Sari la conținut

Ambreiaj IJ planeta5


vld86
 Share

Postări Recomandate

Salut,

m-am apucat ieri de surubarit la Ivan si nu mica mi-a fost mirarea cand am vazut ce salata era la ambreiaj.

Prin urmare intrebare de 10 puncte: are cineva de vanzare/aduce pe comanda 6 placi de textolit 6 placi de metal si o piulita si eventual si un arc? Contact: Vlad 0766451168 sau PM.

Multumesc anticipat.

zi faina tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca esti din Bucuresti. Poti sa cauti in weekend in targ la Vitan. Este un nene care vine cu un IJ Planeta 5 cu atas...si are orice piesa de IJ. Daca nu are iti aduce.

Si eu vreau sa trec in weekend sa cumpar niste ferodou pentru frane si discuri de ambreaj. Poate mergem impreuna, ne punem de acord...PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua,

pentru Planeta există de mult soluţia celor 4-5 ferodouri model nou... chiar dacă plăcile metalice au "randalinajul" şters. Trebuie doar folosit un ulei adecvat.

 

Prujini (arcurile) de ambreiaj la IJ, nu ar trebui să aibă moarte dacă sunt montate corespunzător. Dar s-au mai văzut torsionate.

Gaika (puiliţa) cu filet invers s-ar putea să fie o problemă, dar nu imposibil.

 

Trebuie doar dat un mail...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua,

pentru Planeta există de mult soluţia celor 4-5 ferodouri model nou... chiar dacă plăcile metalice au "randalinajul" şters. Trebuie doar folosit un ulei adecvat.

 

Prujini (arcurile) de ambreiaj la IJ, nu ar trebui să aibă moarte dacă sunt montate corespunzător. Dar s-au mai văzut torsionate.

Gaika (puiliţa) cu filet invers s-ar putea să fie o problemă, dar nu imposibil.

 

Trebuie doar dat un mail...

Buna ziua,

 

Multumesc mult pentru raspuns.

Dupa ce am scris postul aici am gasit in sectiunea 'totul despre ij' numarul de telefon al lui Gaspar si am comandat de la dansul atat discurile de metal cat si pe celelalte de ferodou... spre sa nu spun vreo prostie - echivalentul celor de plastic/textolit dar dintr-un material nemaitagadam de fiabil.

Dau o bere pentru denumiri. habar n-am avut si nici nu am documentat suficient problema dar inca odata multumiri pentru orientarea in timp si spatiu. Prujinii sunt ok toti/toate. o Gaika era desfiletata si balaurea libera prin ulei. am gasit-o torsionata. daca nu o sa gasesc pe nicaieri o sa incerc fie sa o indrept, fie sa gasesc pe cineva care sa imi faca una.

Prin urmare as dori sa dau un mail, dar nu stiu adresa si cui ma adresez. As posta si o poza dar singurul buton gasit imi lasa optiunea unui URL. revin cu poza cand ma dumiresc.

Oricum, multumesc mult pentru feedback.

 

@Phoenix_Harley

Salut,

Am auzit de optiunea cu targul, dar de-asemenea am auzit ca nu mai vine nimeni pe-acolo. stii cum putem da de nenea asta? daca nu reusesti sa dai de el cu ambreiajul sigur rezolvi cu Dl Gaspar - 0744.472.055 sau cu un mail pe care urmeaza sa-l aflam amandoi in perioada imediat urmatoare. Cu ferodoul... suna/scrie si daca aflii ceva zi-mi si mie ca franele sunt urmatoarele pe lista:).

 

Intre timp s-auzim numai si numai de bine.

 

Vlad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...