Sari la conținut

SANZIENI 20 SEPTEMBRIE COMEMORARE


stefoctav
 Share

Postări Recomandate

salut,

 

pentru cei care doresc sa mearga pe DN10 (Buzau - Siriu) ganditi-va la o alternativa.

 

Siriul este inchis. A fugit drumul la vale. E dat disparut...

Siriul a fost redeschis marti, se poate merge cite 2 ore de 3 ori pe zi, 6.30-8.30, 12.00-14.00, 18.00-20.00, pe o singura banda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa cum am spus peste tot, ora de plecare este 9-9,30 din Bucuresti, in functie de nr de persoane care se aduna, in asa fel incat sa facem grupuri mai micute si sa nu incurcam circulatia.

Noi va asteptam in fata Academiei Romane (GPS pe pagina de FB).

 

Detalii la fata locului. Voi sa veniti.

 

Flyere nu ne ocupam. vrei sa pui poster pe motor? printeaza-l ca-i un A4 alb negru. Daca eram numai din bucuresti, poate faceam si flyere, colante sau mai stiu eu ce. Insa lumea vine din toata tara. de comandat e usor insa de facut si distribuit in asemenea conditii ... depaseste capacitatea mea de organizare. si imi cer scuze ptr acest aspect.

 

Mai pleaca grupuri din bucuresti (Slowriders si Free Riders) primii pe DN1 la 8,30 (a scris skija mai sus) iar Free Riders la 8,00 pe Ploiesti - Cheia - Brasov de la Petrom Miorita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm....nu stiu daca sunt doar obosit sau altceva insa...nu mi e clar care i treaba.

 

se ocupa cineva de organizare and stuff ? sau suntem fiecare pe barba lui si facem grupulete de prietenasi intr- o browniana agitatie ?

 

forta si mesajul nu il vor da niscai grupulete dezlanate care alerga 2 cate 3 pe DN ci o mare de mobristi.

 

miza nu este sa aratam ca suntem multi ca mustele ci ordonati si o forta .

 

eu vin..si vin din respect pentru tara asta in care ciorile stapanesc. fara un mesaj identic purtat de fiecare,fara o organizare ( fie si una underground ) o sa fie haos..

daca Doamne fereste se intampla vreo nefacuta..in loc sa dea cu + o sa dea cu - .

 

ma rog, sper ca Adminul o sa fie acolo si sa isi foloseasca charisma si skills-urile orgnizatorice + cele de leader asa cum a promis.

 

Treziti-va un pic din entuziasmul asta..daca politia se pune de a craca sau de a curmezisul..n o sa poate opri 500 de mobre..dar grupuri..da.

 

Ganditi un pic..

 

sa imi fie cu iertaciune daca n am prins ideea..mai bine sa facem dusuri ude inainte decat sa ..stam cu comprese..dupa

 

 

so..?

 

un angajament. ceva. cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm....nu stiu daca sunt doar obosit sau altceva insa...nu mi e clar care i treaba.

 

se ocupa cineva de organizare and stuff ? sau suntem fiecare pe barba lui si facem grupulete de prietenasi intr- o browniana agitatie ?

 

forta si mesajul nu il vor da niscai grupulete dezlanate care alerga 2 cate 3 pe DN ci o mare de mobristi.

 

miza nu este sa aratam ca suntem multi ca mustele ci ordonati si o forta .

 

eu vin..si vin din respect pentru tara asta in care ciorile stapanesc. fara un mesaj identic purtat de fiecare,fara o organizare ( fie si una underground ) o sa fie haos..

daca Doamne fereste se intampla vreo nefacuta..in loc sa dea cu + o sa dea cu - .

 

ma rog, sper ca Adminul o sa fie acolo si sa isi foloseasca charisma si skills-urile orgnizatorice + cele de leader asa cum a promis.

 

Treziti-va un pic din entuziasmul asta..daca politia se pune de a craca sau de a curmezisul..n o sa poate opri 500 de mobre..dar grupuri..da.

 

Ganditi un pic..

 

sa imi fie cu iertaciune daca n am prins ideea..mai bine sa facem dusuri ude inainte decat sa ..stam cu comprese..dupa

 

 

so..?

 

un angajament. ceva. cineva ?

fox pisi...

avem varianta sa mergem NOI doua....pe cheia sa ne nestrabalam sau sa insotim un grup

afis A4 fac eu 10 buc la un xerox si le punem la plecare

 

so vrei vrei ceva PRIVATE sau in GRUP?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The time has come
To say fair's fair
To pay the rent
To pay our share

The time has come
A fact's a fact
It belongs to them
Let's give it back

How can we dance when our earth is turning
How do we sleep while our beds are burning

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Sanzieni s-a produs o crima impotriva tuturor motociclistilor, o crima impotriva spiritului civic.

Calare pe motoare trebuie sa mergem pentru onoare, pentru viitor daca vrem ca acesta sa ne mai apartina si

pentru ca motociclistul ce a murit acolo sa devina nemuritor ramanand in memoria tuturor.

Cauzele si implicatiile faptelor petrecute acolo (si nu doar acolo) sunt multiple si converg spre cei care au vandut, furat si condus tara spre dezastru.

Sa aratam societatii romanesti si institutiilor statului ca cel putin noi motociclistii nu suntem lasi si mai ales ca nu vrem sa facem parte dintr-o natie de prosti condusa de ticalosi. De altfel nu le cerem nimic tiganilor decat sa respecte legea. Daca nu sunt bani pentru autopsie inseamna ca statul nu mai exista si singura lege valabila este legea talionului.

Pe 20 septembrie toate drumurile motociclistilor duc la Sanzieni.

Respect si dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se va pleca in grupuri relativ mici pt a nu avea evenimente neplacute,oricum variante de 20_30 motoare sunt vizibile si pe grupuri vor fi mai siguri in deplasari...Referitor la baraje sau politie stiu de demersul pe care-l facem si cred ca vor fi la puncte cheie pt fluidizare!Sper ca asa va fi si nu altfel!

Plecarea maine din Bucuresti cel tarziu ora 9,30 ultimul grup de la Academie...de preferat ca la ora 9.00 sa plece ultimul grup dar pt intarziati mai acordam 30 de minute...altfel greu de ajuns in timp util la Tg Secuiesc!

Respect tuturor participantilor si multumim tuturor care se implica!

@lostheaven-frumos spus--am sa preiau daca nu te superi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@FOXBAT

 

Poti sa mergi singur sau in grup. Poti sa iei trenul sau masina cu motorul in remorca. Ideea nu este sa ne afisam 1000 de motoare in grup pe DN1. Ideea este sa fim vazuti la SINZIENI.

 

In cazul acesta conteaza DESTINATIA, nu DRUMUL....

 

 

Asadar... Se formeaza grupul mare la Academia Romana (organizare Chopper Academy) de unde se va pleca pe grupuri mai mici. Pe langa aceste grupuri vor mai pleca si FREE RIDERS si SLOWRIDER.

 

SLOWRIDERS vor pleca la ora 8.00 din Agip Otopeni. Daca exista doritori se pot alatura grupului. Doar ca na... 90km/h e viteza de croaziera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem noroc ca se anunta vreme frumoasa, altfel ati fi vazut voi ce inseamna spiritul civic la motociclisti! :))

 

Nu stiu cand o sa putem trece la next level si o sa ne putem da seama ca putem sa ne exprimam la fel de bine si fara sa fim calare pe motoare, cu masini si umbrele, ca in primul rand suntem oameni si abia apoi calarim o motocicleta.

 

Dar asta e un alt subiect, bine macar ca de data asta apartenenta la acest "grup" ne face sa ne simtim solidari si sa vrem sa miscam ceva. Si ca ne ajuta si vremea...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"De altfel nu le cerem nimic tiganilor decat sa respecte legea."

 

gata, te duci tu acolo cu 2 mii de bikeri si toata tiganimea din Sanzieni va respecta legea ca la carte, niciun tiganoi nu va mai fura din curtile oamenilor, isi vor plati taxele si impozitele si te vor respecta pe tine in trafic.....

 

vise frumoase!!

 

doua optiuni: educi tiganimea incepand de la gradinita, ori killthemall! prin educatie se poate. am vazut tigani cantareti de jazz, tigani care lucrau la circ, in teatru,bucatari prin restaurante.... care aveau un comportament mai decent decat majoritatea romanilor.educatia te obliga. nu prea ai cum sa canti la pian si sa iesi noaptea la furat si killarit de bikeri.

 

tiganoii de la Sanzieni fac parte din popor. taranime...te duc in Moldova prin niste sate uitate. 100% romani. se comporta identic, poate chiar si mai rau.romani adevarati, ies cu sapele la camp la 12 ziua direct din birt, si se taie cu coasa in mijlocul drumului. fapt 100 % adevarat. si exemple sunt multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform avizelor IPJ Covasna, IJJ Covasna, Primăria Sânzieni, Direcţia Regională Drumuri Poduri Braşov,

 

în data de 20 septembrie 2014, între orele 14.00 şi 17.00, se va închide sectorul de drum DN 11 B începând de la km.4+900 până la km 9+400 (între Primăria Sânzieni şi intersecţia DN11B cu DC1B.

 

Drumurile laterale existente în traseu vor fi blocate de organizatori pe toată durata desfăşurării evenimentului. În ceea ce priveşte securitatea evenimentului, aceasta revine IJJ Covasna şi organizatorilor.

 

Cele de mai sus sunt mediatizate la solicitarea DRDP Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne,,,,,,,,,[admin] am si io o intrebare : eu pe mobra am o COCARDA , de mai ies si eu pe afara sa se stie de pe unde sunt sper sa nu fim provocati de oarece UDEMERISTI sovinisti ca de .....destul se p _ _ a pe noi cei de dincolo cand circulam pe afara sa ma mai simnt provocat si pe aicilea pe la noi de niste udemeristi pe doua roti mie ca nu mai ajungem sa ne paruim cu ciorile o incepem mai devreme intre noi tresdrole.gif .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Suceava se pleaca la 9 de la Clubhouse NGR. R.I.P. Attila.


» Post actualizat in 19 Sep 2014 10:32

"De altfel nu le cerem nimic tiganilor decat sa respecte legea."

 

gata, te duci tu acolo cu 2 mii de bikeri si toata tiganimea din Sanzieni va respecta legea ca la carte, niciun tiganoi nu va mai fura din curtile oamenilor, isi vor plati taxele si impozitele si te vor respecta pe tine in trafic.....

 

vise frumoase!!

 

doua optiuni: educi tiganimea incepand de la gradinita, ori killthemall! prin educatie se poate. am vazut tigani cantareti de jazz, tigani care lucrau la circ, in teatru,bucatari prin restaurante.... care aveau un comportament mai decent decat majoritatea romanilor.educatia te obliga. nu prea ai cum sa canti la pian si sa iesi noaptea la furat si killarit de bikeri.

 

tiganoii de la Sanzieni fac parte din popor. taranime...te duc in Moldova prin niste sate uitate. 100% romani. se comporta identic, poate chiar si mai rau.romani adevarati, ies cu sapele la camp la 12 ziua direct din birt, si se taie cu coasa in mijlocul drumului. fapt 100 % adevarat. si exemple sunt multe.

Draga ZZTOP ! In satele uitate din Moldova oamenii au frica de Dumnezeu si exista acel bun simt care, din pacate, se pierde odata cu civilizarea... Daca te-a fugarit cineva cu furca inseamna ca l-ai calcat rau pe bataturi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Suceava se pleaca la 9 de la Clubhouse NGR. R.I.P. Attila.

» Post actualizat in 19 Sep 2014 10:32

Draga ZZTOP ! In satele uitate din Moldova oamenii au frica ptr ce s a intamplatde Dumnezeu si exista acel bun simt care, din pacate, se pierde odata cu civilizarea... Daca te-a fugarit cineva cu furca inseamna ca l-ai calcat rau pe bataturi !

nu esti umblat prin tara...te duc eu prin niste locuri cu romani. fara tiganime....si doar ambalezi motoru, claxonezi, stai cu motoru pe acolo. si ca sa iasa putin reteta picanta, intri intr un consatean dar asa...cu 2 km ...sa l atingi putin. si asta in fata birtului unde bea toata taranimea de la 7 AM. si o sa vezi cum vor reactiona.mai ales daca sunt ceva rude pe acolo care merg la munca campului, dar suntem off topic. numai bine. subiect inchis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule din coada alfabetului ajuns in top(de altfel formatia este priceless) va rog respectuos a va limita la subiectul de informare si comunicare al topicului pt ca acesta este accesat din diverse directii si nu dorim sa dam o tenta tendentioasa acestei actiuni.Va rog, daca doriti sa faceti alte comentarii referitoare la "buna educatie"a conationalilor nostrii ...deschideti alt topic in care sa ne povestiti pataniile dvs.prin satele moldovenesti...si prin care probabil nu o sa mai beti vreodata un rachiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit acum ceva timp in urma la Europa FM (la stiri) ca miine, 20.09.2014, va fi intrerupta circulatia pe drumul judetean (parca, nu retin exact) 11B din Sinzieni-Covasna fara sa dea explicatii pentru ce va fi intrerupta si pentru cit timp! Interesati-va despre ce este vorba, sa nu aveti surprize!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chiar pt evenimentul asta.

» Post actualizat in 19 Sep 2014 15:41

 

Am auzit acum ceva timp in urma la Europa FM (la stiri) ca miine, 20.09.2014, va fi intrerupta circulatia pe drumul judetean (parca, nu retin exact) 11B din Sinzieni-Covasna fara sa dea explicatii pentru ce va fi intrerupta si pentru cit timp! Interesati-va despre ce este vorba, sa nu aveti surprize!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...