Sari la conținut

Info - V-Strom 650 - Sacele, BV


bbaarrbbooss
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Sunt in curs de achizitionare a unei mobre, iar de cateva zile am pus ochii pe un V-Strom 650 care se afla in Sacele, Brasov.

Urmeaza sa merg zilele viitoare sa o vad, insa niste informatii de la voi mi-ar fi de ajutor pentru a evita costurile deplasarii mele in Brasov.

Moto e cea din urmatorul link:

http://olx.ro/oferta/vand-suzuki-v-strom-650-din-2004-cu-44000-km-ID2JZIJ.html#8fad00b678

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bune si informatiile astea....

OK, sa fiu mai detaliat sa pricepi si tu: informatii legate de moto (daca a fost lovit, iar in acest caz cat de grav, daca la acest moment are probleme si care sunt costurile reparatiei etc.....)

 

Numai baieti simpatici p`aici, dar, aproape, niciunul de folos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/37237-suzuki-v-strom-dl-6501000/

 

Sper ca ti-am fost de folos mai mult decat topicul tau pe rubrica "Motociclete de viteza"

 

:peace:

 

Si de unde ar trebui noi sa stim amanuntele astea? Crezi ca o sa se laude proprietarul cu asta? ;)

 

Nu ma refeream la asta, ci la faptul ca de foarte multe ori cand apare la vanzare o mobra cu probleme si proprietarul sustine ca e "impecabila" il dau in vileag alti forumisti care cunosc "picanterii" despre motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca al nostru coleg incearca sa ne spuna ca:

"Dau o bere unui coleg din Brasov care este amabil si dispus sa mearga pana la proprietar acasa, pentru a face o verificare motocicletei si sa-mi spuna ulterior daca merita sa ma deplasez de la Bucuresti pentru a o vedea, ca sa nu fac un drum degeaba."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Si nu mai bine spunea din start ce are in cap? Bah, tot timpul trebuie sa apara cineva care sa banuiasca sau sa-si bata capul cu ce a vrut un initiator amarat sa spuna de fapt?! Astia nu merita un gram de ajutor, doar pt ca nici sa se exprime nu pot. Asa mai sunt o caruta de anunturi in care nu vanzatorul da detalii, altii intervin sa ceara poze, pret, km, mm :|..iar vanzatorul apare dupa si spune : ,, scuze, am uitat sa adaug pozele, km si pretul" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca al nostru coleg incearca sa ne spuna ca:

"Dau o bere unui coleg din Brasov care este amabil si dispus sa mearga pana la proprietar acasa, pentru a face o verificare motocicletei si sa-mi spuna ulterior daca merita sa ma deplasez de la Bucuresti pentru a o vedea, ca sa nu fac un drum degeaba."

 

Am scris ca vreau informatii despre moto, intelegandu-se ca doresc informatii referitoare la starea ei, daca cunoaste cineva modul in care a fost intretinuta sau daca a fost sau nu implicata in evenimente rutiere.

Nu doream o deplasare la proprietar ci niste informatii utile, urmand a decide ulterior daca merita sau nu plimbarea.

Multumesc oricum pentru intelegere!

 

Si nu mai bine spunea din start ce are in cap? Bah, tot timpul trebuie sa apara cineva care sa banuiasca sau sa-si bata capul cu ce a vrut un initiator amarat sa spuna de fapt?! Astia nu merita un gram de ajutor, doar pt ca nici sa se exprime nu pot. Asa mai sunt o caruta de anunturi in care nu vanzatorul da detalii, altii intervin sa ceara poze, pret, km, mm :|..iar vanzatorul apare dupa si spune : ,, scuze, am uitat sa adaug pozele, km si pretul" .

 

Am nevoie de comentarii de la cei care pot sa ajute, evident nefiind cazul tau...

Poate sunt n motive pentru care nu m-am facut inteles (oboseala, alte probleme personale, etc), insa cei care au vrut sa treaca peste asta si sa inteleaga se pare ca au inteles. Dar la ce altceva sa fim buni decat de a-i f**e pe altii cand gresesc, de cele mai multe ori involuntar?

Poti intra pe un anunt de vanzare postat de mine si vei observa ca indeplineste toate conditiile de forma pe care le expui mai sus.

 

 

 

 

 

Si fara a lasa vreunul dintre comentariile de c***t de mai sus intelegeam ca nu se afla momentan nicio persoana care imi poate da detalii despre starea ei.

 

P.S. Cu toate astea, o sa va informez cu rezultatul verificarii, urmand a ma deplasa maine la Brasov.

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@......bosss,fii atent faza.Gasca cu care umblai tu cu motoarele...e vreunu care a busit-o grav? cadru fisurat su alte alea? I-a dat o sudura fina și o vopsea profi și a pus-o pe tocmai la anunțuri ca fiind,dupa cum stii,impecabula,functioneaza perfect, fără accident. Da spune-mi tu acum,daca vin și te întreb eu, boss, cum ți se pare motorul la tovarășu tau?merita banu?.....ai spune adevărul sau îl vei acoperi pe fraier,ca de sunteți baieti......si asta doar asa ca te întreb pe forum și o sa te cinstesc cu o bere......!!!!! Ala care tia atras atenția doua posturi mau sus e băiat deștept și ar fi trebuit sa îți dea de gândit.....Tine minte ca dacă pui întrebări stupide vei primi răspunsuri stupide și la mișto!!!!

 

Drum bun către Brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@......bosss,fii atent faza.Gasca cu care umblai tu cu motoarele...e vreunu care a busit-o grav? cadru fisurat su alte alea? I-a dat o sudura fina și o vopsea profi și a pus-o pe tocmai la anunțuri ca fiind,dupa cum stii,impecabula,functioneaza perfect, fără accident. Da spune-mi tu acum,daca vin și te întreb eu, boss, cum ți se pare motorul la tovarășu tau?merita banu?.....ai spune adevărul sau îl vei acoperi pe fraier,ca de sunteți baieti......si asta doar asa ca te întreb pe forum și o sa te cinstesc cu o bere......!!!!! Ala care tia atras atenția doua posturi mau sus e băiat deștept și ar fi trebuit sa îți dea de gândit.....Tine minte ca dacă pui întrebări stupide vei primi răspunsuri stupide și la mișto!!!! Drum bun către Brasov

 

In niciun caz nu am zis ca nu e baiat destept, dar (poate) ar trebui sa fie mai intelegator. Poate, cineva inaintea mea i-a facut o evaluare si fara sa aiba un interes anume ar putea da detalii despre starea ei, asa cum am facut-o eu dupa vizita de azi.

 

Revenind la subiect, am facut azi plimbarea la Brasov.

Rezultatul:

1. Desi am intrebat anterior telefonic daca actele sunt in regula din punct de vedere fiscal am primit raspunsul ca totul e in regula. De fapt, mobra e inmatriculata pe un baiat din Valcea, pe care nu il cunoaste si a fost inregistrata doar la fisc in Brasov pe numele unui prieten, in niciun caz al lui. Concluzia: Nu am nevoie de incurcaturi de c***t. Eu cand am vandut moto, i-am inmanat noului proprietar Cartea de Identitate, Certificatul de inmatriculare, Certificat fiscal cu creante 0. Aceeasi pretentie o am si eu.

2. In anunt este specificat: "chit" de lant nou, iar la fata locului lantul mai avea putin si il puteai scoate cu mana de pe pinioane (poate exagerez putin, dar nu e departe adevaratul).

3. La virarea ghidonului catre dreapta Handguardul stang lovea in carena, iar in dreapta nu se intampla lucrul asta.

+ altele minor, fara a putea fi luate in considerare tinand cont ca totusi are o vechime de 10 ani.

In mare, m-a deranjat lucrarea asta pur romaneasca, impecabil = nesatisfacator.

 

Nu imi pare rau de plimbare, stiu ca am pierdut 150 lei, dar nu mi-am batut joc de 2600 EURO.

 

@mihaistancu: la astfel de informatii ma refeream, poate inaintea mea cineva de pe forum ii facuse o vizita si putea "scuipa" aici ce a constatat si sper sa fiu de folos celor care iau in considerare achizitionarea acestei mobre.

 

Seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...