Sari la conținut

cea mai buna alegere sport touring .ce imi recomandati


Calin Calinutz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Initial m_am gandit la vfr 800 vtech dar dupa o cautare mai detaliata a avantajelor si dezavantajelor nu prea stiu ce sa cred.consumul daca treci de 110 km/h mi se pare un pic cam mare..plus ca e un model hitech si mie frica de problemele ce pot sa apara.ce alte optiuni mai am.bugetul meu e de 3000€.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram si eu candva ca tine, ma interesa consumul, pana cand am ajuns la o concluzie: putere=consum.
Nu poti sa scoti doar una din ecuatie, ori pe amandoua, ori niciuna.

Majoritatea motocicletelor consuma in functie de cata putere au.

Eu unul am hotarat sa-mi caut un GSXR 1000 K3-K4. Care o sa-mi ia 8-9 (poate si 10 in anumite conditii) in oras si 6-7 afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda 1100xx 2001 mers linistit schimbat la 4000rpm120-140km/h singur 5% , cu sotia,rucsac,bagaje 5,5% ,mers tot cu bagaje si pasagera 150-160km/h 5,8%, toata autostrada singur 270-299km/h 11,2% .In oras nu am mers niciodata suficienti km cat sa-i fac un consum.Valori exacte luate de la plin la plin folosind regula de trei simpla.

Avantajul atat la Busa cat si la XX este ca sunt motociclete intre clase, atat touring cat si sport.

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda 1100xx 2001 mers linistit schimbat la 4000rpm120-140km/h singur 5% , cu sotia,rucsac,bagaje 5,5% ,mers tot cu bagaje si pasagera 150-160km/h 5,8%, toata autostrada singur 270-299km/h 11,2% .In oras nu am mers niciodata suficienti km cat sa-i fac un consum.Valori exacte luate de la plin la plin folosind regula de trei simpla.

Avantajul atat la Busa cat si la XX este ca sunt motociclete intre clase, atat touring cat si sport.

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_cbr_1100_xx_super_blackbird_2001.php

Las-o-nnn!....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am starea necesara sa citesc ce scrie in linck-ul pus de tine, dar la mine a suferit o serie de modificari,inclusiv eliminarea celor 2 catalizatoare si anularea pair valve,valorile scrise de mine sunt absolut reale si pot proba oricand oricui,nu am nici un motiv sa vorbesc vorbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alegerea unui motor se face pe mai multe criterii.

1 experienta acumulata

2 buget alocat intretinere

3 daca vrei pentru drumuri lungi sau scurte

4 peste 100 cp sau sub 100 cp alegi pentru ce ai nevoie ( figuri jmecherii sau sa te multumeasca )

5 durata si rezistenta in timp depinde de drumuri si exploatare

6 daca vrei da faci drumuri singur dau cu pasager si daca ai confort , si ar fi inca multe.

Deci trebuie gandite toate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xsebi, wtf ai la semnatura, adica am facut legatura, da maghiara nu stiu sa ma lamuresc.

Si legat de ce zicea Robyb, este destul de adevarat, de aia am ajuns cu Varadero, ca stau in primul rand in Ro si vroiam un touring, ca altfel era sa zicem CBF1000; dar te descurci si cu un XX la sfarsitul zilei cu atentie si rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...