Sari la conținut

ambreiaj fz750


mad_max924
 Share

Postări Recomandate

noroc oameni buni,continui cu resuscitarea cadavrului uni fz750 din 87

 

cu ajutorul dvs am refacut incarcarea(inca mai functioneaza)

 

acum am ajuns la ambreiaj,inca decand am luat motorul am vazut ca nu debraia

 

am luat-o pe firul -rezervor lichid,pompa de la mana,pistonul mare de pe motor

 

cel din urma era blocat,dupa ce am aerisit instalatia(ca la dacie) si l-am batut cu o bucata de lemn s-a deblocat,dar cand trag levierul de ambreiaj musteste lichid pe langa el si asta imi inchipui ca nu e bine chiar daca pistonul se misca

 

inca nu stiu daca are forta sa debraieze pt ca si capacul de la lant in care vine prins bineinteles ca e spart si trebuie sa vad ce piesa tr sa inventez ca sa stea la locul lui

 

ce va intreb eu pe dvs

 

pistonul mare care impinge tija de ambreiaj ar trebui sa aiba niste oringuri care probabil sunt uzate

 

--oringurile astea difera in functie de model sau sunt universale si se pot gasi?

-capacul de lant pe care se prinde pistonul se poate suda(pare aluminiu)?eu deja am conceput o piesa din niste platband-uri dar o sa arate tare rau

 

multumesc in avans pt raspunsuri

 

mai e ceva,in rezervorul cu lichid de frana de la maneta de ambreiaj am gasit o garnitura ciudata care sta umflata ca un balon,la ce foloseste?

Editat de mad_max924
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.wemoto.ro/bikes/yamaha/fz_750__genesis/89-91/picture/slave_cylinder_seals/

 

http://www.wemoto.ro/bikes/yamaha/fz_750__genesis/89-91/picture/slave_cylinder_seal_kit/

 

Posibil asta sau ceva de genul asta, ideea e ca se gasesc, trebuie doar sa cauti.

Editat de stfan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...