Sari la conținut

Delimitare Aprilia RS50


Postări Recomandate

Salutare, am si eu o Aprilia RS50 din 2003 si fuge cam 70-73km/h in conditiile in care am filtru sport, toba nu stiu daca este originala sau de pe alta mobra, bujie ngk br9es.

de turat se tureaza la blana pana tremura scuterul, muzicuta este ok ca am verificat-o, o fii limitat in toba cu acele site ? sau in carburator ? sau in mufa de acceleratie ce intra in carburator ?

 

daca stie cineva care ar fii problema dc fuge ea doar 70km/h rog sa posteze mai jos !

Editat de IonitaDaniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e de 49cc, cu set motor vechi ..parerea mea este ca merge destul. Depinde si de ce pinioane ai, de cdi.Daca toba nu e limitata din fabrica, s-ar putea sa fie obturata cu ,calamina

Filtrul ce firma e? pe cel original l-ai incercat?

Editat de robike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca un set motor de 70 cc pe care ti-l pot aduce la 200 lei o bobina fisa si lulea sport pe care ti-o pot aduce la 50 de lei si un kit de ambreiaj pe care ti-l pot aduce la 180 lei

Editat de shoby13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

n-ai nici o limitare, limitarea la rs50 e la 50 km/h... setul in ce stare e? ai masurat macar fanta segmentilor? :)


» Post actualizat in 01 Aug 2014 12:03

p.s. delimitare nu inseamna derestrictionare... :) "a delimita" inseamna cu totul si cu totul altceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei, setul ala de 2 meleoane cu piston turnat in ibric e de mare angajament...

 

draga coleg/a de forum datorita scaderii pietei cu mopede au scazut si pretul pieseleor ! nu stim cu ce piese te ingrijesti dumneata insa nu subestima marfa altuia ! deci te rog frumos sa iti pastrezi parerile pentru tine si sa le oferi in caz de iti sunt cerute !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

:) un set minarelli original nu e 200 de lei. la 200 de lei gasesti numai chinezisme, nu fa caca pe tine ca nu e frumos! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta i.am schimbat uleiul de amestec cu unul husqvarna verde pentru ca cel care era cred ca avea 1 an de nefolosinta. Am curatat toba finala de funingina si am mai desfacut o tura la carburator la aer pentru ca mi sa parut ca intra prea mult aer, si at cand am desfacut a mai scazut putin relantiuu dar nu a murit, sta lejer la relanti. Alte sfaturi va rog ?

luni ii cumpar o toba sport cagiva de 2t sa vad cum se comporta pt ca asta care e mi se pare ca e de 4t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati-va si voi motociclete, daca tot vreti sa ajungeti la 100km/h. Vedeti ca dupa ce prinzi viteza, trebuie sa mai si frinezi, sa iei o curba, o groapa adinca de 20cm, etc. Si cum numai sa cresteti puterea la drujba stiti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...