Sari la conținut

Accident Suceava


SONYC
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

Anunt un accident in orasul Suceava, in zona Grupului Scolar, pe urcare, in zona orei 21.25. Mobra era infipta sub fundul unei dacii batrane. Politia era in zona, la fel si cativa colegi motociclisti. Nu cunosc situatia celui accidentat, nu puteam opri in acel loc.

 

Mai multe detalii poate vor impartasi colegii lui.

 

Sanatate maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel accidentat e la spital. Din ce au spus unii deja ajunsi la fata locului, probabil are clavicula fracturata (acuza dureri) si alte traumatisme (?). Era si in stare de soc. Nu se stie nimic sigur despre el, ci ca a fost luat de salvare si ceea ce am spus mai sus. Soferul cu sotia lui spuneau o treaba, iar ceilalti altceva. Vina ar parea a mosului ca nu a pus vreun semnal ceva.

Un prieten care il stia, a spus ca era incepator si sigur s-a speriat.

 

Exista o urma de franare ce arata ca roata spate a fost blocata si pe urma multe urme de la taras.

 

Atasez si link cu poza cu ce am putut surprinde.

 

http://postimg.org/image/afuuunstb/

 

 

L.E.

Cat de corecte sunt toate informatiile, nu stiu. Asta s-a tot vorbit pe acolo. Fiecare si-a dat cu parerea. Nu am putut sta mult in zona si am plecat cand politia incepuse masuratorile.


» Post actualizat in 20 Aug 2014 20:28

Tot ce am putut afla pana acum e ca nu are fracturi.

Editat de dudah15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motociclistul a intrat in fundul daciei fara ca aceasta sa isi schimbe directia de mers, e vinovat motociclistul, se alege cu dosar penal pt autovatamare corporala si daunele corporale + materiale de rigoare. In urma CFL-ului, camerelor din zona sau martori politia va da sentinta si daca unu din ei nu e de acord, se face plangere, apoi contestatie la parchet si se poate merge in tribunal pe civil impotriva BPR etc daca se constata abateri de la aplicarea legii sau proasta aplicare a ei ( abuz in serviciu sau fals intelectual ). Sanatate rider-ului si recuperare usoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel accidentat e la spital. Din ce au spus unii deja ajunsi la fata locului, probabil are clavicula fracturata (acuza dureri) si alte traumatisme (?). Era si in stare de soc. Nu se stie nimic sigur despre el, ci ca a fost luat de salvare si ceea ce am spus mai sus. Soferul cu sotia lui spuneau o treaba, iar ceilalti altceva. Vina ar parea a mosului ca nu a pus vreun semnal ceva.

Un prieten care il stia, a spus ca era incepator si sigur s-a speriat.

 

Exista o urma de franare ce arata ca roata spate a fost blocata si pe urma multe urme de la taras.

 

Atasez si link cu poza cu ce am putut surprinde.

 

http://postimg.org/image/afuuunstb/

 

 

L.E.

Cat de corecte sunt toate informatiile, nu stiu. Asta s-a tot vorbit pe acolo. Fiecare si-a dat cu parerea. Nu am putut sta mult in zona si am plecat cand politia incepuse masuratorile.

» Post actualizat in 20 Aug 2014 20:28

Tot ce am putut afla pana acum e ca nu are fracturi.

pana la urma are clavicula rupta sau n-a patit nimic?

ce motor e ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu a cui a fost vina. Eu doar am spus exact ce se vorbea cand am ajuns la fata locului. Multi au spus ca mosul a oprit masina fara sa semnalizeze in vreun fel acest lucru. Baiatul a blocat roata si a cazut, izbindu-se de masina.

 

Acel bulevard unde s-a intamplat accidentul e fix in urcare. Alte detalii, cine e vinovat si asa mai departe, nu stiu.

 

Baiatul, din ce stiu, nu are fracturi si e ok. (nu stiu mai multe lucruri).

 

Motorul era un GS500. Il avea la vanzare pus.

Editat de dudah15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista motive de ce si cum a oprit, daca nu a schimbat directia de mers fara sa se asigure -> vina e a motociclistului deoarece nu a pastrat distanta si nu a adaptat la conditiile de mers bla bla bla, traiasca legea romana :)

 

Gluma : motorul se repara si ajunge iar la vanzare, vorba aceea : iese la polish :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul am inteles ca era incepator. a urcat si nus cum a depasit un tir din ce-am inteles. s-a speriat de dacia oprita pe dreapta si a franat. s-a izbit de bordura/trotuar si motorul a plecat sub masina. nu stiu nimic de el.

 

sub masina era cam o juma' de raba de pamant, ca radeam cu unul din politai, ca i-a scuturat-o de tot pamantul adunat din 1800 de cand era saraca dacie. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...