Sari la conținut

Honda CX 500 / 650


StefanCX
 Share

Postări Recomandate

Cel mai probabil o să am timp de el numai pe la toamnă. Dar când ăncep, promit să postez. O să fie disponibile o grămadă de piese: furca față completă, cu frâne, far, bord, rezervor, șa etc.

Asa sa faci! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare.

 

Are idee cineva câți mililitrii de ulei se bagă în grupul cardanic?

 

Am avut manualul tehnic al motocicletei și bineînțeles, cap de melc ce sunt, l-am pierdut.

 

Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Are idee cineva câți mililitrii de ulei se bagă în grupul cardanic?

 

Am avut manualul tehnic al motocicletei și bineînțeles, cap de melc ce sunt, l-am pierdut.

 

Mersi mult.

 

Vara trecuta cand am facut operatiunea am procedat cum spune Heyns manualul si anume sa o pui pe central si sa bagi cat intra.

Dar te poti folosi de manulaul de servis : http://sundry.tech.purdue.edu/mleasure/Personal/Honda%2078-80%20CX500.pdf

Aici zice ca 160-180 cc

Editat de StefanCX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vara trecuta cand am facut operatiunea am procedat cum spune Heyns manualul si anume sa o pui pe central si sa bagi cat intra.

Dar te poti folosi de manulaul de servis : http://sundry.tech.purdue.edu/mleasure/Personal/Honda%2078-80%20CX500.pdf

Aici zice ca 160-180 cc

 

 

Mersi mult. Am să caut manualul, poate îl găsesc prin nebunia care domnește în garajul unde țin motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Are idee cineva câți mililitrii de ulei se bagă în grupul cardanic?

 

Am avut manualul tehnic al motocicletei și bineînțeles, cap de melc ce sunt, l-am pierdut.

 

Mersi mult.

170 ml.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut Cristi si multam Lolo! Ma bucur ca deja se strange lume. Mai este si bogdanawo care ni se va alatura imediat ce va putea, sunt sigur.

Cristi, cu ce ti cureti motorul ca tare mai luce. L-ai sablat cumva/lustruit de curand?

» Post actualizat in 28 Jan 2015 23:53

Am cateva chestii de care ma pot desparti daca cineva are nevoie.
-unitate redresor/regulator ( cunoscut si sub numele de "releu" de incarcare ) - l-am montat acum 2 ani, o singura data, timp de 10 minute, cat sa imi dau seama ca cel vechi nu el era sursa problemei si de atunci sta in cutie. probabil merge si pe alte modele/marci care folosesc sistemul cu 3 fire. este cumparat de pe wemoto.com si m-a costat cam 350 cu tot cu transport. pret 250 RON
-lant distributie - a venit la pachet cu motocicleta si din cate mi s-a spus a fost schimbat mai mult din convenienta faptului ca se mesterea oricum prin zona, la presetupa. estimativ ar fi pe la jumatatea vietii. cui are nevoie, il donez
-alternator - si-a dat duhul si face scurt circuit pe toate 3 fazele. pentru cine are nevoie si doreste sa-l rebobineze, il donez
-stop - starea lui este.. "utilizabil". are o crapatura si garnitura dintre lentila si suport s-a pietrifiat. in rest pare bun. pret 45 RON
-garnitura capac spate athena - am luat-o sperand ca o pot folosi macar drept matrita pentru a-mi face singur garnituri din alt material. stiam ca e de 0.5 mm grosime si recomandarea este de minim 0.6 mm. nu mi-a fost de folos nici ca forma pentru ca nu este precisa si trebuia sa cam trag de unele colturi ca sa ajunga pe unde era nevoie. daca cineva stie ca se poate folosi de ea, pret 25 RON

» Post actualizat in 10 May 2015 07:10

Salut ! lantul de distributie al mai ai ? .

» Post actualizat in 10 May 2015 07:45

Am avut si eu una din asta. Ultima data cand am vazut-o, asa arata:

attachicon.gif_IGP0999.jpgattachicon.gif_IGP1000.jpg

Sper sa nu fi ramas in stadiul asta.

Mi-a mai ramas in lada canapelei o sea originala de CX de care m-as despati. Tot asa mi-a ramas un electroventilator de la ceva Kawa si termostat motabil pe exteriorul radiatorului pentru cineva care doreste sa modifice un CX pe ventilator electric. Toata procedura e descrisa pe ceva forum cu exact aceste piese. Daca e cineva interesat, detalii in PM.

attachicon.gifDSCF5932.JPGattachicon.gifDSCF5933.JPGattachicon.gifDSCF5934.JPG

 

 

Salut ! ma intereseaza saua ,pentru ,,batranica mea ,, a mea am retapitato dar nu este ca cea originala .te rugam ,te rugam , o dai noua !

post-83684-0-66435200-1431243940_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Prietenul meu Robert (a postat in pagina 2 o poza cu motorul lui) are nevoie de cablul de revenire de la acceleratie. Nu prea are timp sa intre pe forum asa ca intreb eu in locul lui. Aveti asa ceva disponibil sau cunoasteti pe cineva care are?

 

Multumesc.

salut ! am eu daca te intereseaza . stiu ce inseamna sa ai nevoie de piese pentru CX 500. vorbesc din proprie experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! am eu daca te intereseaza . stiu ce inseamna sa ai nevoie de piese pentru CX 500. vorbesc din proprie experienta

Salut,

 

te rog sa-mi lasi un numar de telefon pe privat. te suna el si discutati.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca aici,ca a avut un CX intreg:

http://olx.ro/oferta/motor-honda-cx-500-ID3Wlyu.html#19e47731db

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut bobina de inductie pt Honda CX 500...tocmai am observat ca a mea este fisurata - sh sau noua

 

Multumesc!

Salut ! cred ca am bobina de inductie care te intereseaza ! maine ma voi uita in depozit si vorbim .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Titi,ai sunat la anuntul postat de mine,mai sus?

Sunt convins ca are bobina de inductie,ca si alte piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca dau peste ceva,te anunt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! ,am dual sim si poate in acel timp purtam o convorbire si de acea aparea ca fiind inchis . Am gasit bobina de inductie acum o ora, am ratacito in servisul meu maine o voi testa pe ,, BATRANICA ,, mea si va dau de stire daca este functionabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bem o bere in vara asta daca vii la mare :cheers:. aaaa ?? era sa uit , sa nu te ingrijorezi cind vei primi bobina de inductie firul de culoare alb-negru la jumatatea lui catre mufa este schimbat de mine in fuga pina sa trimit bobina, din motiv ca era ciupit pe sectiunea lui si putin oxidat la mufa . Segment schimbat tot cu aceasi culoare si izolat cu tub termocontractabil dar nu lam cositorit . poti taia tubul si sa cositoresti cuplajul daca vrei . te salut , si mult spor la cafe racer !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bem o bere in vara asta daca vii la mare :cheers:. aaaa ?? era sa uit , sa nu te ingrijorezi cind vei primi bobina de inductie firul de culoare alb-negru la jumatatea lui catre mufa este schimbat de mine in fuga pina sa trimit bobina, din motiv ca era ciupit pe sectiunea lui si putin oxidat la mufa . Segment schimbat tot cu aceasi culoare si izolat cu tub termocontractabil dar nu lam cositorit . poti taia tubul si sa cositoresti cuplajul daca vrei . te salut , si mult spor la cafe racer !

Un mare Domn!trebuie sa recunosc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...