Jump to content

Iubim 2 Roti 2
Photo

accident mortal 05.08.2014

ciprian

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts
  • Moto: moto morini corsaro veloce
  • Numar: rabatabil
  • Club: solo

Posted 06 August 2014 - 08:03 PM

de vreo 2 ani planuim o excursie in ballon de alsace in franta eu si 2 amici,dar mereu era ceva ce ne impiedica sa plecam asa ca am hotarat ca anul acesta plecam orice ar fi,am anuntat concediile din timp,sa lasam animalele de companie pe la prieteni vecini,sa pus data prima saptamana din luna august, zis si facut dar a mai aparut o persoana dornica sa vine un prieten din copilarie(ciprian) de al unuia dintre no, acesta venind din italia fiind stabilit acolo a venit a ajuns sambata seara 02.08.2014, o zi de odihna si de vizitat locurile din apropierea bruxelului,duminica seara verificam meteo ,ploua luni,amanam mergem marti zis si facut,marti dimineata ne intalnim toti cu bagajele pe mobre si plecam la ora 7 am iesit din bxl la ora 9 ne apropiem de durbuy ceata drumul umed,ne oprim stergem vizierile si continuam (mosu primu ,rudi prietenul lui ciprian al doilea ,ciprian care venise din it al 3 lea eu raman ultimul) primi 2 se distanteaza de ciprian 1km intre noi vine un viraj destul de larg la drapta,nu mai era ceata doar ruta putin umida intra in viraj incet-50-60 km/h si l mijlocul virajului vad cum motorul se indreapta (din inclinatie) trece banda noastra de rulaj,si apoi vad si un tractor venind,a lovit tractorul frontal (roata moto in rota dreapta interior tractor,iar piciorul drept in contragreutatea tractorului  chiar unde e radiatorul) este aruncat in aer pana la nivelul tractorului dupa care cade jos,am franat mam oprit 10 m mai in spate,tractorul a franat era oprit in momentul accidentului,leziunile suferite au fost fatale a murit la cateva min dupa accident,a venit politie ambulanta intrun timp foarte scurt au inceput manevrele de resuscitare a fost chiemat elicopterul dar toate au fost in zadar ,a murit la locul accidentului.corpul se afla la o morga in Marche .a venit fratele si sotia din italia ,distrusi, corpul trebuie repatriat

incercam sa facem tot posibilul sa plece vineri de aici daca se gandeste careva cei din  belgia ca poate sa faca o donatie orice suma pt a ajuta la repatriere  va las un nr de tel timpul e scurt nu e timp de facut conturi pt donati si altele  0483510495 vlad si vedem cum ne descurcam,scuze pt greselile din continutul textului

http://www.dhnet.be/...570667a6390c652

one life one ride

This is what we are

#2 ianachim

ianachim

VESNIC INCEPATOR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 9,273 posts
  • Moto: r1200gsa k1200r
  • Numar: rosu
  • Club: singur pe drum

Posted 06 August 2014 - 08:55 PM

uite de asta imi fac eu cand plec ASIGURARE CU REPATRIEREA CORPULUI......

#3 Mario MT 03

Mario MT 03

vesnic incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,233 posts
  • Interests:Motociclete
  • Moto: Suzuki GSX 1250 FA
  • Numar: la vedere
  • Club: Bikers si nasce

Posted 06 August 2014 - 09:00 PM

Stii cumva daca avea cont pe acest forum si care e nick-ul lui ? Ce model de motocicleta avea?

#4 rares_04cpl

rares_04cpl

incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 968 posts
  • Moto: suzuki sv 650-s k3
  • Numar: bn-12-rrs

Posted 06 August 2014 - 10:14 PM

efectiv m-i sa facut pielea de gaina :(

#5 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts

Posted 06 August 2014 - 10:44 PM

uite de asta imi fac eu cand plec ASIGURARE CU REPATRIEREA CORPULUI......

ma bucur ca ai asigurare si sper sa nu o sa trebuiasca sa o folosesti niciodata dar in acelasi timp fa ceva util nu comenta inutil unde nu iti este locul iar in partea 2 cum am scris mai sus mam referit baietilor cu care iesim celora din belgia!

» Post actualizat in 06 Aug 2014 20:45

ma bucur ca ai asigurare si sper sa nu o sa trebuiasca sa o folosesti niciodata dar in acelasi timp fa ceva util nu comenta inutil unde nu iti este locul iar in partea 2 cum am scris mai sus mam referit baietilor cu care iesim celora din belgia!

mario era un fz8 ,nu avea cont

one life one ride

This is what we are

#6 Mario MT 03

Mario MT 03

vesnic incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,233 posts

Posted 07 August 2014 - 05:57 PM

» Post actualizat in 06 Aug 2014 20:45

mario era un fz8 ,nu avea cont

Noi pe aici prin Italia ne cunoastem un pic, cel putin in mod virtual de aceea te-am intrebat :( ... ati reusit sa rezolvati ceva in timp asa de scurt ? Ambasada romana ar trebui sa va ajute macar cu actele necesare.

Edited by Mario MT 03, 07 August 2014 - 05:57 PM.

#7 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts

Posted 08 August 2014 - 12:59 AM

se mutumeste mario de ingrijorare,nu am apelat la ambasada am rezolvat tot de aici maine dim mergem sa ridicam corpul a venit o firma din ro de pompe funebre iar duminica e inmormantarea:| si va multumesc pt ajutor tuturor

one life one ride

This is what we are

#8 Mitranator

Mitranator

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 20 posts
  • Interests:Asfalt si Rock.
  • Moto: Marauder 1600
  • Club: Niet

Posted 08 August 2014 - 08:27 AM

Condoleante familiei iar vouă ca grup este trist ce vi s-a întâmplat, riscurile pe drum au fost si vor fi, fiecare judeca singur marja sa de siguranță. Dacă va mai pot ajuta cu ceva de la distanță mai intru pe forum.
Trist.

#9 Mario MT 03

Mario MT 03

vesnic incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,233 posts

Posted 09 August 2014 - 12:35 AM

Ce sa mai zici ... condoleante familiei si bine ca v-ati descurcat pana la urma. Daca era prin nordul Italiei poate puteam sa fiu (fim) de folos, asa... era prea departe :/ .

#10 Edward21

Edward21

Dance

• Membru
  • Pip
  • 112 posts
  • Moto: Invisible shadow 1200rr
  • Numar: in asteptare
  • Club: TITAN

Posted 10 August 2014 - 10:36 AM

Condoleante familiei !!!

#11 JOK3R_2U

JOK3R_2U

cetateanul turmentat

• Membru
  • Pip
  • 154 posts
  • Moto: Monster 1200S
  • Numar: pe roata din spate

Posted 15 August 2014 - 11:22 AM

Condoleante familiei. :(

"Ducati's don't leak oil, they mark their territory"

#12 ZaiR

ZaiR

om negru adoptat de romani

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,417 posts
  • Interests:Inca o motocicleta la fel de mišto la care copiii sa-mi faca cu mana si femeile cu ochiu'.
  • Moto: SS
  • Numar: razuit
  • Club: artisti cu fezabilitati

Posted 15 August 2014 - 05:01 PM

de vreo 2 ani planuim o excursie in ballon de alsace in franta eu si 2 amici,dar mereu era ceva ce ne impiedica sa plecam asa ca am hotarat ca anul acesta plecam orice ar fi,am anuntat concediile din timp,sa lasam animalele de companie pe la prieteni vecini,sa pus data prima saptamana din luna august, zis si facut dar a mai aparut o persoana dornica sa vine un prieten din copilarie(ciprian) de al unuia dintre no, acesta venind din italia fiind stabilit acolo a venit a ajuns sambata seara 02.08.2014, o zi de odihna si de vizitat locurile din apropierea bruxelului,duminica seara verificam meteo ,ploua luni,amanam mergem marti zis si facut,marti dimineata ne intalnim toti cu bagajele pe mobre si plecam la ora 7 am iesit din bxl la ora 9 ne apropiem de durbuy ceata drumul umed,ne oprim stergem vizierile si continuam (mosu primu ,rudi prietenul lui ciprian al doilea ,ciprian care venise din it al 3 lea eu raman ultimul) primi 2 se distanteaza de ciprian 1km intre noi vine un viraj destul de larg la drapta,nu mai era ceata doar ruta putin umida intra in viraj incet-50-60 km/h si l mijlocul virajului vad cum motorul se indreapta (din inclinatie) trece banda noastra de rulaj,si apoi vad si un tractor venind,a lovit tractorul frontal (roata moto in rota dreapta interior tractor,iar piciorul drept in contragreutatea tractorului  chiar unde e radiatorul) este aruncat in aer pana la nivelul tractorului dupa care cade jos,am franat mam oprit 10 m mai in spate,tractorul a franat era oprit in momentul accidentului,leziunile suferite au fost fatale a murit la cateva min dupa accident,a venit politie ambulanta intrun timp foarte scurt au inceput manevrele de resuscitare a fost chiemat elicopterul dar toate au fost in zadar ,a murit la locul accidentului.corpul se afla la o morga in Marche .a venit fratele si sotia din italia ,distrusi, corpul trebuie repatriat

incercam sa facem tot posibilul sa plece vineri de aici daca se gandeste careva cei din  belgia ca poate sa faca o donatie orice suma pt a ajuta la repatriere  va las un nr de tel timpul e scurt nu e timp de facut conturi pt donati si altele  0483510495 vlad si vedem cum ne descurcam,scuze pt greselile din continutul textului

http://www.dhnet.be/...570667a6390c652

sper totusi ca nu esti roman sau scrii folosind gramatica invatata intr-un ghetou.. :rusinica:

Edited by ZaiR, 15 August 2014 - 05:01 PM.

#13 Zen69

Zen69

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 42 posts
  • Interests:tot ce este frumos
  • Moto: V strom 650

Posted 15 August 2014 - 06:04 PM

condoleante.      citesc doar  acum acest topic.imi pare sincer f rau

#14 kharly

kharly

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 139 posts

Posted 16 August 2014 - 06:06 AM

sper totusi ca nu esti roman sau scrii folosind gramatica invatata intr-un ghetou.. :rusinica:

daca tu asta cauti intr-un post in care se descrie cum a murit un prieten/om pt alti stai lninistit ca o sa it vina randul,cauta alte topicuri ca nu iti este adresat nici un cuvant din acest text tie,ai intrat ca musca in lapte

one life one ride

This is what we are

#15 Marc Marquez

Marc Marquez

Joker :D

• Banned
  • PipPip
  • 608 posts
  • Moto: 600f3

Posted 17 August 2014 - 10:29 AM

daca tu asta cauti intr-un post in care se descrie cum a murit un prieten/om pt alti stai lninistit ca o sa it vina randul,cauta alte topicuri ca nu iti este adresat nici un cuvant din acest text tie,ai intrat ca musca in lapte

Odihneasca-se in pace.. oricum, din textul postat, nici eu nu am inteles ce s-a intamplat exact.

born-to-ride-forced-to-work-patch-300x11

#16 littlekriminal

littlekriminal

bautor droghist motorist

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,862 posts
  • Interests:masini, motociclete, bautura, droguri...nu in ordinea asta neaparat...
  • Moto: fazer 600, 600 rr 2009 track only
  • Numar: 99 sbk
  • Club: bazi crew™ for life

Posted 18 August 2014 - 08:57 AM

Odihneasca-se in pace.. oricum, din textul postat, nici eu nu am inteles ce s-a intamplat exact.

A murit un om, se pare ca nu e destul.

Pe bune, intr-o lume ca asta, intr-o tara ca asta, pe un topic ca asta, se observa mai mult gramatica?

Eu nu stiu cum va descurcati in viata, chiar asa de greu este sa extragi esenta din spusele lui?
Daca da, scuzati-ma, dar voi aveti lipsuri, nu el.

Urata intamplare, kharly, cred ca m-as fi rahatit pe mine daca as fi vazut asa ceva in faţa mea.

Mai sus obisnuia sa fie o poza super marfa. RIP poza!
sunt atat de slab incat ma confunda lumea cu craniul de pe steagul piratilor cand accelerez in viteza intai pana la 3000 de turatii pe un motor de 125cc...
Super emisiune! http://www.bucatarie...ita-de-porumbei
Un loc super genial http://www.youtube.c...h?v=-kGJuFnetH0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status