Sari la conținut

Protectii picioare purtate sub blugi


Protectii purtate sub blugi  

50 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Eu merg majoritatea timpului in oras, folosesc motocicleta ca mijloc de naveta casa-servicisi la diverse alergaturi.La birou nu prea am posibilitatea sa ma schimb deci varianta cu pantaloni dedicati cam pica. Vreau genunchere pe care sa la pot purta pe sub blugi si sa fie cat mai discrete, nu ma intereseaza sa fie beton armat, dar nici sa fie degeaba.
So, posesorii de astfel de modele cum va impacati cu ele, si mai ales cumm s-au comportant la o cazatura.
@middle_of_nowhere imi plac sugestiile tale :D acu doar sa mia aflu daca a si testat cineva astfel de echipament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceeasi situatie sunt si eu. Mi-am luat niste jeansi cu kevlar si protectii genunchi si solduri, dar te misti mai greoi in ei. Protectiile alea pot fi puse repede ai la fel de repede scoase. In plus, le poti pune pe aub toate perechile de pantaloni pe care deja le ai, fara sa fie dedicati. Cred ca o sa imi iau si eu o pereche. Eu cred ca sunt relativ ok ca si protectie, dar nu m-am impacat niciodata cu chestii stranse in spatele genunchiului. Ma jeneaza urat. Cele scurte au review-uri bune, cu privire la asta...dar pana nu le simti pe propria piele...nu ai de unde sti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...boghi13 am eu o pereche de vanzare,ca in linkul de la kronau,super shield la 150 lei...sunt impecabile,purtate de maxim 3 ori,aproape noi...sunt bune pentru ce ai nevoie si foarte comode pe sub pantaloni.Nu le port deoarece pe oras la iesiri scurte folosesc doar blugi iar la drum pun echipamentul..daca esti interesat 0755635039

Editat de alyU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze man, chiar am dat un search pentru "super shield" inainte sa deschid topicul si nu am gasit ceva relevant. Mea culpa nu am dat search pt genunchere eram chititi pe modelul de la super shield.
Vad ca esti mod, uneste threadurile te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu astea le-am avut pe mine cand am avut accident acu 2 luni (laba piciorului fisurata ,ghips, hematom mai jos de sold ----genunchi , tibie-- neatinse) sunt foarte light, merg sub pantaloni sau deasupra


» Post actualizat in 09 Oct 2014 09:46

Eu astea le-am avut pe mine cand am avut accident acu 2 luni (laba piciorului fisurata ,ghips, hematom mai jos de sold ----genunchi , tibie-- neatinse) sunt foarte light, merg sub pantaloni sau deasupra + foarte usor de scos sau pus ....si f important DEJA PROBATE :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu port o pereche de genunchiere de la Acerbis, X-Strong Knee Guard, recomandate pentru ”prinderea” genunchiului inclusiv pe lateral. Deh, așa-i când ai ligamente artificiale si menisc bărbierit...

Încap sub blugi și sunt chiar invizibile, deși par butucănoase.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

In afara de cele pe care le-a postat middle_of _nowhere, niciuna nu-mi intra pe sub blugi. Eu am ceva similar, de la biciclete, Thor parca, dar ma jeneaza grav dupa jumatate de ora de purtat, in special in zona din spatele genunchiului.

Alea par interesante, si daca sunt asa misto, pretul nu e atat de mare... Ma mai gandesc la ele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Utilizator inrait de THOR FORCE . M-am saturat de porcariile care se prind numai sub genunchi si pe de alta parte nici oasele mele nu mai sunt ca-n tinerete :)

Din pacate se poarta peste pantaloni, mai greu sa incapa sub blugi sau altceva dar sunt bullet proff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am vrut azi sa comand Dainese V E1 Knee, si observ ca sunt doua modele:

 

- Dainese V E1 Knee, care au o singura marime universala

- Dainese Performance Evo Knee care au marimile M si L.

 

Habar nu am pe care sa le comand.

 

Performance Knee Guard, avand marimea M (circumferinta genunchiului 39cm), cred ca se potrivesc perfect, dar sunt diferite de V E1 Knee Guard.

 

Interesant, pe siteul Dainese, nu mai exista V E1 Knee Guard, ci doar Performance Knee Guard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Hello,

 

Port Dainese Knee V de vreo 2 ani, mai nou si la enduro. Cele marime universala. Nu am decat cuvinte de lauda :)

 

Le-am vazut si pe un prieten de 2 ori cat mine si se potriveau la fel de bine. N-ar trebui sa-ti faci griji din acest punct de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 5 months later...

Buna,

 

Am si eu o intrebare pentru cei care au Dainese V E1 Knee(cele marime universala). Sunt cumva trecute pentru biciclete? Eu am comandat celalat model(Performance Evoi) fara sa stiu si se pare ca sunt pentru bicicleta...

Astept un raspuns de la voi sa stiu daca are rost sa le fac retur.

 

Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat anul trecut Dainese Performance EVO, si sunt listate ca model pt bicicleta, dar nu este diferenta de material fata de V E1 Knee, doar ca sunt putin mai ergonomice si mai putin butucanoase.

 

Am ales M pentru ca L sunt pt cei cu picioare destul de groase in zona genunchiului. Desi sunt inalt, la blugi port 31 si nu am picioare groase, si oricum prefer sa fie putin mai fix pe picior decat sa alunece.

 

Problema este ca nu prea le port...doar cand merg in oras prin trafic, dar la drumuri scurte nu prea imi place sa le iau.

 

La fel si cu Dainese Hard Shorts...fiind destul de voluminosi, o singura pereche de blugi mai largi pot folosi purtati peste, si nu ii folosesc decat la drum mai lung sau pe circuit.

 

Pentru motivul asta, ma gandesc sa cumpar Dainese D1 Evo jeans, impreuna cu J Kit Knee, si Pro Shape Armour pentru solduri.

 

http://www.revzilla.com/motorcycle/dainese-d1-evo-jeans

Editat de Neal Caffrey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sunt incepator si vreau sa-mi cumpar Dainese Performance Evo Knee Guard si cizme Alpinestars Web Gore-Tex Boot 2014.

Intrebarea mea este daca se potrivesc una cu cealalta, mi se pare ca nu incap si cizme si protectii din acestea pe picior, cred ca se suprapun.

Cei care aveti aceste protectii, cu ce fel de incaltaminte le purtati? Incap si cizme si protectii?

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...