Sari la conținut

Transport motor curier


Emanuel Iancu
 Share

Postări Recomandate

Salut.In primul rand vreau sa imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia,si cer unui moderator sa schimbe daca este cazul.Apoi as avea si eu o intrebare. Am gasit un motor de mz 250 si problema este ca e din Arges.Stiti cam cat ar costa si cu ce poate fi transportat pana in Pascani,judetul Iasi.Precizez ca nu stiu nici cate kg are motorul ( eu banuiesc ca in jur de 20 kg :-?? ) Multumesc mult

 

Cu respect,Emanuel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua variante:

1. Suni la fancourier (orice alt curier) si dai dimensiunile coletului si greutatea iar ei iti vor face o cotatie de pret.

2. Ii zici expeditorului sa puna motorul intr-o cutie si sa il lase la un mecanic sau nas de tren, te costa vreo 15 lei toata tarasenia si ajunge si mai repede decat curierul. Eu am practicat asta de multe ori pe ruta Bucuresti-Suceava, chiar si cu colete foarte valoroase. Important e sa aiba nasul numarul tau si tu numarul nasului.

Ok,am cam inteles.In principiu' cred ca voi folosi metoda 2 daca spuneti ca e si mai ieftin si mai rapid.

 

Multumesc mult pentru timpul acordat!

 

Salut , in jur de 40-50 de lei maxim.( Urgent Curier )

Pai mie cel putin mi se pare cam putin ( nu ca as vrea mai scump ) dar am trimis colete cu urgent curier-ul si aveau doar 1 kg si imi lua 40 lei.Nu stiu ce sa zic..Oricum cred ca voi suna cum a zis si colegul de mai sus si am sa vad sigur.Multumesc deasemenea de timpul si interesul acordat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am drum prin Pitesti ,de obicei Luni si il pot aduce pana la Motca sau TG.Frumos.

Nu trec prin Pașcani !!!

Daca te aranjează suna-ma si vb.

0758094905-Alex

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am drum prin Pitesti ,de obicei Luni si il pot aduce pana la Motca sau TG.Frumos.

Nu trec prin Pașcani !!!

Daca te aranjează suna-ma si vb.

0758094905-Alex

Ar fi mai mult ca perfect!Cred ca in Motca ne vom intalni ca mi-e mai la indemana decat in TG Frumos..singura problema ar fi ca trebuie sa te intalnesti cu proprietarul la motor,eu ii voi da banii de inainte,deci nu vei avea problema cu asta.Ramane sa vorbesc eu cu omul si te sun sa vedem cum facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa ma îmbogățesc pana sapt.viitoare .....aștept sa ma suni......glumeam...

» Post actualizat in 16 Sep 2014 15:20

Aah, si il recomand si pe Alex-Cruiser, e baiat de comitet. Mi-a carat ditamai aparatul medical din suceava pana in bucuresti la un pret ft bun.

Cheers!

Mulțumesc pt.recomandare.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aah, si il recomand si pe Alex-Cruiser, e baiat de comitet. Mi-a carat ditamai aparatul medical din suceava pana in bucuresti la un pret ft bun.

Cheers!

Si eu va multumesc de recomandare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Ii zici expeditorului sa puna motorul intr-o cutie si sa il lase la un mecanic sau nas de tren, te costa vreo 15 lei toata tarasenia si ajunge si mai repede decat curierul. Eu am practicat asta de multe ori pe ruta Bucuresti-Suceava, chiar si cu colete foarte valoroase. Important e sa aiba nasul numarul tau si tu numarul nasului.

 

Asta merge cand ai un pachet gen maxim 5 kg.

Ma indoiesc ca o sa stea conductorul sa-ti care pachetul de +20kg, mai ales daca cursa nu este directa din locatia X in Y si mai sunt si schimburi pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza faptului ca nu este tren fara legaturi ( adica direct ) am ajuns sa folosesc curierul chiar daca este destul de scump ( 60 lei fara TVA si fara ramburs :( ) .Imi cer scuze de la @ALEX-CRUISER,dar asa ar ajunge mult mai rapid si as putea si verifica produsul.

 

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si interesul acordat.O zi faina va doresc.Cu respect,Emanuel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...