Sari la conținut

Bucuresti, 15.11.2014, Cimitirul Belu


heinrich08
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aparent un Kawasaki ZX-7, am vorbit cu un politist care a spus ca motociclistul era constient cand a ajuns el, a fost stabilizat, si dus la Baltazar. Era haos mare, cu cele cinci echipaje de politie in frunte, n-am putut sa opresc sa iau numar/model moto..

post-16760-0-00835900-1415346583_thumb.png

post-16760-0-88960000-1415346583_thumb.png

post-16760-0-85148500-1415346584_thumb.png

post-16760-0-90230300-1415346585_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte ciudat unde a ajuns motocicleta...s-au lovit pratic pe banda 1 de pe contrasens, f ciudat.

Sanatate motociclistului.

Te salut Iulian! Nu e ciudat, a incercat sa evite. Crede-ma, e indigo cu al meu de pe Barbu Vacarescu.

Sanatate multa colegului. Sper sa fie bine si cu leziuni cat mai mici. Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut Iulian! Nu e ciudat, a incercat sa evite. Crede-ma, e indigo cu al meu de pe Barbu Vacarescu.

Sanatate multa colegului. Sper sa fie bine si cu leziuni cat mai mici. Doamne ajuta!

Salut, da exact, este acelasi tip de accident, am cautat topicul tau..fix aceeasi pozitie dupa impact.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff, nasol de tot ... ma gandesc ca mergea la munca sau cu treaba ... nu cred ca e foarte placut sa iesi la 4 grade la plimbare, mai ales in traficul din Bucuresti de dimineata. Nu-i de joaca, se merge haotic si multi sunt adormiti/neatenti. Tot de dimineata era sa se urce pe mine un nene cu un jeep pentru ca nu l-a lasat unul sa schimbe banda din scurt.

 

Sper sa-si revina baiatul complet iar conservarul sa invete sa caste ochii mai bine pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PREA DE LA TARA....

PREA MULTA "bascalie" IEFTINA

din partea unora care STRADA e un domeniu SF

daca omul era pe o roata sau facea glume pe centura hai sa zicem ca mai mergea de o poanta

INSA este unul de al nostru care, ca oricare dintre noi merge SI PE STRADA nu doar de PLIMBARE

ca dobitocul cu auto i a intors/virat in fata NU E UN MOTIV DE BASCALIE

dar unii atat POT !!!!

sanatate omului

iar pentru INTERNAUTI PE 2ROTI .... sa nu va intalniti in traficul virtual cu cretini din astia care vireaza brusc ca poate va sare OJA de pe unghii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un prieten de-al meu, se numeste Alex si este internat la Baltazar. Momentan stiu doar ca are ambele maini rupte. Revin cu detalii cand ajung la spital.

Multa sanatate si refacere usoara motociclistului.Importanta este sanatatea in mometul de fata..Te asteptam cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul a avut loc pe oltenitei - cam la ADP sect 4 - am trecut pe acolo dimineata

 

acolo e statie de tramvai si bikerul sigur a luat-o printre scuaruri...

Si bikerul sigur o sa aiba dificultati cu cadourile de craciun . . . . Nu stiu daca ptr el mai are importanta pe unde a mers . Daca a gresit , a platit . Daca nu , vor plati altii . Important este sa fie ok omul si sa aiba parte de o recuperare usoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul a avut loc pe oltenitei - cam la ADP sect 4 - am trecut pe acolo dimineata

 

acolo e statie de tramvai si bikerul sigur a luat-o printre scuaruri...

 

 

 

pozele de mai sus

arata LINIE INTRERUPTA inainte de accident, in dreptul accidentului si dupa accident

DACA ERAU SCUARURI.... nu trebuia sa fie LINIE CONTINUA????

 

asa ca nu mai fi SIGUR.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachime tati, ce conteaza ca riderul avea prioritate? Nu e primul care si-o ia, nu va fi nici ultimul. Atita timp cat crezi ca strada e circuit si nu tii CONT ca sint altii mai ciumeci ca tine, dar care au 4 roti inconjuratoarte si ti-o vor trage fara drept de apel. Imi place la tine ca le tii partea la fraieri: Dati tare, nu mai tineti cont de tastaturisti, niste prosti, oricum la voi la spital sa va aduc o portocala, nu vin.Nu te gindesti ca e mai rentabil sa ai miinile intregi, fara operatii si ani de recuperari? Daca tu-ti rupi ambele miini, crezi ca vreunul din cei ce citesc aici o sa vina sa te ajute sa inveti sa tii lingura in mina? Tu esti veteran, stii sa te feresti, dar le dai apa la moara cu dreptatea si dreptul de a baga viteza, ca chipurile si alti motoristi ii dau tare pe strada. Jizaz!!

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Si eu am observat ca este linie intrerupta. Masina avea voie sa intoarca dar nu-l scuteste pe sofer sa se asigure, sa semnalizeze (nu cred ca a facut-o, ca se poarta) si nu in ultimul rand sa acorde prioritate.

Sanatate colegului, refacere cat mai rapida. Daca este corecta informatia, ambele maini rupte, este delicata situatia. Sa nu poti face nimic, de la a manca pana la ... Dar trece si, vorba romanului " fereasca D-zeu de mai rau ".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E al 891-lea accident in care masina intoarce fara a corda prioritate. OK, masina e de vina. Care-i urmatorul farier viteaz calare pe moto care si-o va lua gratuit?

 

Mie imi intorc in fiecare zi cel putin 2 masini, ieri mi-au intors 3, pe unul chiar l-am injurat. A 4-a mi-a taiat calea unul iesind de pe strada laterala secundara fara sa se asigure, aveam 40-50/h, pe Secuilor, am fost nevoit sa ies pe contrasens complet.Daca aveam 60-70/h, intram in el din plin. De ce eu in 12 ani de mers zilnic cu masina in Bucuresti, nu am avut nici un accident? O singura data am fost neatent si l-am acrosat usor pe unul , nu i-am dat prioritate. Am scapat de sactiune deoarece cel acrosat circula fara permis.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E al 891-lea accident in care masina intoarce fara a corda prioritate. OK, masina e de vina. Care-i urmatorul farier viteaz calare pe moto care si-o va lua gratuit?

 

Mie imi intorc in fiecare zi cel putin 2 masini, ieri mi-au intors 3, pe unul chiar l-am injurat. A 4-a mi-a taiat calea unul iesind de pe strada laterala secundara fara sa se asigure, aveam 40-50/h, pe Secuilor, am fost nevoit sa ies pe contrasens complet.Daca aveam 60-70/h, intram in el din plin. De ce eu in 12 ani de mers zilnic cu masina in Bucuresti, nu am avut nici un accident? O singura data am fost neatent si l-am acrosat usor pe unul , nu i-am dat prioritate. Am scapat de sactiune deoarece cel acrosat circula fara permis.

 

Mama, ce te-a mai injurat ala :) ... bine ca nu i-ai dat-o mai serios ca venea politia si-si lua si dosar penal :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starea lui generala este buna, are 3 fracturi in total, la mana dreapta trebuie sa se opereze, are dureri de bazin, ochiul drept este rosu si cateva julituri minore la picioare.

 

Este optimist dar o luna si jumatate nu are voie sa forteze mainile, deci va fi imobilizat la pat pana atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E al 891-lea accident in care masina intoarce fara a corda prioritate. OK, masina e de vina. Care-i urmatorul farier viteaz calare pe moto care si-o va lua gratuit?

 

Mie imi intorc in fiecare zi cel putin 2 masini, ieri mi-au intors 3, pe unul chiar l-am injurat. A 4-a mi-a taiat calea unul iesind de pe strada laterala secundara fara sa se asigure, aveam 40-50/h, pe Secuilor, am fost nevoit sa ies pe contrasens complet.Daca aveam 60-70/h, intram in el din plin. De ce eu in 12 ani de mers zilnic cu masina in Bucuresti, nu am avut nici un accident? O singura data am fost neatent si l-am acrosat usor pe unul , nu i-am dat prioritate. Am scapat de sactiune deoarece cel acrosat circula fara permis.

si stii de ce se tot intampla...????

pentru ca DOBITOCUL nu ia decat o simpla amenda!!!!!

lege de kakat!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca legea a fost dintodeauna, si este si AZI aceeasi. Deci, de ce as fi carne de tun tocmai eu, ca tu sa doar strigi ca legea-i de cacao? Mie mi-e frica de ce pot sa-mi faca altii, si asta ma tine in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la unul dintre colegii mei , care se afla in masina , in coloana pe sensul catre City Mall : ambele benzi ocupate , si linia de tramvai , masinile bara la bara . Opelul a depasit coloana pe linia de tramvai de pe contrasens , si a lovit motocicleta care circula catre Brancoveanu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...