Sari la conținut

Suzuki SV650s


on-x
 Share

Postări Recomandate

Suzuki SV650s prima mea motocicleta!

29000 km si o superbitate de motor :D

prima tura cu ea azi! Toba Leo Vince scurtata...se aude intr-un mare fel (o sa revin si cu un video cu sunet).

pana atunci va las sa va bucurati de poze ;)

(pt carcotasi... da e revopsita si km cica is reali :) )

 

In rest motorul trage foarte bine!

 

post-86299-0-12388500-1414776300_thumb.jpg

post-86299-0-68195800-1414776306_thumb.jpg

post-86299-0-89138100-1414776312_thumb.jpg

post-86299-0-55187300-1414776318_thumb.jpg

post-86299-0-00492800-1414776323_thumb.jpg

post-86299-0-43145100-1414776327_thumb.jpg

post-86299-0-97798900-1414776331_thumb.jpg

post-86299-0-80782400-1414776341_thumb.jpg

post-86299-0-76610600-1414776482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti! ... sa stiti ca nu doar Shoei de pe net ''la reducere/lichidare'' este o casca buna :P ... casca are 4 stele pe Sharp UK si este foarte decenta (daca am nimerit modelul):

 

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/nitro-n1600vn

 

...aaa, da ... si Nitro are mai multe casti cu 5 stele decat multe alte marci cu ''pretentii'' .. pana la urma conteaza sa-ti apere bostanul, nu alte fite ...

 

On-topic: Super motocicleta, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai multi km fara incidente!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari!

casca este asta.... http://www.nitrorider.com/Helmets_Full%20Face_NGFP%20UNO.html?p=/page/31&category=Helmets&subcategory=Full%20Face&id=75#3 eu zic ca e destul de buna.... am cautat ceva...

Editat de on-x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti! ... sa stiti ca nu doar Shoei de pe net ''la reducere/lichidare'' este o casca buna :P ... casca are 4 stele pe Sharp UK si este foarte decenta (daca am nimerit modelul):

 

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/nitro-n1600vn

 

...aaa, da ... si Nitro are mai multe casti cu 5 stele decat multe alte marci cu ''pretentii'' .. pana la urma conteaza sa-ti apere bostanul, nu alte fite ...

 

On-topic: Super motocicleta, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai multi km fara incidente!

 

Numai bine!

Ia-te tu dupa articole de pe net, platite cu bani grei! Asta e greseala mai tuturor celor ce cred in basme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am dat o tura prin oras azi... de mi-au si ingehtat toate cele si mi-au taiat si 2 calea... am promis ca va pun un filmulet(cam scurt ce ii drept) despre cum se aude mobra... desi tot nu se poate reda in totalitate realiatatea sunetului :)

O sa revin cu o claritate mai bun :) si asa cred ca m-au injurat toti vecinii. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am dat o tura prin oras azi... de mi-au si ingehtat toate cele si mi-au taiat si 2 calea... am promis ca va pun un filmulet(cam scurt ce ii drept) despre cum se aude mobra... desi tot nu se poate reda in totalitate realiatatea sunetului :)

O sa revin cu o claritate mai bun :) si asa cred ca m-au injurat toti vecinii. :D

cred ca o sa te abonezi la un servis ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia zi tu de ce trebuie sa ma abonez la servis?

ce ti se pare?

Editat de on-x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km

Imi place cum arata si chiar daca e revopsita, este facuta bine.

Sambata cred ca merg sa imi cumpar si io sv..am vazut pe net am vorbit si a ramas sa ne vedem sambata.

Sunt incepator si nu ma pricep ff bine la motoare...imi puteti spune la ce sa ma uit la ea...ce sa ascult.

Si daca nu sunt indiscret ,cat ai dat pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km

Imi place cum arata si chiar daca e revopsita, este facuta bine.

Sambata cred ca merg sa imi cumpar si io sv..am vazut pe net am vorbit si a ramas sa ne vedem sambata.

Sunt incepator si nu ma pricep ff bine la motoare...imi puteti spune la ce sa ma uit la ea...ce sa ascult.

Si daca nu sunt indiscret ,cat ai dat pe ea.

Daca nu cunosti persoana care ti-o vinde si nici nu stii mobra mai demult, sfatul meu e sa nu o cumperi fara cineva care barem are jucaria asta.

In rest dac te incumeti, sunt sigur ca pe forumul asta o sa gsesti niste criterii generale dupa care sa te ghidezi. Ai tot timpul sa te documentezi pana sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Vlad58 pentru info...

Nu cunosc nici motocicleta si nici proprietarul pentru ca nu este din zona mea

Am tot citit pe forum despre sv si am o mica idee la ce sa ma uit, dar vroiam si sfaturile lui on-x ,proaspat detinator de sv

Eu sunt din Alexandria si motocicleta este undeva in Mures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nici eu nu am stiut nimic despre proprietar si nici despre mobra. Am mers la risc ca sa zic asa... si nu regret nimic pana acum si plus ca se cunoaste dupa proprietar la fata locului iti dai seama daca e ceva necurat...

Asa sunt eu mai merg pe incredere... poate e bine poate nu...in rest tot ce mi-a zis omu despre mobra pana acum totul s-a adeverit... si in plus de asta tinem legatura ramanem prieteni... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut baieti

Azi a fost o zi frumoasa pt mine...

Nu a fost sa fie sv...asa ca am cumparat cbr f3

» Post actualizat in 20 Nov 2014 21:33

post-87023-0-91272400-1416519200_thumb.jpg

» Post actualizat in 20 Nov 2014 21:36

Vreau sa intreb ce soluti (spray-uri) folositi voi ptru degresat motorul,lantul,pinioane si ce folositi ptru ungerea lantului,sau ce imi recomandati sa imi cumpar si de unde??

Multumesc mult..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti

Azi a fost o zi frumoasa pt mine...

Nu a fost sa fie sv...asa ca am cumparat cbr f3

» Post actualizat in 20 Nov 2014 21:33

attachicon.gif37171631_1_1000x700_honda-cbrf3-600cmc-pitesti_rev001.jpg

» Post actualizat in 20 Nov 2014 21:36

Vreau sa intreb ce soluti (spray-uri) folositi voi ptru degresat motorul,lantul,pinioane si ce folositi ptru ungerea lantului,sau ce imi recomandati sa imi cumpar si de unde??

Multumesc mult..

Frumoasa masina aia din spate :crack: .

Pentru degresat poti folosi spray-uri din comert sau ca sa iesi mai ieftin cu benzina combinata cu putina motorina(1/3 motorina).Se mai poate si cu wd 40.

Pentru uns eu folosesc de vreo 4 ani motorex.Imi ajunge 1 sezon intreg la 2 motociclete.Mentionez ca fac in jur de 15000 adunat.

Legat de perioada ungeri/curatarii ar fi bine sa fie pana in 1000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfat

Poza pe care am atasot-o este de la baiatul de la care am cumparat motocicleta

Am ajuns cu ea acasa pe la ora 20 si nu i-am facut nici o poza,dar in zilele urmatoare am sa revin cu cateva poze.

Uleiul pe care il folosesti il iei direct din magazin sau de pe vreun site.

Multumesc inca odata si astept cu placere saturi de la voi in legatura cu intretinerea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Astazi am primit baterie noua si bujii. maine o sa primesc un schimb de ulei si filtru nou. :D

 

post-86299-0-41509600-1428080244_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa masina aia din spate :crack: .

Pentru degresat poti folosi spray-uri din comert sau ca sa iesi mai ieftin cu benzina combinata cu putina motorina(1/3 motorina).Se mai poate si cu wd 40.

Pentru uns eu folosesc de vreo 4 ani motorex.Imi ajunge 1 sezon intreg la 2 motociclete.Mentionez ca fac in jur de 15000 adunat.

Legat de perioada ungeri/curatarii ar fi bine sa fie pana in 1000 km

Ai dreptate.Arata bine conserva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi vine sa cred cata mizerie avea lantul pe el.... l-am curatat azi si l-am uns... si am facut si prima tura.. aici prin oras ... si ce sa zic merge ca uns! :))


» Post actualizat in 19 Apr 2015 13:49

am comis-o azi.... urat ...traiasca echipamentul! drumu se vede cat de acoperit e de nisip...daca iti mai vine si ceva din fata....noroc ca nu aveam viteza prea mare... am scapat cu putine julituri si cu o durere de umar.

post-86299-0-77461400-1429451201_thumb.jpg

post-86299-0-23171000-1429451217_thumb.jpg

post-86299-0-41080700-1429451231_thumb.jpg

post-86299-0-91893500-1429451266_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Reparata si vopsita azi... ca noua daca pot spune asa... de asemenea servisat furca (pierdea ulei) si schimbat lichidul de racire.

 

PS: topicul o sa il folosesc ca un istoric al motocicletei....


» Post actualizat in 19 May 2015 18:01

Pentru ca a fost cuminte, astazi Suzi a primit adidasi noi : Michelin Pilot 2015 - 160/60/ZR17.

post-86299-0-10467500-1432058406_thumb.jpg

Editat de on-x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...