Sari la conținut

Accident Can Am Pitesti


littlekriminal
 Share

Postări Recomandate

http://www.romaniatv.net/media_239968_accident-grav-de-motocicleta-la-pitesti-video_178639.html

 

Cand te mananca in kur, te scarpini...


» Post actualizat in 23 Oct 2014 09:29

Acum am aflat ca unul dintre ei a murit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe mobra se vede o singura persoana , sau gresesc ? Casca nu stiu ce ar putea salva in astfel de situatii .

pai pe mobra de ce porti casca?ca te obliga legea?una e sa dai cu capul de beton protejat si alta sa dai fara nimic.parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt clare imaginile dar par a fi doua persoane . Da , esti obligat sa porti casca sau mai bine zis , esti obligat sa-ti mai dai o sansa . Acum depinde de fiecare ce intelege din obligativitatea asta . Am senzatia ca utilajul a depasit asteptarile si reactia conducatorului .

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se cheltuie bani, timp si resurse degeaba pentru niste cocalari, astia trebuie lasati in sant pana incep sa puta si dupa arsi si gata

:crack: Nu oi fi nici eu eu intreg la cap de ma amuz...

 

Cate accidente nu sunt facute din bravuri de genul? Uite ce se intampla cand crezi ca ai 3 bile... viata ti-o mai da peste nas si iti arata ca de fapt ai doar 2... si alea mici si scofalcite si duse la groapa acum... Tot educatia e problema zic eu...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers pe asa ceva, vreo 4 zile. E destul de racheta(pentru cineva care nu este obisnuit cu viteza) si nu are frana de mana, ca la motocicleta, are doar la picior.

Primul instinct e sa tragi levieru', cand iti dai seama ca nu exista si in fata ta e un zid...ai cam pus-o.

Omul care a murit era preot si avea un chopper. Deocamdata asta e cauza la care ma gandesc, nu s-a asteptat sa nu fie levier de frana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul care a murit era preot si avea un chopper. Deocamdata asta e cauza la care ma gandesc, nu s-a asteptat sa nu fie levier de frana...

 

Pai cand te sui pe un fier, atat conteaza? Forja? Nu te uiti de comenzi, nu verifici franarea la viteza mica, nu verifici daca trage intr-o parte? (ca imi aduc aminte si scuterul cand l-am luat, desi mai facuse un test-drive acu' ceva ani, tot l-am invartit prin curte la munca sa vad ce si cum). Ca dupa la oprire, D-zeu cu mila! Multa vreme mi-a fost frica de frana fata (si inca imi e) ca daca nu gandesti franarea, ai sters pe jos, ajungi cu capul in stalp/gard ca astia, pe cand cu acceleratia o mai scalzi, te mai depaseste o bicicleta, mai moare la semafor, etc. Dar la ce nivel de prostie e in tara si cand ii mai vad si pe ai mei colegi de la munca (soferi profesionisti unii), tare mi-e ca ai dreptate... iar popii... sa fac o gluma... D-zeu cu mila! :crack:

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand te sui pe un fier, atat conteaza? Forja? Nu te uiti de comenzi, nu verifici franarea la viteza mica, nu verifici daca trage intr-o parte?

Da, ai dreptate, dar Can Am-ul ala iti da o senzatie de masinarie "grozava", genul ala care pare foarte safe si usor de condus.

Eu cand am mers cu el, chiar si dupa a 4-a tentativa de franare, tot cu mana imi venea sa franez, efectiv nu m-am putut obisnui imediat(asta insemnand aprox. 5 minute de mers).

Stiind niste prieteni de-ai lor, ma gandesc ca poate bagasera si vreo bere, sau vreun pic mahmuri...si toate astea sa fi dat rezultatul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am mers cu el, chiar si dupa a 4-a tentativa de franare, tot cu mana imi venea sa franez, efectiv nu m-am putut obisnui imediat(asta insemnand aprox. 5 minute de mers).

Tampita comparatie fac si eu, dar si mie imi venea sa trag ambreiajul la scuter mai tot timpul... Daca tu traiesti si povestesti inseamna ca totusi ai avut destula minte cat sa nu ii rupi fasu' incat sa nu mai poti opri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand a facut un coleg de munca un test drive in masina mea cu cutie automata, la un viraj dreapta, zicea cu gura lui "a, ce fain, ce nu trebuie sa apes pe ambreiaj si sa schimb viteza", si exact dupa ce a terminat ce avea de spus, a calcat puternic cu piciorul stang pe frana.

Reflexe sunt lucruri deseori utile, uneori fatale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...