Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Joint the event Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

"Mie nu imi plac masinile"

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#41 GoodKat

GoodKat

Modelator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 5,917 posts
  • Moto: N-am
  • Numar: Primu'
  • Club: Bellagio

Posted 26 March 2014 - 09:57 PM

Filmuletul e de nota 10. Un singur lucru ii lipseste. O subtitrare in engleza. Oricum, foarte tare!

#42 andrei gras

andrei gras

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 688 posts
  • Moto: r1200r dohc

Posted 26 March 2014 - 10:11 PM

Bravo!!!un clip ok.poate urmatorul mai lung.vad ca se pot face si la noi astfel de filmulete .bravo

#43 Starcream

Starcream

nebun de negru

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,849 posts
  • Interests:Faster, faster, until the thrill of speed overcomes the fear of death.
  • Moto: n-am, sunt sărac :(

Posted 26 March 2014 - 10:16 PM

Eeeeh, a aparut si la mine video-ul. E reusit pentru ca replicile lor reflecta exact ce simt..ma rog, mai putin ala cu peisajul care se desfasoara  :crack:

Quo vadis?

#44 pHa_King

pHa_King

Raven_bacsi

• Membru
  • Pip
  • 382 posts
  • Interests:nici nu mai știu, aproape tot și mai nimic... nu mai am chef de nimic și de nimeni...
  • Moto: neagră
  • Numar: ciudat
  • Club: este

Posted 27 March 2014 - 08:16 AM

per total ok.

daca mi se permite, cateva observatii:

-as fi scos la montaj cateva secvente care nu mi se par ca aduc un aport benfic/pozitiv (e o scena cand unul o ia putin pe aratura pe langa parapeti, sau cand merg mai dezorganizat)

- avand in vedere titlul (Mie nu-mi plac masinile) as fi pus mai mult accent pe antiteza dintre masini si motoare, unele cadre cu omuleti blocati in trafic, asteptand, iar un motor trecand usor, pe langa ei, cumva accentuand senzatia de lilbertate oferita de motor (pe care o tot invoca mult, mai ales in clip).

- mai multa atentie la compozitie si focalizarea constanta (probabil au filmat cu dslr si se vede in felul in care pierd focusul in unele momente)

Sper ca nu deranjeaza opiniile mele :)

Da, într-adevăr a fost filmat cu un DSLR Canon, iar opiniile/comentariile sunt bine-venite, doar că ar trebui postate la video, pe vimeo (să le citească autorul ;) ). Eu am postat filmuleţul doar ca "entertainment", că apare şi je acolo (cel cu cagula skeletronica :P pe un VS-800 negru) şi ca să fie apreciat efortul artistului. Având în vedere că e pt ceva proiect de facultate de la el, presupun că va fi notat/cotat/evaluat de profesorii lui. În rest, asphalt uscat şi hai vară, hai!

#45 SkyWay

SkyWay

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 294 posts
  • Moto: Yamaha FZ6
  • Numar: de la politie
  • Club: celor care canta in casca

Posted 27 March 2014 - 12:55 PM

e foarte frumos filmuletul! daca cel care l`a produs se tine de treaba.. e pe calea cea buna.. nu e spielberg, sau altii mai remarcabil... dar e foarte frumos facut! excelent!

www.cesavezi.ro - Ghid util pentru motociclisti - Romania e frumoasa!
626203_5.png

mBfymmV.gif

#46 jerry_mcrie

jerry_mcrie

supraviețuitor în RO... jale...

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,518 posts
  • Interests:moto vechi, downhill mtb, sci fi sub toate formele lui..., foto, video, muzică mai veche și mai nouă, mașini tot mai vechi...
  • Moto: Yamaha TDM 850 1994

Posted 27 March 2014 - 01:33 PM

nici mie nu-mi plac masinile...

nu am masina dealtfel...

nu am nici "b"-ul...

mesajul filmului insa trebuia accentuat un pic.

pentru unii ca mine / noi este perfect.

pentr un car lover... ala nu pricepe. oricum nu pricepe dar filmuletul nu ii este adresat.

mi-a placut, oricum.

"God is an ever-receding pocket of scientific ignorance that's getting smaller and smaller and smaller as time goes on."

Neil DeGrasse Tyson

#47 onylui

onylui

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 72 posts

Posted 27 March 2014 - 03:07 PM

super tare frate

#48 silver_yamaha

silver_yamaha

biker

• Banned
  • Pip
  • 261 posts

Posted 27 March 2014 - 07:23 PM

Numele este cel putin aiurea, mai ales atunci cand protagonisti par a fi niste poseri It-sti care isi scot "choapa" doar atunci cand vor sa uite de nevasta naspa si burta, iar pana la "choapa" merg cu, ghici ce, masina :)

aia e man..asa zic si eu!! da' iarna cu ce naiba se misca ciumegii aia oare? sau toamna tarzie cu ploi si lapovite? ce bhasina rasuflata..! calitatea filmarii nota 9,.calitatea mesajului nota..nici nu merita..!

Biker

#49 mianmar23

mianmar23

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,938 posts
  • Interests:Corola de minuni a lumii...
  • Moto: De jucarie....
  • Numar: XY-11-KLM
  • Club: nu

Posted 27 March 2014 - 08:06 PM

Cred ca la fel spun si Rossi, Stoner, Schumacher sau Vettel despre masini, respectiv motoare...

Nu poti fi un vajnic motociclist sau automobilist fara o asemenea parere transanta. Brrr!! Noaptea mintii nu alta....

#50 yes!

yes!

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 99 posts

Posted 28 March 2014 - 12:21 AM

Numele este cel putin aiurea, mai ales atunci cand protagonisti par a fi niste poseri It-sti care isi scot "choapa" doar atunci cand vor sa uite de nevasta naspa si burta, iar pana la "choapa" merg cu, ghici ce, masina :)

Nu te supara stimabile, dar tu iti castigi painea calarind motoare? Daca nu, esti in aceeasi oala cu acei "poseri".

"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred" - Soichiro Honda

#51 Gixu.

Gixu.

Master of puppets

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 6,549 posts
  • Moto: Vacadero
  • Numar: De Bayern

Posted 28 March 2014 - 01:30 AM

Nu trebuie sa te simti jignit, nu eu sunt ala de pozeaza in za big bad wolf. Mesajul e prost, punct :) Spre deosebire de altii, eu nu ma prezint drept "za big bad biker". Intamplator am o viata, niste prieteni si mai am, culmea, si alte atuuri decat categoria A pe permis si o atitudine spalata de rebel :)

#52 yes!

yes!

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 99 posts

Posted 28 March 2014 - 02:16 AM

Dar nu spune nimeni nimic despre atitudinea de rebel. Pe langa asta, nu am de ce sa ma simt jignit. Este vorba despre o "idee", despre un concept potrivit caruia esti "mai liber" pe motor. EU cel putin asa vad treaba. Poate ca anul viitor cand imi voi lua cele 2 roti iti voi da dreptate. Mie mi se pare mai kitchoasa atitudinea "spalata de rebel" a forjatorilor de bulevarde, mobristii in slapi, etc, pe rapciugi "racing". Plus de asta, cu totii avem nevoie de acel ceva care sa ne dea o farama de sens cand poate nu il maiu  gasim. Sau acel ceva care ne scoate din rutina. Pt unii e fotbalul sau pokerul, pentru cei din clip este motoreta din dotare. Nu vad nimic rau in asta.

"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred" - Soichiro Honda

#53 EX_:Adrian_*

EX_:Adrian_*
  • Anonimi

Posted 28 March 2014 - 09:27 AM

Nu trebuie sa te simti jignit, nu eu sunt ala de pozeaza in za big bad wolf. Mesajul e prost, punct  Spre deosebire de altii, eu nu ma prezint drept "za big bad biker". Intamplator am o viata, niste prieteni si mai am, culmea, si alte atuuri decat categoria A pe permis si o atitudine spalata de rebel

yep,esti moderator pe motociclism.ro, asta era unul din atuuri :)))))

i see what you did there :))

#54 gabyshor

gabyshor

zombie

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,422 posts
  • Moto: bmw 1150 gs adv 2003, ktm 690 enduro r
  • Club: nici unul

Posted 28 March 2014 - 09:36 AM

aia e man..asa zic si eu!! da' iarna cu ce naiba se misca ciumegii aia oare? sau toamna tarzie cu ploi si lapovite? ce bhasina rasuflata..! calitatea filmarii nota 9,.calitatea mesajului nota..nici nu merita..!

una e sa-ti placa si alta e sa fii nevoit sa mergi cu masina. chestie de nuanta...

mie mi-a placut clipu. da se mai putea lucra la el, dar pt inceput e f bine.

vreau sa vad clipuri si de la cei care critica asa de vehement.

Edited by gabyshor, 28 March 2014 - 09:37 AM.

#55 mianmar23

mianmar23

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,938 posts
  • Interests:Corola de minuni a lumii...
  • Moto: De jucarie....
  • Numar: XY-11-KLM
  • Club: nu

Posted 28 March 2014 - 10:27 AM

vreau sa vad clipuri si de la cei care critica asa de vehement.

Alta enormitate!!! Prima este "Mie nu-mi plac masinile" Cata ipocrizie sau lipsa de inspiratie in alegerea unui titlu pentru acel..."megafilmulet"!!!.. Ce oximoron mi-a iesit!!!...

Sa-ntelegem ca daca nu suntem actori, regizori, scriitori sau compozitori, nu putem spune ca  nu ne-a placut filmul X, cum a jucat actorul Y, piesa de teatru sau melodia cutare?

Edited by mianmar23, 28 March 2014 - 10:36 AM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status