Sari la conținut

Sfat achizitie scooter 49cc in 4 timpi


bibistrocel
 Share

Postări Recomandate

Ce ai cu cele chinezesti mai ales ca vrei sa-l birjaresti pe scoala? Motoarele oricum sunt licente honda si destul de fiabile plus ca sunt foarte ieftine nu prea sunt bune plasticele si cauciucaraiele iar piese gasesti garla la preturi modice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 3 scutere Kymco si am fost _extrem_ de multumit de ele. Probleme - zero. Sugestia mea ar fi sa nu desconsideri marca asta, chiar daca este Taiwan. Kymco a fost subsidiara Honda si multi ani au produs piese pentru Honda, apoi s-au apucat sa faca ei scutere si ATV-uri.

 

Edit: Scuterele au fost, in ordine: Agility 50, Super8 si Grand Dink.

Editat de Grigore Dolghin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

 

As vrea sa achizitionez un scuter fiabil in 4 timpi(de preferinta) de 49cc. Ideea ar fi sa il pun si pe scoala. Nu vreau chinezarie. Ceva japonez, exista?

Incearca o YAMAHA WHY. Nu te va dezamagi.

 

http://bikes.motorradonline.de/katalog/2008/roller/yamaha/yamaha-why-50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 3 scutere Kymco si am fost _extrem_ de multumit de ele. Probleme - zero. Sugestia mea ar fi sa nu desconsideri marca asta, chiar daca este Taiwan. Kymco a fost subsidiara Honda si multi ani au produs piese pentru Honda, apoi s-au apucat sa faca ei scutere si ATV-uri.

 

Edit: Scuterele au fost, in ordine: Agility 50, Super8 si Grand Dink.

+1.Am avut si eu Kymco,dar de 250 si am fost foarte multumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Va salut.

 

As vrea sa achizitionez un scuter fiabil in 4 timpi(de preferinta) de 49cc. Ideea ar fi sa il pun si pe scoala. Nu vreau chinezarie. Ceva japonez, exista?

 

 

Recomand Yamaha Neos 50 cmc 4T. Super comod, consum extramic, motor indestructibil si docil.

 

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...