Sari la conținut

Intrebare - protectie piept/spate


Postări Recomandate

Salut!

Ma bate gandul sa-mi iau asa ceva... (exact modelul acesta)

A8PRCN0A6_large.jpg?v=3cc46d73d917484c9f

Intrebarea.... teoretic e pentru mx insa e ok si pentru oras pentru zilele cand va fi cald in loc de geaca?

Am gasit-o la un pret bun.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vei transpira în ea ca naiba, şi în armura clasică ( mesh ) te încălzeşti şi transpiri. Sunt două bucăţi mari de plastic care nu-ţi lasă pielea să respire. Iar de protecţie pe stradă, cam slăbuţ. Nu tu coate, umeri, antebraţ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca ventilatie... sigur nu sunt probleme. Practic e sita.

Cotiere separat.

Iar cand spun "oras" ma refer strict oras acasa-munca pe capra din semnatura nu tras de gaz pana se rupe cablu pe Magheru.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Platosele sunt mult mai racoroase decat armurile cu plasa si protectiile de asfalt. Umerii vor ramane expusi la modelul asta de platosa.



Platosa e si mult mai comoda la miscari decat armura cu plasa. Cu toate astea nu te protejeaza la o cazatura pe asfalt. Doar la ciocnirea de obiecte: masini, stalpi, pietoni, etc.

E folosita la MX, enduro, enduro-cross, free-style motocross, etc. Unde nu glisezi pe asfalt...cu hoitul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alpinestar bionic 2 jacket recomand , se airiseste foarte bine , si are si protectii full

 

confirm, am avut si eu una, dar am vandut-o fara sa apuc sa o folosesc. In schimb, din ce am observat, era de calitate fff buna, protectii excelente peste tot si multa plasa care cred ca o facea f aerisita... pt tine s-ar preta una din asta si arata si f bine ;)

Desi tind sa cred ca toate plasticele alea se incing vara, de la soare. Dar pana la urma, orice ai pune pe tine, tot bate soarele, tot cald e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul acesta de protectie e strict "roost protector" pt MX, nu este gandit si nici nu va ajuta la cazaturi pe asfalt.Mai degraba o protectie de coloana + o jacheta daca nu vrei sa porti o armura completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am geaca de vara cu protectii, am si armura..... faza e ca sunt inalt si slab si armura aia cand mi-o prind pe talie parca mi se ridica asa spre abdomen... cumva daca iau masura mai mare mi-e larga, daca-mi vine bine pe mine mi-e scurta. De aia ma gandeam la ceva ca asta de sus...

 

In concluzie...raman cu geaca de vara cu protectiile ei :D

 

Merci!

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

inviem un topic

Acum ceva timp cele mai bune armuri erau UFO Scorpion si Acerbis Koerta.

Am vazut ca a aparut Acerbis Cosmo.. are cineva,se merita?
Acerbis koerta 2.0 vs Acerbis cosmo (sau alta armura pana in 700 lei)?

https://www.ktmexc.ro/protectii-enduro-motocross/Armura-ACERBIS-Koerta-2-0-Black-Red
https://www.ktmexc.ro/protectii-enduro-motocross/Armura-ACERBIS-Cosmo-2-0-Black-Red
sper sa nu se considere reclama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...