Sari la conținut

Recomandare excursie scurta cu plecare din buCUResti (max 200km dus)


frigider
 Share

Postări Recomandate

Salut oameni,

 

Care stiti ceva dragut de vazut la vreo 200 km de buc?

 

Prin dragut zic ori ceva de vizitat (o idee ar fi salina slanic) sau drum smecher de genul cel spre Cabana Piatra Arsa.

 

Deocamdata intre astea stau si ma gandesc dar poate mai e ceva prin zona ce am ratat.

 

Am pasager asa ca as prefera ca drumul sa fie bun.

 

De Siriu chiar am vazut zilele astea un clip cu un tip care se strecura printre utilaje... merge facut cap - coada? N-am chef de probleme cu muncitorii / politia.

 

 

 

Noroc + ms anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bulgaria.

 

pasagera n-are buletin :grinbandit: (nu are la modul ca e la schimbat, nu va ganditi la prostii )

don't be a pussy , da-i spre Piatra Arsa....

 

alege o zi in in CURsul saptamanii,nu in weekend.

 

am fost in 2013, a fost sm3ch3r ...

stiu cum e ca am fost, acum fiind cu pasager nu prea ma incanta ingustimea drumului.

» Post actualizat in 30 Sep 2014 08:20

dupa peisaj zici ca-i de pe Isle of Mann

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

frigider eu cu pasagera am mers , si 2 rucsaci (eu unul, ea unul).


wtf,doar nu te duci sa te dai cu genunchiul pe curbe, te duci sa te plimbi,relax.Nu stiu ce motor ai tu,dar daca eu am putut,cu RSV ul pe acolo,poti si tu ,cu siguranta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frigider eu cu pasagera am mers , si 2 rucsaci (eu unul, ea unul).

 

wtf,doar nu te duci sa te dai cu genunchiul pe curbe, te duci sa te plimbi,relax.Nu stiu ce motor ai tu,dar daca eu am putut,cu RSV ul pe acolo,poti si tu ,cu siguranta :)

da man ... DAR nu toti ne putem compara cu experienta si priceperea ta!!!

 

frigider@ daca mergi spre piatra arsa ia suba cu tine ca acolo nu s mai mult de 5 grade acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

da man ... DAR nu toti ne putem compara cu experienta si priceperea ta!!!

 

frigider@ daca mergi spre piatra arsa ia suba cu tine ca acolo nu s mai mult de 5 grade acum

 

cheagule, ma refeream daca pan si eu am reusit sa merg pe-acolo cu vitezana, nu vad de ce n-ar putea si el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

frigider@ daca mergi spre piatra arsa ia suba cu tine ca acolo nu s mai mult de 5 grade acum

incerc s-ajung in jurul pranzului, poate e mai cald naibii.

 

cheagule, ma refeream daca pan si eu am reusit sa merg pe-acolo cu vitezana, nu vad de ce n-ar putea si el :)

da man, e ok, am oroare de pantofari cu gip-uri, atata tot. (altfel te feresti cand esti singur pe moto decat atunci cand ai pe cineva in spate)

 

 

 

Asta era una din cele 2 drumuri la care ma gandeam, eram curios sa vad daca mai apare si altceva.

 

Deci, daca mai stie cineva ceva spectaculos la 200km de bucuresti, sunt deschis la nou :D

» Post actualizat in 30 Sep 2014 09:14

Asa-s bune,cand le-au dat dintii sunt prea batrane! :)))))

Pedo-bear-seal-of-approval.png

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha, f fani :)

 

nu baieti, vreau doar sa ma plimb si ziceam poate e vreun locusor smecheras de care nu prea stiu multi.

 

as ramane setat pe piatra arsa, as vrea totusi sa ma intorc pe la targoviste, poate e mai linistita zona aia, stie cineva cum e bucata aia de drum?

 

link :

 

https://maps.google.ro/maps?saddr=Gorjului,+Bulevardul+Iuliu+Maniu,+Bucure%C8%99ti,+Rom%C3%A2nia&daddr=45.3272002,25.5394554+to:Cabana+Piatra+Ars%C4%83+to:45.1653703,25.449414+to:44.6736369,25.6531527+to:44.4806971,26.0338358+to:Piata+Gorjului,+Bulevardul+Iuliu+Maniu,+Bucure%C8%99ti&hl=ro&ie=UTF8&ll=44.671583,26.166687&spn=0.887734,2.113495&sll=45.333564,25.541668&sspn=0.10921,0.264187&geocode=FUUCpgIdOg6NASkF75TdrQGyQDFT-8jsyxk95g%3BFWCjswIdf7OFASkZ6_TwMBezQDF9aRON0vRUqg%3BFSGBtAIdFOiEASH01NegnOyhVCkbjiI6AxazQDH01NegnOyhVA%3BFTorsQIdxlOEASlnm9QPhh2zQDGVapRkn-86Fw%3BFWSqqQIdoG-HASkL4uJXYG6yQDFiJdElpoh0mQ%3BFbm4pgIdqz6NASlTTCWCxgOyQDFMixJru1-sAg%3BFUUCpgIdOg6NASkF75TdrQGyQDFT-8jsyxk95g&t=h&mra=dpe&mrsp=1&sz=13&via=1,3,4,5&z=10


» Post actualizat in 30 Sep 2014 11:13

Daca te intereseaza ve sambata asa poate ne hantalnim pe drum. N-am pasager dar eu oricum sunt mai mosneag la mers de fel.

cum ziceam, prefer sa merg singur :)

 

am incercat sa merg cu mai multi / cu 1, cu 2, cu 3, nu e pt mine. merg in legea mea fara sa am grija nimanui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pana la Pucioasa, facut acum 2-3 saptamani este ok. Mai departe, pana la Sinaia era ok acum vreo doua luni.

Un alt traseu de luat in seama ar fi: Buc - Valeni - Cislau - Magura Buzaului (la han dreapta) - Manastirea Ciolanu' - am fost de doua ori anul asta si mereu am incurcat drumurile da' ajungi la Urlati - Ploiesti - Buc. Drumul este o feerie ca peisaj dar atentie de ce este pe jos dupa Magura, nisip, frunze, altfel asfaltul este bun. Neaparat halta la tabara de sculptura si imediat dupa, Manastirea Ciolanu'. Foarte frumos. Nu stiu cati km sunt dar nu cred ca depaseste prea mult "baremul" tau.

Plimbare placuta. Daca n-o faci maine, las-o pe weekend, poate o sa ai isotitori din aia linistiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la Secaria e putin mai prost, dar e o portiune mica: http://goo.gl/maps/aunxy

nu e rea deloc modificarea, mie-mi e de pasager cu atatea curbe.. de-aia am si bifat cele 2 autostrazi, de respiro, si la dus si la intors.

cu autostrazi incluse traseul propus de tine ajunge la 6 ore jumate.. care e destul de mult pt pasager pe sportiva :D (de-aia vreau si drumul sa fie bun, chiar si daca e bine peticit tot devine enervant, asa DN-ul si autostrazile cred ca sunt in regula dp asta de vedere) de dj-uri nu stiu ce sa zic, am avut si surprize placute.

 

Drumul pana la Pucioasa, facut acum 2-3 saptamani este ok. Mai departe, pana la Sinaia era ok acum vreo doua luni.

Un alt traseu de luat in seama ar fi: Buc - Valeni - Cislau - Magura Buzaului (la han dreapta) - Manastirea Ciolanu' - am fost de doua ori anul asta si mereu am incurcat drumurile da' ajungi la Urlati - Ploiesti - Buc. Drumul este o feerie ca peisaj dar atentie de ce este pe jos dupa Magura, nisip, frunze, altfel asfaltul este bun. Neaparat halta la tabara de sculptura si imediat dupa, Manastirea Ciolanu'. Foarte frumos. Nu stiu cati km sunt dar nu cred ca depaseste prea mult "baremul" tau.

Plimbare placuta. Daca n-o faci maine, las-o pe weekend, poate o sa ai isotitori din aia linistiti.

mersi, citisem de tabara asta de sculptura, pare interesant, sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Borsulica, Zven, daca tot a deschis Frigider topicul asta "doar sa se laude"(glumeam Mr. Fridge) :)), poate il facem noi in weekend. Nici.eu nu sunt "reisar" si chiar mi-ar prinde bine compania unor domni cu simtul umorului. :))

Am zis sa nu mai creez un alt topic...dar daca nu il mai urmariti pe asta...o sa deschid unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...