Jump to content

SAB 2018
Photo

Auras (taurasu) a incetat din viata...

• This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 ADMIN

ADMIN

ADMIN

• Admin
  • PipPip
  • 607 posts
  • Club: C.M.R.

Posted 29 July 2014 - 09:26 PM

Salutare,

Ieri a incetat din viata Auras, pe forum avand userul taurasu.

Decesul a fost anuntat de catre Adi, un prieten cu care Auras iesea mereu la detectie, fiind un pasionat cautator de metale:

Sint nevoit sa va dau o veste dintre cele mai triste. Astazi am iesit la o detectie cu Taurasu in zona Buzaului. Odata ajunsi la locu cu pricina, lu Taurasu i s-a facut rau si s-a asezat sa-si revina timp de 10 minute. De fapt suferise un infart care i-a fost fatal. Smurdul ajuns cu elicopterul dupa mai bine de o ora si nu a putut decit sa constate decesul. Va scriu din fata politiei din Parscov. As vrea sa fie o gluma proasta dar nu e!!! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Alte cuvinte momentan sunt de prisos. Incerc sa-mi revin din soc si i-mi cer scuze ca v-am stricat ziua.

Pe forum, anuntul a fost facut de catre Sorin, aici: http://www.motocicli...ista/?p=3804800

Auras o fost pentru MOTOCICLISM.ro cel mai important user, si asta pentru ca de cativa ani el s-a ocupat de tot ce a insemnat partea tehnica, hardware si software. Alegerea unui server nou, instalarea, refacerea bazelor de date, upgrade, mentenanta zilnica... toate acestea au fost facute de catre Auras.

"Cred ca stramosii l-au apreciat atat de mult incat l-au dorit langa ei." - sunt cuvintele spuse de catre un user de pe www.detectori.ro, stiind pasiunea pe care Auras o avea pentru istorie si arheologie.

Inmormantarea va avea loc joi, 31 iulie, in Aldeni, judetul Buzau (drumul prin Sapoca).

Condoleante familiei. Auras, odihneste-te in pace.

Comentariile se pot face pe topicul deschis initial: http://www.motocicli...ista/?p=3804800

Cu stima,

Admin

Dan Dobrescu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status