Sari la conținut

kawasaki 636 sau kawasaki z 750 ?


yamahar1st
 Share

Postări Recomandate

pai acum am un bandit 600, mi-as lua super sport..dar imi cam place viteza..si ma gandesc sa apuc si sezonul 2016. ma gandesc ca z-ul este mai ok, dar urasc sa ma bata vantul pe motor. nu pot sa ma hotarasc deloc. help me!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca iti place viteza, nu e mare diferenta intre ele, doar ca 636-le are un top speed usor mai mare, dar si zetul ia 250.

Oricum, 636-le il gasesti destul de greu, am vrut si eu acum ceva timp sa iau si erau 3 exemplare mari si late, unul negru, unul albastru si unul verde, niciunul ok :))

mhm..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau..kawasaki z1000 ? oare sa fie prea puternic ?


» Post actualizat in 21 Oct 2014 16:25

pur si simplu imi super plac ambele, dar nu pot sa ma hotarasc :| stiu ca nu sunt la fel.. oricum, sunt asemanatoare cat de cat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau..kawasaki z1000 ? oare sa fie prea puternic ?

» Post actualizat in 21 Oct 2014 16:25

pur si simplu imi super plac ambele, dar nu pot sa ma hotarasc :| stiu ca nu sunt la fel.. oricum, sunt asemanatoare cat de cat.

 

Salut, nu sunt asemanatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost profund impresionat de 636 2003-4 .are un raport pret/performante excelent .Un amic a dat 1500 e pe un 2003 dar avea carenele zdrente .Ciclistica ok ,puterea la ea acasa ,usoara MI-A placut

la polul opus e z750 2008 cu care am mers si mi sa parut f prost (frane ,ciclistica la peste 130,modul in care livreaza puterea, -e slab rau NU mi-a placut neam.)

acum depinde si unde le folosesti...daca mergi mai mult prin oras->z750

daca iti place la drum intins si serpentinele, 636 all the way

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost profund impresionat de 636 2003-4 .are un raport pret/performante excelent .Un amic a dat 1500 e pe un 2003 dar avea carenele zdrente .Ciclistica ok ,puterea la ea acasa ,usoara MI-A placut

la polul opus e z750 2008 cu care am mers si mi sa parut f prost (frane ,ciclistica la peste 130,modul in care livreaza puterea, -e slab rau NU mi-a placut neam.)

acum depinde si unde le folosesti...daca mergi mai mult prin oras->z750

daca iti place la drum intins si serpentinele, 636 all the way

cam 60% din timp..merg in oras. restul de 40%..autostrada (fac naveta la facultate cu motocicleta) si plimbari.

» Post actualizat in 26 Oct 2014 23:28

cum ai intrebat cu cateva postari mai inainte.... NU exclude varianta Z1000 !!!!

ma sperie faptul ca e de 1000, mi se pare prea puternic..cand aud de 1000cmc.. nu stiu cum trage z1000le..dar ti-am zis..ma sperie :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma sperie orice motocicleta. Am mers pe un z1000 2006 si mi s.a parut super. Costuri/mententa/consum cred ca e la fel ca cel de 750. Mai bine te arunci la un 1000. Nu este asa plictisitor si... "te sperie" mai mult.

Cand nu o sa.mi mai fie frica de motociclete o ma las de pilotat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e clara, daca te plimbi prin oras alegi un naked, orice i-ai face la naked in afara peste 100km te izbeste vantul.Amandoua arata foarte bine , imi plac.Decizia este a ta: manevrabil + vant sau mai putin manevrabil si fara vant.Te poti descurca si cu 636 prin oras dar cu z mergi mult mai lejer.

Iar daca ai naked si vei trece la ceva carenat primele saptamani nu te vor incanta, va mai trece ceva timp si vei uita ciclistica naked'ului.

Editat de kawazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e clara, daca te plimbi prin oras alegi un naked, orice i-ai face la naked in afara peste 100km te izbeste vantul.Amandoua arata foarte bine , imi plac.Decizia este a ta: manevrabil + vant sau mai putin manevrabil si fara vant.Te poti descurca si cu 636 prin oras dar cu z mergi mult mai lejer.

Iar daca ai naked si vei trece la ceva carenat primele saptamani nu te vor incanta, va mai trece ceva timp si vei uita ciclistica naked'ului.

cred ca voi alege 636-le.. cred..:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-ti para rau peste un sezon sau doua ca se termina gazul....., ca s-a gatat puterea....

mai bine iei una de 1000 si o lasi light la inceput, pana te obisnuiesti...., doara tu tragi de gaz, nu ingerul tau pazitor sau demonul din tine :)

 

succes la shopping!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-ti para rau peste un sezon sau doua ca se termina gazul....., ca s-a gatat puterea....

mai bine iei una de 1000 si o lasi light la inceput, pana te obisnuiesti...., doara tu tragi de gaz, nu ingerul tau pazitor sau demonul din tine :)

 

succes la shopping!

Nu iti trebuie 1000, mai nou vad ca e un trend sa cumperi un miar.600 se descurca foarte bine in orice situatii mai ales prin oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sperie faptul ca e de 1000, mi se pare prea puternic..cand aud de 1000cmc.. nu stiu cum trage z1000le..dar ti-am zis..ma sperie :))

 

Te sperii de Z1000 ca este "prea puternic" si te gandesti la 636?

Daca mergi mult prin oras Z750 este varianta cea mai buna dintre cele 2 modele. Cum a spus si Fatal Fury daca vrei serpentine si etc, 636 este varianta fericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...