Sari la conținut

Creasta Baiului - cu capul in nori si cu rotile pe pamant


tiyuta
 Share

Postări Recomandate

tare de tot ultima poza de pe pagina precedenta.

 

da ce spuneti de coborarea de toamna 2013 din tabla butii :)

 

pfff.. sa vezi acum vreo 2 saptamani cand am trecut eu.. mai dezastru.

din ce am inteles anu asta nu au mai terasat cu buldozerele inainte de comemorarea eroilor in august..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, coborarea de pe Tabla spre Cheia e praf. N-au bagat lama la cocalarescul eveniment de la inceputul lui august. Sunt niste sleauri de juma de metru adancime. Si intr-un fel poate e bai bine. Daca n-am putut sa urc io nici cu mobra nici cu SUVul (pe uscat) probabil ca n-o sa reuseasca nici "taranii" care lasa mizerie in locul de campare de langa cimitir si gasim locul curat la primavara. Oricum se poate urca dinspre Slon foarte lejer, piatra pe jos, no problem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe fotografii.

Va recomand si platoul Podul cu Flori din Bucegi, Zanoaga. Este superb si este accesibil pt 4x4 si enduro. Sunt zone cu noroi, busteni, piatra, aveti ce experimenta dar peisajul iti taie rasuflarea 360 grade...

Editat de Ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe fotografii.

Va recomand si platoul Podul cu Flori din Bucegi, Zanoaga. Este superb si este accesibil pt 4x4 si enduro. Sunt zone cu noroi, busteni, piatra, aveti ce experimenta dar peisajul iti taie rasuflarea 360 grade...

Te referi la locul de unde au escavat piatra din care au executat barajul Bolboci...am urcat si cu daciuta si cu motorasul acolo...super priveliste. am vazut ca pleaca ceva drumuri forestiere de acolo pe langa platoul respectiv , merita explorate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la locul de unde au escavat piatra din care au executat barajul Bolboci...am urcat si cu daciuta si cu motorasul acolo...super priveliste. am vazut ca pleaca ceva drumuri forestiere de acolo pe langa platoul respectiv , merita explorate !

Exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe fotografii.

Va recomand si platoul Podul cu Flori din Bucegi, Zanoaga. Este superb si este accesibil pt 4x4 si enduro. Sunt zone cu noroi, busteni, piatra, aveti ce experimenta dar peisajul iti taie rasuflarea 360 grade...

Acea fost cariera este accesibila si cu vitezana. Frumoasa panorama.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acea fost cariera este accesibila si cu vitezana. Frumoasa panorama.

Sa fiu sincera ma indoiesc. Noi am fost cu 4x4 si au fost momente destul de dificile din cauza noroiului adanc, bustenilor, etc. Or exista mai multe trasee dar nu vad placerea de a chinui o vitezana in noroi, piatra mare, busteni, raulete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincera ma indoiesc. Noi am fost cu 4x4 si au fost momente destul de dificile din cauza noroiului adanc, bustenilor, etc. Or exista mai multe trasee dar nu vad placerea de a chinui o vitezana in noroi, piatra mare, busteni, raulete...

Exageram intentionat cu vitezanele. Oricum, orice masinita de la Logan in sus urca si orice mobra urca daca e uscat. Daca e ud, de la enduro-touring in sus nicio problema indiferent de umiditate. Noi am urcat cu KLE-urile pe umed (nu era noroi, era doar umed) si am zburdat pana sus cu pasagere si bagaje si fara crampoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Superbe fotografii.

Va recomand si platoul Podul cu Flori din Bucegi, Zanoaga. Este superb si este accesibil pt 4x4 si enduro. Sunt zone cu noroi, busteni, piatra, aveti ce experimenta dar peisajul iti taie rasuflarea 360 grade...

 

Multumim pentru recomandare si pentru aprecieri! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...