Sari la conținut

Intrebari legate de Aprilia RS 50 !


C_R_I_S_T_I
 Share

Postări Recomandate

Salut !
Am achizitionat o Aprilia RS 50 din anul 2005, toata originala, merge excelent, insa am cateva intrebari:
1. Cum verific uleiul de la cutie ? De care trebuie sa bag ? Ce trebuie sa desfac pentru a-l schimba ? Care este nivelul optim ?
2. Cum il inmatriculez pe orasul meu daca de la fostul proprietar am tablita de inamtriculare, talonul de la orasul lui, asigurare, talon de Italia ?
3. Ce lichid de frana sa folosesc ? DOT 4 ?
4. Ce lichid de racire sa folosesc ? Antigel C12 combinat in masura corespunzatoare cu apa ?
5. E ok sa folosesc ulei de amestec MOTUL 710 2T la 60 RON/litrul ?
Multumesc anticipat tuturor ce-mi vor raspunde ! Pe viitor sper sa va ajut si eu pe voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

1 De regula il schimbi, la rs 125 intra cam 900 de ml parca , de transmisie 75w90 parca.

2 Nu stiu , intreaba la primarie

3 Dc intrebi , ai probleme cu frana ? In principu dot 4.

4 Habar nu am.5

5 Da , un ulei f f bun , foloseam la 125. Mai era si Castrol power 1 2t Racing. Mi se pare ca a aparut si motul 800 parca 2t.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 . Ai buson cu joja si surub de golire ; se umple pana iese afara pe busonul cu joja ; ulei 80w90 - 250 ml aprox la plin

2. Depinde de primarie , daca stai la sat poate ai noroc si nu ti trebuie CI de la RAR - oricum iti trebuie contract de vanzare cumparare + certificat fiscal de la vechiul proprietar , restul le afli de la primaria de care apartii

3. DOT 4

4. Antigel CT12 + apa distilata

5. Da .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...