Sari la conținut

Nu se mai aprinde becul la ulei HondaCB 500


lebada
 Share

Postări Recomandate

buna, am o honda cb 500 luata recent prima mea moto ( am luat sala acum 2 saptamani si joi am orasul) si am dat la un vecin destul de priceput in ale moto el repara la toti din zona si pe ale lui sa imi schimbe ulei, filtre placute, toba, roti cu anvelpe etc. am adus acasa motor ieri si azi am iesit la exercitiu intr-o curte la o ofst fabrica sau ceva aproape dar nu se mai aprinde becul la ulei si parca nici nu mai trage cum trebuie ca inainte si acceleratia nu revine la loc trebuie sa debraiez manual sau cum se spune. aveti idee ce sa fie? o sa o duc inapoi la el dar zicea ca partea cu ulei nu isi da seama a pus alt bec de pe o alta cb 500 a mea care am pentru vanzare a schimbat si senzor etc nu isi da semana ce poate fi. mersi

post-67297-0-88222600-1398017545_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu e de bine daca nu se aprinde becul la ulei ;) .

Presupun ca vrei sa spui, ca nu se aprinde atunci cand pui contactul?!

Din unele poze puse pe aici de tine am observat ca motocicleta ta a stat foarte mult timp ceea ce necesita o revizie cap coada(lichide,filtre,gresaj etc).

Acceleratia nu-si revine, cel mai probabil din cauza ruginii si a mizeriei acumulate pe camasa cablului.Un defect care te poate baga in multe necazuri daca se blocheaza in momentul nepotrivit mai ales ca esti incepator.

Editat de pantera002
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate nu se aprinde cand ii pun contactul. Sm schimbat tot nou pe ea săptămana trecută... O sa verificam chestia cu mizeria la accelerator sper sa fie asta:) mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cablurile jos(acceleratie,ambreiaj,soclu),spalate cu motorina bine in interior si gresate, cu ocazia asta verifici si daca au lite rupte.

Daca amicul tau se pricepe ar trebui sa stie ce este de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...