Sari la conținut

cum am ramas inzapezit intre Praid si Gheorgieni 16-Martie-2014


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:D cat ai stat pe loc? :D

m-am intors 10 km incetisor in Praid luat cazare dezghetat uscat si in vro 10 ore o ajuns cineva dupa mine cu o duba :D (eram programat a doua zi dimineata la RAR trebuia sa ajung cumva la iasi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Time-traveller-ii ăştia se mai dau de gol câteodată.... ne facem că nu am observat.

Rog iniţiatorul să-mi trimită şi mie pe privat numerele câştigătoare de duminica asta la 6 din 49 .

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vreo 800 de km majoritatea pe ploaie ...(veneam dinspre Nitra Slovakia in directia Iasi ) intre Praid si Gheorgieni s-a cam terminat aventura mea :D

Unde-i localitatea asta, Gheorgieni?!

Sau tot de la somn si asta? Iti recomand sa nu mai circuli obosit, iar de scris...nici atit!

Roaga un moderator sa modifice asta si in titlu, atunci cind va modifica luna. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde-i localitatea asta, Gheorgieni?!

Un cerşetor sună la o uşă şi-i deschide o gospodină iritată, cu

mîinile-n şolduri şi pusă pe scandal:

- Ce mai vrei şi tu, bă, ratatule?

- Păi ştiţi, dacă aţi avea nişte sticle goale de bere, pe care le-aş

putea vinde...

- Arăt eu ca şi cum aş bea bere ?!

- Aaaa ... da, atunci nişte sticle goale de oţet !...

Dom` profesor, eu zic sa laşi oţetu` şi să treci pe bere,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si fapt divers, nu-s rautati! Era vorba pur si simplu de corectitudine...de a se corecta in titlu greselile.

Ah, ca unii nu dau doi bani pe limba materna, asta-i cu totul altceva...

Si iarasi ca fapt divers, acum vreo ~27-30 ani in urma, intr-un Ajun de Craciun, am plecat cu CZ-ul, echipat ca pe vremea respectiva, sa trec muntii spre Cugir-Alba...si pe Defileul Jiului m-a prins ninsoarea...basca temperaturile negative. La drumul spre Cugir a fost cum a fost, dar nu cred ca vreti sa stiti cum a fost cind m-am reintors, in aceeasi zi...spre seara! Polei, zapada foarte mare brazdata ici si colo de urmele putinelor masini care circulau in acea seara, temperaturi cu mult sub zero grade, pasager beat zob...

Nu am filmat nimic, aveam acumulatorii descarcati! :crack:

Insa pasagerul inca traieste, este tot militian (sau politiot motorizat)...si cine vrea confirmarea ii pot da numarul lui de telefon ca sa-l sune! ;)

Si n-am chemat duba sa ma care, nu am cazut, nu am mers pe linga motocicleta...ba ca fapt divers am salvat o familie de la inghet, ramasa pe defileu fara combustibil la masina, cu toluen din rezervorul caprei mele...si nimeni nu mi-a ridicat statuie pentru faptele de vitejie! Dar ce ne-am face acum daca nu ar fi internetul...



Ah, iertati-ma ca am uitat un amanunt: nu stiu cite ore am facut pe drum, dar cert este ca am ajuns acasa la familie si am reusit sa impodobesc bradul pentru copii inainte de miezul noptii! :bike-037:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si fapt divers, nu-s rautati! Era vorba pur si simplu de corectitudine...de a se corecta in titlu greselile.

Ah, ca unii nu dau doi bani pe limba materna, asta-i cu totul altceva...

Si iarasi ca fapt divers, acum vreo ~27-30 ani in urma, intr-un Ajun de Craciun, am plecat cu CZ-ul, echipat ca pe vremea respectiva, sa trec muntii spre Cugir-Alba...si pe Defileul Jiului m-a prins ninsoarea...basca temperaturile negative. La drumul spre Cugir a fost cum a fost, dar nu cred ca vreti sa stiti cum a fost cind m-am reintors, in aceeasi zi...spre seara! Polei, zapada foarte mare brazdata ici si colo de urmele putinelor masini care circulau in acea seara, temperaturi cu mult sub zero grade, pasager beat zob...

Nu am filmat nimic, aveam acumulatorii descarcati! :crack:

Insa pasagerul inca traieste, este tot militian (sau politiot motorizat)...si cine vrea confirmarea ii pot da numarul lui de telefon ca sa-l sune! ;)

Si n-am chemat duba sa ma care, nu am cazut, nu am mers pe linga motocicleta...ba ca fapt divers am salvat o familie de la inghet, ramasa pe defileu fara combustibil la masina, cu toluen din rezervorul caprei mele...si nimeni nu mi-a ridicat statuie pentru faptele de vitejie! Dar ce ne-am face acum daca nu ar fi internetul...

 

Ah, iertati-ma ca am uitat un amanunt: nu stiu cite ore am facut pe drum, dar cert este ca am ajuns acasa la familie si am reusit sa impodobesc bradul pentru copii inainte de miezul noptii! :bike-037:

 

Daca mergem dupa principiul asta, ar trebui sa se inchida forumul, toate subiectele fiind depasite deja.

Lasa omul sa-si spuna povestea ca d-aia e internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batrane, alea erau vremuri cand se facea armata in Romanica, mai exact pregatire fizica intensa circa 1an, restul...,

ei, prezentii, daca ies de la taste si interactioneaza real, mai si simt ceva la pielea lor se cheama ''Adventures'', cam astea sunt vremurile in care traim...

Ca mi-am luat Hoinar in 88 plimbandu-ma o iarna si fugind de militie-fara permis ce sa zic si eu?

Daca as mai povesti si ceva aventuri de trecere frauduloasa de 2 ori a frontierei austro-ungare, multi ar zice ca am vazut in filme...

Ce sa zicem la niv. asta am ajuns, ne laudam cu ceva...

 

Cat despre colegul in cauza bine ca l-au tinut puterile, dea' Dumnezeu fiecare sa aiba experiente moto cu Happy End!

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ignorati micile greseli si sa luati postul ca atare ? Cati se pot lauda cu asa ceva ? Banuiesc ca ai mers ceva pe vreme " faina " pana s-o infundat drumul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez initiatorul topicului, apreciez faptele si curajul de a le expune...doar ca am facut o remarca spre corectare...nimic altceva.

Apreciez si pe cei care au avut astfel de aventuri, sau poate chiar mai aspre decit astea...dar nu apreciez gindaci de tastatura precum @silvinio...pe care chiar as vrea sa-l intilnesc, sa-l vad cum isi pateaza izmenele cind vom fi fata in fata! Si-atunci sa-l vad ce mai zice de fosile! :crack:

Sau vorba lui @csman, or fi iarba sau octanele din sticla care-si fac efectul!!! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez initiatorul topicului, apreciez faptele si curajul de a le expune...doar ca am facut o remarca spre corectare...nimic altceva.

Apreciez si pe cei care au avut astfel de aventuri, sau poate chiar mai aspre decit astea...dar nu apreciez gindaci de tastatura precum @silvinio...pe care chiar as vrea sa-l intilnesc, sa-l vad cum isi pateaza izmenele cind vom fi fata in fata! Si-atunci sa-l vad ce mai zice de fosile! :crack:

Sau vorba lui @csman, or fi iarba sau octanele din sticla care-si fac efectul!!! :alcy:

daca erai din Bucuresti cu cea mai mare placere, insa te anunt ceva, noi nu mai purtam izmene in 2014...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

 

Ai fost putin acid in posturile tale. Mai sunt persoane pe aici care cunosc limba romana, unele dintre ele mai bine decat dumneata. Nu ai posturile impecabile, unele dintre ele au mici greseli, dar asta nu ar fi fost o problema atata timp cat topicul nu se transforma din unul cu si despre motociclete intr-unul cu si despre gramatica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider postul tau ca pe o scuza, @silvinio...asa ca te consider iertat!

Daca vrei sa ma intilnesti, iarta-ma...acum nu pot onora invitatia ta, dar iti trimit delegatii mei din teritoriul tau, adica fiul, ori ginerele...sa sa vezi cu aproximatie cu cine ai de-a face!

Si vestea cu izmenele nu poate decit sa ma bucure...fiindca o pereche de chiloti o sa-i speli mult mai usor!

Apropos...io nu port izmene din 1970...si pina atunci purtam ca ma obliga tata... ;)



Ai fost putin acid in posturile tale. Mai sunt persoane pe aici care cunosc limba romana, unele dintre ele mai bine decat dumneata. Nu ai posturile impecabile, unele dintre ele au mici greseli, dar asta nu ar fi fost o problema atata timp cat topicul nu se transforma din unul cu si despre motociclete intr-unul cu si despre gramatica.

Acid, neacid...am postat spre indreptare, nu pentru a ma hartui cu cineva!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider postul tau ca pe o scuza, @silvinio...asa ca te consider iertat!

Daca vrei sa ma intilnesti, iarta-ma...acum nu pot onora invitatia ta, dar iti trimit delegatii mei din teritoriul tau, adica fiul, ori ginerele...sa sa vezi cu aproximatie cu cine ai de-a face!

Si vestea cu izmenele nu poate decit sa ma bucure...fiindca o pereche de chiloti o sa-i speli mult mai usor!

Apropos...io nu port izmene din 1970...si pina atunci purtam ca ma obliga tata... ;)

 

Acid, neacid...am postat spre indreptare, nu pentru a ma hartui cu cineva!

da nici nu o sa-i spal , o sa stau cu ei asa sa-mi amintesc de teroarea primita de la IVan Nebunu'…. bha senilu' bine ca nu-ti trimiti nepotii.sa-i taie cineva netu' la azil ...

Editat de silvinio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...