Sari la conținut

Kawasaki Klr 600


Ionita_Alexandru90
 Share

Postări Recomandate

Salut! Am cumparat acum ceva vreme un Kawasaki KLR600 an 1993 de la o cunostinta.

Original dar deplorabil, am hotarat sa il dezmembrez si sa bag in el o "caruta de bani" dar cu placere pentru ca era al meu si eu il faceam.

Asa ca am vopsit cadrul si carenele, am cumparat anvelope noi,baterie, bujie,semeringuri de furca inclusiv cele de praf, placute si ferodo,kit lant complet,burdufe noi,mansoane,filtru de aer, i-am schimbat uleiul cu castrol 5W-40+filtru, am cromat ghidonul si toba. Am schimbat becul cu un ice blue am pus niste "sponsori",am anulat senzorul de cric, si schimbat becurile din bord.

Este un proiect reusit zic eu pentru ca practic toata motocicleta este noua. Mai trebuie sa ii pun semnalele. Merge excelent. Va las si pe voi sa va dati o parere... nu ma supar nici de critici.

Am fost cu ea la 2 drumuri prin padure si am fost foarte multumit de ea. Eu am facut-o ca pentru mine dar as vrea sa o vand pentru ca nu mi se potriveste dar cine stie poate...

Pun ceva poze cum este acum.

Va salut cu stima!

 

post-50363-0-45304800-1415045441_thumb.jpg

post-50363-0-72814200-1415045454_thumb.jpg

post-50363-0-51401600-1415045460_thumb.jpg

post-50363-0-66164700-1415045469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce iti asumi munca ca din cate vad baietii de la WestCoast au facut-o :))))) .. A iesit foarte bine mobra ... O intrebare .. Cat a cosat sa vopsesti cadrul electrostatic si toba de nichelat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari !! arata foarte bine atelaju.

Am citit ca ai pus ulei 5W, ca sugestie iti recomand sa urmaresti nivelu de ulei destul de des... sa nu ti-l " suga ".

Astept preturile la care a facut referire yamaha_01.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si raspuns pentru vopsit...cunosteam pe cineva la Tehnometalica si mi-a facut scaritele cu 50 ron nu stiu cat ar lua pentru tot cadrul,cat despre cromat m-a costat 350 ron gidonul si toba,dar nu prea imi place cum a iesit toba, trebuia tratata mai bine.

Hammeritul l-am dat eu cu pisolul e special pentru aluminiu si alte aliaje cica rezista 8 ani fara rugina!

Multumesc tuturor de aprecieri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

...castrol 5W-40...

 

Cand vad ce uleiuri bagati in batranicile astea... Eu nu stiu de unde va vin ideile. Presupunand ca scrie astfel in manual, ar trebui sa tineti totusi cont ca alea sunt specificatiile pentru "fete mari".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pret nou 900E !!


» Post actualizat in 27 May 2015 18:05

https://www.youtube.com/watch?v=p-QSSYAy0Zw


» Post actualizat in 30 May 2015 09:27

Ulei schimbat 15w40!


» Post actualizat in 02 Jun 2015 07:04

Se scoate de la vanzare, pleaca la Zarnesti!


» Post actualizat in 24 Jun 2015 14:34

Motocicleta revine la vanzare cu Asigurare si ITP valabile la pretul de 850E!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...