Recomandate

 

nu in ultimul rand, vedeti cu cat va taxeaza mesteru' la taiat cheia. unii se arunca la preturi gen 100 lei cand aud ca e cu chip... de fapt e doar un fier si se taie la fel ca orice cheie.

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Deci cum a mai scris cineva sus nu aruncați cu bani in vânt chiar daca cheia e cu cip.

La Sibiu un "meseriaș" mi-a cerut 560 Roni pentru 2 chei cu cip , ceia ce mi se pare

o nesimțire. Prin urmare ce am făcut eu:

 

Am cumpărat 2 chei blank de honda - 25 lei fiecare (sunt useri pe forum ce le comercializează )

Am cumpărat 2 cipuri de pe okazii - 25 lei fiecare ( cip chip ID46 transponder cheie auto ) tre sa fie blank ( nescris )

- eu am luat de aici http://www.okazii.ro/accesorii-auto/carcasa-cheie/id46-cip-chip-transponder-cheie-auto-a146718656

Tai cheia la orice "meserias" - 15 lei

Programezi cipul singurel acasa "la motor" (un search pe gogle va "luminează" )

 

Calculele vorbesc de la sine.

 

Numa bine.

Ion

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e destul de simpla procedura :)

O remarca as mai avea, cand programati cheia, grija mare sa nu aveti prin buzunare

alte chei cu cipuri de orice alt fel.

Mie din cauza unei chei de Toyota Yaris "pierduta" in buzunar, initial imi dadea

eroare la programare, treaba fiind rezolvata cand am pus cheia de Yaris

departe la vreo 3 m de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Deci cum a mai scris cineva sus nu aruncați cu bani in vânt chiar daca cheia e cu cip.

La Sibiu un "meseriaș" mi-a cerut 560 Roni pentru 2 chei cu cip , ceia ce mi se pare

o nesimțire. Prin urmare ce am făcut eu:

 

Am cumpărat 2 chei blank de honda - 25 lei fiecare (sunt useri pe forum ce le comercializează )

Am cumpărat 2 cipuri de pe okazii - 25 lei fiecare ( cip chip ID46 transponder cheie auto ) tre sa fie blank ( nescris )

- eu am luat de aici http://www.okazii.ro/accesorii-auto/carcasa-cheie/id46-cip-chip-transponder-cheie-auto-a146718656

Tai cheia la orice "meserias" - 15 lei

Programezi cipul singurel acasa "la motor" (un search pe gogle va "luminează" )

 

Calculele vorbesc de la sine.

 

Numa bine.

Ion

salut,sti cumva daca merge si la moto suzuki intreb deoarece filmuletele sunt ptr honda nu am vazut si alt tip de moto si daca e ok acelasi tip de cip sau trebuie alt model ???ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,sti cumva daca merge si la moto suzuki intreb deoarece filmuletele sunt ptr honda nu am vazut si alt tip de moto si daca e ok acelasi tip de cip sau trebuie alt model ???ms

 

Salutare, stiu ca se aplica pentru Honda, pentru Suzuki cu siguranta difera :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...