Sari la conținut

Cheia-Siriu Sambata 09.08


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Cu rusine in glas trebuie sa recunosc ca anul asta n-am facut nicio Cheia-Siriu. Lucru care trebuie indreptat.

 

Asa ca ma gandesc sambata la o portie de curbe si ce poate fi mai mult pentru Bucuresteni decat clasicul Cheia-Siriu.

Fiind cam cald se poate pleca devreme, iesit din Bucuresti la un 9,30, poate la munte o fi mai suportabil.

Bineinteles daca nu se anunta ploile buclucase in weekend.

 

Plecare de la Petrom Baneasa, pe deal dupa fantana Miorita, cum iesi de la Piata Presei spre DN, ora 9,00 strangerea, ora 9,30 plecarea.

 

 

P.S. Nu mai vreau sa-mi aud ca se intampla prostii pe la plimbarile organizate de mine, cine nu stie sa-si tina ghidonul in mana sau nu se poate stapani sa stea cumintei! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai ma nene ... la ce iti bati capu cu ei, daca "e viteji" e pe barba lor. Eu am esit cu altii mai buni si mai rapizi ca mine si tot intreg am ajuns acas. Haida spor si asfalt uscat sa aveti !

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care s-a varsat?

Pai in 9 ani de plimbari de ge inchipuie-ti ca am chemat salvarea de vreo 3-4 ori, am scos din rape, am dat palme sa se treazeasca la constienta, am fost prin spitale, SMURD, etc, cam toata gama. Inca nu s-a intamplat sa chiar moara cineva...dar altora li s-a intamplat.

 

De la accidente frontale, iesiri in decor, alunecat pe balegi si altele, toate s-au cam intamplat.

 

Asa ca incet-incet ma trezesc ca aud "Ah,eu nu vin cu voi ca am auzit eu, se lasa mereu cu accidente la plimbarile tale!".

 

Am si eu zile si zile, uneori merg mai alert, alteori mai incet, dupa cum am chef. La fel cum eu nu ma tin dupa baietii care merg mai tare ca mine ma astept ca si cei care vin sa isi stie limitele si sa nu se tina dupa mine daca se simt depasiti de situatie. Mereu am facut o planificare a popasurilor astfel incat sa ne intalnim cu totii pana la urma.

 

In marea majoritatea a cazurilor toata lumea a ajuns acasa cu bine. Au fost si cazuri mai nasoale in schimb, putine dar au fost.

 

De aia am si subliniat, eu nu pot sa fiu cu voi pe motoreta, va simtiti in stare sa mergeti pe 400km de curbe veniti, daca nu,NU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi sa nu vina si rindul tau, lista nu e inchisa niciodata, mai ales cu pasager luat la plimbare.

Pai nu e...ce crezi ca ma cred invincibil? Sper doar sa fiu destul de atent si mai sper ca daca chiar s-o intampla ceva sa scap cat mai usor...daca se termina galeata cu noroc!

 

N-am pasager de data asta, dar nu inseamna ca vreau sa pun in practica ce am invatat la circuit, merg pe strada la plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca e cald...pana vine caldura mare suntem la ciorba deja, apoi pe la munte e suportabil, plus ca nu pierdem toata ziua pe drum, pe la un 18 inapoi. Zic si eu.

 

Oricum,daca nu se anunta lumea se amana. Mai vedem cum e vremea si dam verdictul vineri aici pe topic.


» Post actualizat in 08 Aug 2014 06:32

Hai ca vremea arata bine, cam cald dar poate fara ploi.

 

Anuntati-va aici daca veniti, conform experientei mele lumea nu zice nimic ci doar apare la locul de intalnire.

Eu singur la o tura din asta nu ma duc, deci daca nu vine nimeni se amana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte probabil sa vin..... chiar daca pe undeva pe traseu sigur o sa ma lasi in urma, mai ales ca de data asta nu ai pasager. Apropos.... pt pranz sper sa ne oprim undeva mai aproape de sosea, nu mai vreau enduro ca acum 2 saptamani pe la Valea Doftanei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stabilim puncte de regrupare destul de dese si cunoscute pentru toata lumea, luam numerele de telefon, voie buna si gata!

 

Cel mai probabil mancam la Bradet la Il Refugio, e cel mai la indemana.

 

P.S. Pe Valea Doftanei a fost o plimbare de admirat peisajul si chiar voiam sa vad pensiunea aia. A fost o exceptie. N-am mai fost si nici nu mi-am mai propus sa ajung pe astfel de drumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...