Sari la conținut

modificari echipamente moto din piele


AK_Raptor
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

crezi ca poate ingusta la umeri o geaca? io-s mic in umeri si cam toate gecile atarna la umeri ceea ce nu e chiar bine. nu merge sa cumpar masura mia mica pentru ca sunt si f inalt

 

 

Pai suna-l si du-te la atelier sa-i arati despre ce e vorba, ca eu nu sunt croitor sa zic daca se poate sau nu. Dar face cam orice la costume, inclusiv reparat fermoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cunosc eu bine un pielar supermeserias. Mi-a modificat un costum dintr-o singura piesa la mare meserie, si ieftin. dati-mi un tel sa sa indrum la el. Sta foarte aproape de mine si daca vin personal cu un client i-mi mai curata costumul din cind in cind, gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Suntem romani si asta se vede...

Am o pereche de manusi BĂSE cu care ma inteleg f bine. Nu am gasit niste manusi in care sa ma simt ok (le am de ceva vreme si s-au mulat bine pe mana). Doar ca s-a cam tocit insertia aderenta din podul palmei si mai intra si ceva apa pe acolo... S-or baga astia ce repara pantofi sau alte chestii din piele sa o inlocuiasca cu ceva?

Merci,

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Vizitator Leu'

In spatele statiei de autobuz, vis-a-vis de cladirea Spectrum pe sos. Mihai Bravu...mai precis : 44.446327,26.126706

 

Succes.

 

La piata Domenii, e un croitor foarte bun si ieftin (are niste preturi jenant de mici).

Daca nu ma insel adresa e Str. Ion Mihalache 127 (sau 128), cum vii de la P. Domenii spre P. Victoriei, la 100 de m pe partea dreapta.

E un magazin de biciclete, insa inauntru e baiatul asta care are un atelierul de marochinarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos baieti, sanatate multa voua ! :cheers:

 

La piata Domenii, e un croitor foarte bun si ieftin (are niste preturi jenant de mici).

Daca nu ma insel adresa e Str. Ion Mihalache 127 (sau 128), cum vii de la P. Domenii spre P. Victoriei, la 100 de m pe partea dreapta.

E un magazin de biciclete, insa inauntru e baiatul asta care are un atelierul de marochinarie.

Din pacate aici nu m-au putut ajuta.

O sa mai incerc si in alte parti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te ajuta cu ceva ... in Ploiesti e o doamna undeva langa magazinul OMNIA... in spatele cofetarieri acapulko...! e o doamna acolo... care lucreza extraordinar de bine...! eu mi-am dus costumul la curatat , vopsit. si schimbat cativa arici...! pretul a fost de 120 ron... dar a lucrat de nota 10...!

 

tipa face si costume moto pe comanda...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ar fi mai bine sa te urci in masina sa faci un drum pana la ploiesti... sa vezi ce zice doamna ....! daca vrei eu maine o sa merg pana la ea... s-o intreb daca face modificari... eventual o sa iau si un numar de tel....!

Te rog frumos !

Astept un raspuns de la tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello tuturor,

De curand mi-am comandat o geaca pe internet din piele super misto pentru mobra mea (GSX-R 750), totodata mi-am luat si o armura Dainese Wave Neck. Pozele de mai jos sunt cu amandoua.

Armura ca orice Dainese a venit super misto si la fix pe mine :bigstar:, in schimb geaca era mult prea larga desi specificasem ca doresc M nu numai in comanda, dar si prin e-mail :angryfire:

Am cautat o gramda pe cineva care sa se ocupe de modificari pentru geaca de piele si nu am reusit, fiind mereu expediat cu "aaa pai la asta e de munca si la manci si in laterale, etc" ..

Am gasit un tip, un italian care face minuni si lucreaza orice geaca si este foarte, foarte serios. Mie pentru montat elementele din armura sub geaca, modificare completa geaca ca sa-mi vin mie mi-a luat 150 RON.

Tipul se numeste Franco Fermon si aveti mai jos datele lui de contact:

0763.069.564

0745.818.458

post-67565-0-42365900-1334946949_thumb.jpg

post-67565-0-75669400-1334946958_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de pont.

adevarul e ca unde e de munca si nu doar de luat bani pe cusut nasturi si schimbat chei de fermoare,nimeni nu se baga...deh,banii cresc in copaci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...