Sari la conținut

cum am ramas inzapezit intre Praid si Gheorgieni 16-Martie-2014


Postări Recomandate

:crack: Esti tare...asta cu azilu' ai nimerit-o la fix...fiindca aici la mine este mai rau ca la azilu' de nebuni!

Si daca vrei iti trimit nepotica, o scumpete de ~2 ani...care sigur te va face sa zimbesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

este un Topic cu anumita tema, nu ca sa vina unul ca silvica si sa dea in ...lui pe cei trecuti in mai multe prin viata asta.

Ati auzit cumva de Fair-Play de la bunici, sau Respekt de la parinti? ori acum nu se mai pune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nici nu o sa-i spal , o sa stau cu ei asa sa-mi amintesc de teroarea primita de la IVan Nebunu'…. bha senilu' bine ca nu-ti trimiti nepotii.sa-i taie cineva netu' la azil ...

Ai cam depasit masura!

Noroc ca omu' are simtul umorului !

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai cam depasit masura!

Noroc ca omu' are simtul umorului !

:crack:

pai cum ei au stilul ala da a lua de sus pe toata lumea , inclusiv pe intiatorul topicului si am observat asta si cu alte ocazii m-am gandit sa-i iau si eu la misto putin ca na… tedy , am invatat , dar asta nu inseamna ca trebuie sa respect orice nebun doar ca are tamplele mai albe( nebun la modul general).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un Topic cu anumita tema, nu ca sa vina unul ca silvica si sa dea in ...lui pe cei trecuti in mai multe prin viata asta.

Ati auzit cumva de Fair-Play de la bunici, sau Respekt de la parinti? ori acum nu se mai pune...

iar tu tedy daca nu-ti convine nu te mai baga in seama pe topicuri straine, fa-ti un topic nou si povesteste la toata lumea cum fugeai tu de politie in tinerete sau ivan cum facea dezapeziri cu CZ-ul . asa mi se pare correct…nu sa arunci cu noroi ! si pana la urma nu pareti asa de batrani daca stau sa ma gandesc. doar un pusti ar putea avea asemenea comportament de a se lauda cu fapte in detrimentul altuia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci, gindacii mosului...lasati-l pe initiator sa ma traga de bracinare ca am gresit apostrofindu-l...si nu mai sariti voi ca mustele sa demonstrati...ce?! N-am cerut si nu cer respect pentru timple albe, pentru chelie, pentru CNP sau mai stiu io ce...si stiu la gluma, si mai stiu ceva: "nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita si te bate cu experienta!"

V-am salutat din mers! :cheers:



Va pupa nepotica!

post-2215-0-94349200-1396005752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))) Scuze inca o data pt greseli . Era f dimineata si dupa ce am comis-o era prea târziu .

Rog un Moderator sa modifice titlu daca se pote pt a ne rezuma doar la subiectul postului ( a se schimba Aprilie cu Martie si Gheorgieni cu Gheorghieni )

Penetru : numerele la loto 7, 18, 23 ,28 ,33 ,42

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci, gindacii mosului...lasati-l pe initiator sa ma traga de bracinare ca am gresit apostrofindu-l...si nu mai sariti voi ca mustele sa demonstrati...ce?! N-am cerut si nu cer respect pentru timple albe, pentru chelie, pentru CNP sau mai stiu io ce...si stiu la gluma, si mai stiu ceva: "nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita si te bate cu experienta!"

V-am salutat din mers! :cheers:

 

Va pupa nepotica!

eu zic sa faceti consiliu si sa supervizati tot ce se posteaza pe forum. sa hotarati voi cine si ce are dreptul sa posteze.

pentru ca a gresit o litera si a avut neobrazarea de a posta pe sectiunea de poze& filme un film cu o plimbare de-a lui, eu zic sa primeasca bann permanent.

ce naiba, ca sunt altii care au mers pe zapada prin munti si au impodobit si bradu singurei (fara ajutorul mamei, cum face fuego), sau au fugit de politie cand nu aveau permis ori au trecut ilegal granita. fapte adevarate dom`le nu rahaturile ce se posteaza acu pe forum.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Ivan Pedala : dacă te uiti in urma nici vorba de inițiator sa te tragă de bracinare , cred ca te-ai luat cu alții .,,

Oricum pt ceilalți care erau interesați de ceva detalii

Pe mai târziu cand oi ieși de la munca ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aloeu scuze ca am creeat confuzie oricum tzin sa spun ca nu m-a su[parat absolut nici un coment :D

Si povestile de pe vremea lu Ceasca pun pariu ca sunt adevarate chiar vroiam sa mai aut si de la altii mai cu expierienta aventuri ..na dezavantajul era ca nu scoteai rpd camera din ruxact sa filmezi :

Peace



Un cerşetor sună la o uşă şi-i deschide o gospodină iritată, cu
mîinile-n şolduri şi pusă pe scandal:
- Ce mai vrei şi tu, bă, ratatule?
- Păi ştiţi, dacă aţi avea nişte sticle goale de bere, pe care le-aş
putea vinde...
- Arăt eu ca şi cum aş bea bere ?!
- Aaaa ... da, atunci nişte sticle goale de oţet !...

Dom` profesor, eu zic sa laşi oţetu` şi să treci pe bere,

chiar acu ma dau pe bere pacat ca nu pot vinde cutiile :P

PS daca castigi cu numerele alea ...am si io macar 10%



imi dai si mie ceva detalii despre echipament si cat de bine si-a facut treaba ?

ma intereseaza manusile in special ...

echipament : sincer nu eram pregatit nici de ploaie :D si m-a plouat intruna pana la Praid ...o cam intrat si in geaca ....pantalonii cred ca eram ud inautru de la transpiratie erau ceva de iarna .....bocanci fleasca ce sa zic manusile erau debia schimbate de prin genti gasite (de schi) de o ora ca cele moto le dadusem jos la peco si nu au mai intrat de ude ce erau .



Salut! Cu ce anvelope ai echipata mobra? pare sa stea teapana pe viraje cu zapada aia pe asfalt... Merci

cauciucurile ....



Corect, eu n-as fi mers asa tare pe zapada aia

 

Nu Nu ..poate cat niste cartofi noi ....coborarea (renuntarea) o fo mai grea ...

 



parca eram mosh Gerila aici

post-79949-0-28606500-1396032024_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super Bandy.. mie imi plac filmuletele.. ai dat dovada de curaj, chiar ai mers destul de tare pe ninsoarea aia (ai si cu ce) trebe sa fi fost interesant, ma bucur ca ai impartasit si cu noi patania!! :peace:

Editat de ovideu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si fapt divers, nu-s rautati! Era vorba pur si simplu de corectitudine...de a se corecta in titlu greselile.

Ah, ca unii nu dau doi bani pe limba materna, asta-i cu totul altceva...

Si iarasi ca fapt divers, acum vreo ~27-30 ani in urma, intr-un Ajun de Craciun, am plecat cu CZ-ul, echipat ca pe vremea respectiva, sa trec muntii spre Cugir-Alba...si pe Defileul Jiului m-a prins ninsoarea...basca temperaturile negative. La drumul spre Cugir a fost cum a fost, dar nu cred ca vreti sa stiti cum a fost cind m-am reintors, in aceeasi zi...spre seara! Polei, zapada foarte mare brazdata ici si colo de urmele putinelor masini care circulau in acea seara, temperaturi cu mult sub zero grade, pasager beat zob...

Nu am filmat nimic, aveam acumulatorii descarcati! :crack:

Insa pasagerul inca traieste, este tot militian (sau politiot motorizat)...si cine vrea confirmarea ii pot da numarul lui de telefon ca sa-l sune! ;)

Si n-am chemat duba sa ma care, nu am cazut, nu am mers pe linga motocicleta...ba ca fapt divers am salvat o familie de la inghet, ramasa pe defileu fara combustibil la masina, cu toluen din rezervorul caprei mele...si nimeni nu mi-a ridicat statuie pentru faptele de vitejie! Dar ce ne-am face acum daca nu ar fi internetul...

 

Ah, iertati-ma ca am uitat un amanunt: nu stiu cite ore am facut pe drum, dar cert este ca am ajuns acasa la familie si am reusit sa impodobesc bradul pentru copii inainte de miezul noptii! :bike-037:

hahahaha, am auzit si eu istorisiri dinastea ale bunicilor si ale senorilor ...

erau hardcore oamenii pe vremea aia ....

miercurea ciuc - sibiu la minus 15 grade...

mers in piele cu ziare dedesupt si 1 kil de tuica in san...

sibiu - constanta cu mobra...

motociclete de care noi acuma "radem" pe gume de ma ia cu ameteala, drumuri... vax de unde...

 

sau schimbat vremurile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super Bandy.. mie imi plac filmuletele.. ai dat dovada de curaj, chiar ai mers destul de tare pe ninsoarea aia (ai si cu ce) trebe sa fi fost interesant, ma bucur ca ai impartasit si cu noi patania!! :peace:

merci , da nu curaj o fost

v-am zis nu ma asteptam la zapada in momentu ala ... am crezu ca is cativa fulgi si poate se opreste ...daca stiam io ....:stateam linistit

 

daca era bmw ajungeai linistit acasa :D

 

 

 

acu serios, cu iju am mers pe ierni nasoale cu zapada mare, si nu pe vremea lu ceasca, asa prin 2005 prin preajma

nu e de BMW cat de cel care e pe ea ....daca era unu mai experimentat sigur trecea cu rinoceru ala sub craci ..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic

Bandy nu lua in seama ,,rautatile'' , bravo pentru ,,demonstratie'' ! Nu multi continuau sa merga dupa 1 sau 2 cm de zapada asternuta pe asfalt , ci se bagau in prima curte si asteptau duba ( inclusiv eu cred ca faceam asta ) .

 

Respect :peace:

 

Off topic

Pentru cei nervosi si carcotasi : daca aveti nervi si probleme de rezolvat dati-va adresele unul la altul si mergeti fratilor si rezolvati de unii singuri ,,problema'' ca pe restul nu ne intereseaza amenitarile voastre reciproce sau cat de ,,barbati'' sunteti.

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic

Bandy nu lua in seama ,,rautatile'' , bravo pentru ,,demonstratie'' ! Nu multi continuau sa merga dupa 1 sau 2 cm de zapada asternuta pe asfalt , ci se bagau in prima curte si asteptau duba ( inclusiv eu cred ca faceam asta ) .

 

Respect :peace:

 

Off topic

Pentru cei nervosi si carcotasi : daca aveti nervi si probleme de rezolvat dati-va adresele unul la altul si mergeti fratilor si rezolvati de unii singuri ,,problema'' ca pe restul nu ne intereseaza amenitarile voastre reciproce sau cat de ,,barbati'' sunteti.

 

:disappointed:

la mine nu cred ca o fost curaj :D mai mult inconstienta ....am crezut ca sunt cativa Km da apoi mi-am dat seama ca mai erau vro 40 ..... io ma bucur ca mi-o trecut prin cap sa ma intorc ca daca o mai si tranteam .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, mi-a placut peisajul si ma gandesc ce ai simtit pe frigul ala. M-a prins si pe mine zapada anul trecut prin jud Suceava si aveam niste metzeler sportec :crack: morcovul din fund mi-a tinut de cald atunci...

Proclaimers rule :D

poi eu eram ud fleasca :D cred ca un morcov mai mare m-o incalzit si pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super aventura.

dupa ce te-ai intors nu era o optiune sa o iei spre Sfantu Gheorghe -Onesti - Bacau ? sau era nasol drumul/vremea inspre Brasov ?

ma gandesc ca daca treceai de partea cu zapada si dadeai de drum bun , in 6 ore erai acasa :)

oricum ai avut curaj ca te-ai dus mai departe in conditiile in care ningea si de fapt abia de la Gheorghieni incepea zona nasoala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super aventura.

dupa ce te-ai intors nu era o optiune sa o iei spre Sfantu Gheorghe -Onesti - Bacau ? sau era nasol drumul/vremea inspre Brasov ?

ma gandesc ca daca treceai de partea cu zapada si dadeai de drum bun , in 6 ore erai acasa :)

oricum ai avut curaj ca te-ai dus mai departe in conditiile in care ningea si de fapt abia de la Gheorghieni incepea zona nasoala :D

cam peste tot in munti era zapada dupa cate am inteles , imi era frica de al doilea esec :D am preferat sa stau la caldurica sa ma usuc si sa vina cineva dupa mine (dimineatza trebuia sa fiu la RAR) daca nu era treaba cu RAR ul incercam io a 2 a zi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...