Sari la conținut

Useri neseriosi/Clienti tepari


mertan
 Share

Postări Recomandate

eu am deschis topicul asta pentru ca mi-am luat tzeapa de multe ori. si vad ca nu ma lecuiesc. am trimis la botosani niste stikere pe incredere. adica i-am zis omului ca imi da banii dupa ce le monteaza.... si de mai mult de o luna nu am vazut nici un leu. e un copil neserios care imi bate joc de oameni si de mine in primul rand. am vorbit cu sora lui a zis ca e in contonament. il sunt de pe alt telefon raspunde...... a zis ca a fost plecat si ca o sa imi puna banii maine... o trecut o saptamana.

 

inca un caz e unu de la mine din iasi. am zis ca fac unui tip niste stikere, si a trebuit sa il sun....sa i le dau. nu mai raspunde la telefon acum.

 

cred ca o sa scriu si de al 3-lea user ca vad ca si el nu mai da un semn.

 

ei mi-au luat nr de telefon de pe forum. sunt sigur forumisti.

 

sa va feriti de BOTOSANI, DE COPII CU SCUTERE, APRILIA IN SPECIAL. SR50 RS 50 SI TOT FELUL DE COPII.

 

id primului este dragos_99_alexa poate va raspunde voua, ca pe mess nu l-am mai vazut decand i-am trimis stikerele. si al 2-lea e razvan_4_dida

 

sa spuneti si voi ce experiente ati avut, sa stim si noi sa ne ferim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am patit la fel tot cu un copil de-asta, tot din botosani, intr-adevar a fost vina mea ca am avut prea mare incredere. am pus pe scuterclub un anunt ca vreau sa cumpar un bord de scuter yamaha si m-a contactat ca are el unu de vanzare, ne-am inteles la pret, mi-a trimis pachetul prin Posta Romana, am platit rambursul si cand l-am deschis era inauntru o caramida frumoasa. nu e mare suma dar gestul e de cacao. id-ul lui de pe forumuri e alex_jupanu_bt (din id trebuia sa imi fi dat seama).

Oricum i-am urat numai "sanatate" lui si familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si tu le raspunzi: de unde stiu eu ca tu imi trimiti banii?

 

 

poti sa le dai linkul asta sa se convinga de problema si ca esti om serios :)

 

spor la treaba....

 

 

apropo....si eu caut un cutter plotter, ai idee unde pot gasi ceva non china? ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mertan, ca ti-ai luat teapa cu careva de pe forum e greseala ta ca nu ai trimis cu plata ramburs.

Asta nu cred ca te scuza sa scrii cu litera mica dupa punct si nici "mata" in semnatura ta cu ""eu sunt unul din baietii cu fireblade de care ti-a zis mata sa te feresti"" in loc de ma-ta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca unii intreaba.... de unde stiu eu ca in pachet sunt stikere si nu sunt hartii goale....

 

Pachetul poate fi vizibil interior daca este ambalat in celofan sa se distinga cat de cat continutul...In ori ce caz care vrea sa dea țeapa tot da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit la fel tot cu un copil de-asta, tot din botosani, intr-adevar a fost vina mea ca am avut prea mare incredere. am pus pe scuterclub un anunt ca vreau sa cumpar un bord de scuter yamaha si m-a contactat ca are el unu de vanzare, ne-am inteles la pret, mi-a trimis pachetul prin Posta Romana, am platit rambursul si cand l-am deschis era inauntru o caramida frumoasa. nu e mare suma dar gestul e de cacao. id-ul lui de pe forumuri e alex_jupanu_bt (din id trebuia sa imi fi dat seama).

Oricum i-am urat numai "sanatate" lui si familiei.

Daca e adevarat...super tare (in sensul rau). M-am amuzat o tura cu povestioara ta:)) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pachetul poate fi vizibil interior daca este ambalat in celofan sa se distinga cat de cat continutul...In ori ce caz care vrea sa dea țeapa tot da.

daca trimiti prin curier,exista posibilitatea sa pui optiune pentru a verifica coletul inainte de a'l ridica....deci,cand mai incercati sa trimiteti ceva(sau primiti) bifati optiunea asta,sau spuneti celuilalt sa bifeze optiunea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si tu le raspunzi: de unde stiu eu ca tu imi trimiti banii?

 

 

poti sa le dai linkul asta sa se convinga de problema si ca esti om serios :)

 

spor la treaba....

 

 

apropo....si eu caut un cutter plotter, ai idee unde pot gasi ceva non china? ms

salut!

daca te intereseaza da mi PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))

cu dragos_99_alexa se pare ca am avut si eu ceva probleme. Nu il acuz de nimik inca dar faza e ca mi s-a intors coletul de la el trimis cu plata ramburs de 2 ori pana acum. Prima data sunt sigur ca afost problema postei fiindca au distrus amblajul din greseala si mi l-au returnat . A doua oara mi-a fost facut retur dupa ce a stat in botosani la posta 10 zile (am vazut stampilele postale). Am pierdut cu faza asta vreo 17 lei. Acum nu ii mai trimit, am styabilit ca il rezolv odatas cu intrunirea de la bacau la care vin niste amici de ai lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va luati dupa posta romana. eu am primit din resita un colet, totul ok, a doua oara, tot de la aceeasi persoana...si s-a intors la el. m-a cautat omul si am vb cu el...nu aveam nici o hartie in posta, in evidentele postei nu m-au gasit ca si cand as fi avut vreun colet, iar el cand l-a primit inapoi, scria pe colet ca nu exista adresa respectiva, ca este teren viran...in oras...retardati, putori, nu stiu cum sa le zic. inca un colet s-a intors in germania...ca in final sa ajunga la mine...tot pe aceeasi adresa...cred ca-i cu noroc...daca au chef sa iti puna hartie in posta sau nu. mai asteptam un colet din australia...se pare ca imi iau gandul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va luati dupa posta romana. eu am primit din resita un colet, totul ok, a doua oara, tot de la aceeasi persoana...si s-a intors la el. m-a cautat omul si am vb cu el...nu aveam nici o hartie in posta, in evidentele postei nu m-au gasit ca si cand as fi avut vreun colet, iar el cand l-a primit inapoi, scria pe colet ca nu exista adresa respectiva, ca este teren viran...in oras...retardati, putori, nu stiu cum sa le zic. inca un colet s-a intors in germania...ca in final sa ajunga la mine...tot pe aceeasi adresa...cred ca-i cu noroc...daca au chef sa iti puna hartie in posta sau nu. mai asteptam un colet din australia...se pare ca imi iau gandul...

eu nu am nimik cu posta romana pt ca chiar nu mi-au facut probleme, si cand a fost din vina lor au recunoscut. Oricum la mine e diferit acum, pt ca userul sus mentionat imi zice ca el s-a dus in fiecare zi la posta sa verifice daca i-a ajuns coletul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mertan, ca ti-ai luat teapa cu careva de pe forum e greseala ta ca nu ai trimis cu plata ramburs.

Asta nu cred ca te scuza sa scrii cu litera mica dupa punct si nici "mata" in semnatura ta cu ""eu sunt unul din baietii cu fireblade de care ti-a zis mata sa te feresti"" in loc de ma-ta. :)

 

 

l-ai gasit si p'asta cu greseli gramaticale/ - semnu' intrebarii - nu mere shift-u' - io zic sa cautzi fre-un program care descopera greselile gramaticale pe forumuri, asa n-o sa mai pierzi o grama'da' timp cautand....si-asha-i potzi avertiza pe totzi c-au gresit....nasol, m-am plictisit de voi...

 

 

pe de alta parte, tzeapa e cu dus si-ntors, poa' sa fie la ambele capete. nici eu knd primesc ceva nu pot fi sigur ca in pachet nu e o caramida, da' tre' sa dau banii inainte.

 

cre' ca cel mai bine e sa vinzi si sa cumperi in imprejurimi, sau in locurile unde stii k ajungi macar o data pe an, sa potzi avea o intalnire face to face cu vanzatorul/cumparatorul in caz de tzeapa. statzi linistitzi, in toate tzarile se dau tzepe, dar din pacate si afara majoritatea sunt date tot de romani.

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit la fel tot cu un copil de-asta, tot din botosani, intr-adevar a fost vina mea ca am avut prea mare incredere. am pus pe scuterclub un anunt ca vreau sa cumpar un bord de scuter yamaha si m-a contactat ca are el unu de vanzare, ne-am inteles la pret, mi-a trimis pachetul prin Posta Romana, am platit rambursul si cand l-am deschis era inauntru o caramida frumoasa. nu e mare suma dar gestul e de cacao. id-ul lui de pe forumuri e alex_jupanu_bt (din id trebuia sa imi fi dat seama).

Oricum i-am urat numai "sanatate" lui si familiei.

 

pai si care-i problema? de ce n-ai montat caramida aia pe post de bord? :)

(intrebare: stie cineva daca la noi exista cumva servicii de "escrow"? asta ar rezolva problema cu increderea... sau lipsa ei!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mertan, ca ti-ai luat teapa cu careva de pe forum e greseala ta ca nu ai trimis cu plata ramburs.

Asta nu cred ca te scuza sa scrii cu litera mica dupa punct si nici "mata" in semnatura ta cu ""eu sunt unul din baietii cu fireblade de care ti-a zis mata sa te feresti"" in loc de ma-ta. :)

Inca unul aiurea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-am avut in lista pe dragos_99_alexa si pe alex_jupanu_bt.Mi-au dat add si intrebau daca am piese de scuter.

A 2-a zi au inceput sa dea massuri in prostie ca au piese de scutere de vanzare din dezmembrat...

E ceva ciudat...

Eu zic sa numai aveti asa mare incredere in pusti ca ei si sa trimiteti intotdeauna colete cu plata ramburs,si niciodata sa nu depuneti bani in contul lor inaintea incheierii unei tranzactii.

PS: Nu ai rude sau prieteni prin Botosani sa se duca la ei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...