Sari la conținut

probleme afisaj kilometraj FZS1000 2004


Postări Recomandate

Salutare.


La kilometraj imi apare ODO, fara a afisa kilometrii totali facuti. Erau afisati pana la aproape 30000 km. La un moment dat, cand m-am uitat la kilometraj, aparea doar sus ODO, dar nu mai aparea numarul de kilometri. Cand dau pe trip1 sau pe trip2, afiseaza numarul de kilometri fara probleme.


Imi poate zice cineva care e rezolvarea?


Multumesc anticipat.


Si mai am o intrebare referitoare la schimbul de ulei. In carte scrie ca trebuie sa pun 20W40. e cam ciudat. Prietenii mi-au zis ca as putea sa pun 15W50. In cazul asta as pune Motul 7100 15W50 si filtru K&N. Imi poate spune cineva care are experienta ca mecanic cum e bine? Eu sunt doar conducator moto....


Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu ODO este din bord/afisaj atata timp cat trip-ul finctioneaza.

Legat de ulei, cred ca poti merge linistit cu 15/50 plus ca ai o mai buna protectie la temperaturi mai ridicate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. O sa pun 15/50 atunci.

Iar cu afisajul nu stiu, o sa il desfac la iarna sa vad ce e cu el. M-a plouat mult vara asta si poate a intrat apa pe undeva si s-o fi facut vreun scurt. Daca nu ii dau de capat o sa caut un bord nou pe ebay.

Multumesc inca o data pentru ajutor.

Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o sa fac. Poate am noroc si e cum spui, sa nu cumpar bordul.

Acum am alte cheltuieli stabilite ca prioritare: ulei Motul 7100 15w50, filtru ulei k&n, filtru aer k&n, filtru benzina - nu stiu inca de care.

Culmea e ca acu am vazut ca antigelul e la minim in borcanas. si am prins numai ploi tot concediul, nu prea am suferit de caldura ca sa zic ca s-a evaporat. asa ca la lista de cumparaturi se adauga antigel. colegul de garaj mi-a zis sa intreb la magazinele auto de antigel pentru motoare din aluminiu. merge sa iau orice? imi poti recomanda un antigel pentru mobra mea? nu vreau sa exagerez cu intrebarile, dar motocicleta e luata anul asta si nu prea stiu nimic despre ea. iar daca nu intreb raman cu lipsurile si in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...