Sari la conținut

Modificari interior esapamant face cineva ?


Postări Recomandate

Stie cineva ceva firma sau persoana care sa refaca interiorul la esapament daca a fost golit. La Xt 660 fostul proprietar le-a modificat sa fie mai galagioase pentru ca circula mai mult in oras. Eu as vrea sa le refac cat mai aproape de sunetul original deoarece locuiesc intr-o zona mai linistita si nu vreau ca lumea sa se uite urat la mine pentru zgomotul creat. Ma gandesc ca ar trebui captusite cu vata sau puse ceva amortizoare in ele. Astept sugestii cum sa procedez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat niste vata speciala de e ebay ca sa incerc exact aceeasi chestie.

inca nu m-am apucat.

problema e ca interiorul tobei ii da un flow aerului cat sa-l izbeasca de pereti. daca sunt goale pe dinauntru tre sa refaci si acea parte din traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as apuca si eu sa refac interiorul dar eu vreau sa le fac pe astea stock si nu cred ca ar tine mult deoarece motorul asta produce ceva suflu care le-ar goli treptat. In plus nu cred ca astea originale erau cu vata in interior ci cu amortizoare. De asta caut pe cineva specializat care sa ofere si garantie pentru lucrare. Daca se poate as vrea sa suna putin altfel ca si cu amortizoarele de fabrica, ca alea mi se par prea silentioase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...