Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Refugiul de touring NR.1 Rasnov, Romania

• Please log in to reply
870 replies to this topic

#21 ianachim

ianachim

VESNIC INCEPATOR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 9,270 posts
  • Moto: r1200gsa k1200r
  • Numar: rosu
  • Club: singur pe drum

Posted 24 February 2014 - 10:24 AM

+1
ps kollar doar ca sa te sforai noaptea si tot ma bag....

#22 hornet60

hornet60

bluerider53

• Membru
  • Pip
  • 349 posts
  • Interests:moto, calatorii, arhitectura, foto, ski
  • Moto: honda deauville

Posted 24 February 2014 - 10:28 AM

Cipri AT

Rotila

Foxbat

Bogdan Harea

Festina Lente 

Gospodarul

Capone

Kollar 

Cip

Hornet60

MihaiStancu

Altis10

GabiM

Ianachim

Edited by hornet60, 24 February 2014 - 10:29 AM.

#23 mumulescu4you

mumulescu4you

HA !

• Super Membru
  • PipPip
  • 558 posts
  • Moto: cu 2 roti
  • Numar: B-XX-XXX

Posted 24 February 2014 - 10:41 AM

Sunt si eu interesat.

Da-mi PM cand e incheie termenul.

*Ţine minte cand alergi...ca nu ai aripi...ai coarne...BĂ......B(cuvant jignitor)*

#24 SpiritofMotions

SpiritofMotions

"Gone with Motorcycle Wind!!"

• Membru
  • Pip
  • 471 posts
  • Interests:touring
  • Moto: suzuki bandit 600
  • Numar: ij jupiter 4 cu atas
  • Club: Spirit of Motions

Posted 24 February 2014 - 10:44 AM

1. Cipri AT

2. Rotila

3. Foxbat

4. Bogdan Harea

5. Festina Lente 

6. Gospodarul

7. Capone

8. Kollar 

9. Cip

10. Hornet60

11. MihaiStancu

12. Altis10

13. GabiM

14. Ianachim

15. Spirit of Motions

16.

ps. ar trebuie trimise pe pm catre initiator nr de tel.

Edited by SpiritofMotions, 24 February 2014 - 10:47 AM.

Inchirieri Masini FARA GARANTIE!

www.romaniarentauto.com

Motociclisti - 10% discount!

#25 ghost1

ghost1

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 211 posts
  • Moto: vfr
  • Numar: Valabil
  • Club: singuratic si cuminte

Posted 24 February 2014 - 11:18 AM

foarte tare ideea, va rog sa ne tineti la curent, cu putin noroc dau si eu drumul la un proiect,  pe valea doftnei in aceleasi conditii (momentan sint in tratative pentru achizitionare teren)

#26 easy rider

easy rider

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 122 posts

Posted 24 February 2014 - 12:59 PM

Bună ziua. Sunt ineteresat . Felicitări pentru iniţiativă.

#27 Crazy-devil

Crazy-devil

Ducati fan boy

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,149 posts
  • Interests:pitzipoante in calduri.
  • Moto: Am doo'... Ducati 916 si un 998
  • Numar: de inmatriculare
  • Club: Fratia Vacarilor.

Posted 24 February 2014 - 01:14 PM

Multumesc tuturor pentru increderea acordata!!!

hai sa asteptam pana pe 15 martie si vedem cine si cum se strange...se stabileste si cota aceasta...

ideea este ca acest refugiu sa fie primul...dintr-un lant in toata tara...asa ca si eu cotizez chit ca stau in aceeasi curte :P voi cotiza si la urmatorul cu siguranta...

Cipri, motor turing nu am, drumuri lungi fac foarte foarte rar; in schimb, voi contribui si eu doar din respect pentru initiativa ta. fizic nu cred ca voi putea contribui, dar voi contribui financiar. evetual, daca se nimereste cand sunt in tara, voi trage o fuga sa va ajut si eu.

de la mine ai un + :10: pentru initiativa.

Edited by Crazy-devil, 24 February 2014 - 01:15 PM.

#28 guzmanelu

guzmanelu

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 173 posts
  • Moto: momentan fara
  • Numar: MS

Posted 24 February 2014 - 02:02 PM

Salut

Pentru initiativa-idee, chiar daca nu am sa ajung niciodata sa stau acolo, tot va sprijin si eu. Bravo.

+1

Pentru începători și avansați, enduriști, crosiști, vitezani sau choperiști - citiți acest articol; Festina lente

Never argue with an idiot. It will bring you down to his level and beat you with arguments.

#29 Dogaru Florin George

Dogaru Florin George

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 225 posts
  • Moto: Yamaha WR250R
  • Club: niciunul

Posted 24 February 2014 - 03:57 PM

Ar fi interesant ca aceste initiative, daca vor fi mai multe, sa se inscrie intr-un proiect comun, cu aceleasi reguli de organizare si functionare. Mai exact, sa se constituie intr-un circuit de refugii. Cei care platesc pentru cel din Rasnov, sa zicem, sa fie oarecum din zona, sau cel mult la 2-3 ore de mers cu moto/masina, astfel incat sa poata contribui oricand la faza initiala de constructie, respectiv la intretinerea ulterioara. In schimb, inscriind mai multe intr-un circuit/proiect comun, cei care participa la Rasnov, ar putea sa-si asigure astfel dreptul de folosire si a celorlalte, viitoare, proiecte, chiar daca nu si contribuie. Si vice-versa, cei care contribuie la un alt proiect, din alta locatie, sa fie acceptati fara costuri la cel din Rasnov. Si poate ar trebui vorbit si cu un notar, sa existe un contract. Totul trebuie vazut si gandit de la inceput la o scara mai mare. Cine stie, poate peste ani si ani, vom putea vorbi de un club moto, cu membri cotizanti, cu acces la "vile de protocol" si alte servicii cu reducere de membru.

#30 edyneagu

edyneagu

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 334 posts
  • Moto: Suzuki Intruder C800 si K 750
  • Numar: De Ilfov cu NMG
  • Club: I.O.C.R.

Posted 24 February 2014 - 04:04 PM

Sunt interesat, astept sa stabiliti suma.

#31 CipriAT

CipriAT

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 792 posts
  • Moto: Honda Africa Twin rd07
  • Numar: HR 05 AFK

Posted 24 February 2014 - 04:55 PM

Incep prin a multumi inca odata pentru parerile pozitive si increderea acordata acestui proiect!!!

Si daca se aduna mai multi motoretisti ... ?? Se cearta pe locul de parcare sub acoperis ... ???

Si se lasa cu bataie ???

Cu tot respectul pentru tine... nu pot  deduce decat ca nu ai citit primul post al acestui topic ... am sa iti citez un pic din el...

Repet rugamintea de a nu scrie aici doar de dragul de a scrie ceva, doar specificati daca sunteti interesati … aveti topicul mentionat mai sus pentru discutii generale despre proiect!!!  

http://www.motocicli...22#entry3678735

Ar fi interesant ca aceste initiative, daca vor fi mai multe, sa se inscrie intr-un proiect comun, cu aceleasi reguli de organizare si functionare. Mai exact, sa se constituie intr-un circuit de refugii. Cei care platesc pentru cel din Rasnov, sa zicem, sa fie oarecum din zona, sau cel mult la 2-3 ore de mers cu moto/masina, astfel incat sa poata contribui oricand la faza initiala de constructie, respectiv la intretinerea ulterioara. In schimb, inscriind mai multe intr-un circuit/proiect comun, cei care participa la Rasnov, ar putea sa-si asigure astfel dreptul de folosire si a celorlalte, viitoare, proiecte, chiar daca nu si contribuie. Si vice-versa, cei care contribuie la un alt proiect, din alta locatie, sa fie acceptati fara costuri la cel din Rasnov. Si poate ar trebui vorbit si cu un notar, sa existe un contract. Totul trebuie vazut si gandit de la inceput la o scara mai mare. Cine stie, poate peste ani si ani, vom putea vorbi de un club moto, cu membri cotizanti, cu acces la "vile de protocol" si alte servicii cu reducere de membru.

salut!

te rog sa rasfoiesti topicul de mai sus... este deja vorba de un lant ... acesta este primul proiect, proiect pilot !!!

Am increderea ca cei ce se alatura de la inceput vor fi alaturi de proiect pana la ultima casuta realizata in tara... NU MAI POLUATI TOPICUL, VA ROG!!!

Edited by CipriAT, 24 February 2014 - 04:57 PM.

#32 Dr_krl

Dr_krl

Motociclist de ocazie

• Super Membru
  • PipPip
  • 592 posts
  • Interests:multe
  • Moto: IJ 56, Hoinar, Kawasaki Z500, Jawa 250
  • Numar: diferite

Posted 24 February 2014 - 05:17 PM

Şi eu sunt interesat.

Edited by Dr_krl, 24 February 2014 - 05:18 PM.

#33 CipriAT

CipriAT

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 792 posts

Posted 24 February 2014 - 05:51 PM

1.       CipriAT

2.       Mihai (nu e pe forum)

3.       Rotila

4.       Foxbat

5.       High_dive_eagle

6.       Bogdan_harea

7.       Festina Lente

8.       Flutur3

9.       Gospodarul

10.   Cap0ne

11.   Mihaistancu

12.   Kollar

13.   Gabi M

14.   Cip-vt

15.   Altis10

16.   Ianachim

17.   Hornet60

18.   Mumulescu4you

19.   SpiritofMotion

20.   Ghost1

21.   Easy rider

22.   Crazy-devil

23.   Guzmanelu

24.   Dogaru Florin George(nu am inteles daca este sau nu, il asteptam sa lecrureze “dom de touring” )

25.   Edyneagu

26.   Dr_krl

Aceasta este lista completa a celora care si-au exprimat interesul pana acum...

Ca sa nu mai intrebati daca e loc sau nu... REPET ,oricine se poate inscrie pana la data de 15 Martie

Edited by CipriAT, 24 February 2014 - 05:52 PM.

#34 chucki

chucki

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 843 posts
  • Moto: SUZUKI DR BIG 800
  • Numar: de tabla
  • Club: GRASANA

Posted 24 February 2014 - 06:09 PM

Cum sunt fan  Rasnov-Zarnesti-Plaiu foii

SUNT INTERESAT

Pentru ca Honda e the power of dreams, eu am ales Suzuki a way of life!

http://www.sistemealarme.ro

#35 enemy2day

enemy2day

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 281 posts
  • Moto: Suzuki Vstrom

Posted 24 February 2014 - 06:35 PM

sunt interesat. 

as participa cu placere si la constructie deoarece am fost zi de zi la constructia casei mele deci mai stiu una alta. dezavantajul este ca e departe de mine pt asta. oricum vedem ce rezolvam :)

concluzia: sunt interesat

#36 lionx1987

lionx1987

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 521 posts
  • Moto: Suzuki V-Strom 650 2004
  • Numar: IS-XX-COZ
  • Club: NAS - Not A Statistic !

Posted 24 February 2014 - 06:48 PM

Dupa cum am zis si pe "Domul de Touring" in primele pagini, sunt complet deacord cu cotizarea individuala, dar consider ca trebuie gandita un pic si strategia de "rezervare" a unui loc. De exemplu: In iulie e gata domul, si lumea deja vrea sa vina sa vada ce si cum, ca na, sunt membri "fondatori". Se face lista cu cine vrea rezervare pe ce perioada, si se umple lista. Cine decide cat sta acel membru "fondator" la dom ? Eu consider ca aceasta cotizatie initiala ar trebui sa fie considerata o pre-plata pt un nr anume de zile de cazare. De exemplu, daca eu contribui cu 100 de lei, si X-ulescu contribuie cu 100 de lei, si eu stau o saptamana si vine X-ulescu si n-are loc de mine, ce ne facem ? Sta X-ulescu pe afara sau il trimitem la o pensiune doar pt ca eu ma consider mai indreptatit decat el de a ma "caza" pe o perioada mai indelungata ? Sau ce facem daca eu imi creez prostul obicei (ca na, sunt roman) de a veni in fiecare concediu de vara la domul la care sunt "co-fondator" ? Pentru 100 de lei ti se pare corect ca eu sa fiu omni-prezent in dom, si altii care poate au contribuit initial sau ulterior nu gasesc loc liber din cauza mea ?  Sfatul meu, suma initiala sa fie egala cu un numar anume de zile de cazare. Nu poti pune nici pretul unei pensiuni, nici cat va fi suma modica de care vorbeai mai sus pentru persoane din afara "cercului fondatorilor", dar totusi trebuie sa fie egala cu ceva, parerea mea...

Scuze ca am "poluat" topicul, eu consider ca e o chestie importanta, mai ales ca este vorba de domul pilot. Nu vreau sa deschid o polemica, ce-am scris mai sus e special pentru CipriAT. Incaodata, felicitari pentru initiativa, abia astept sa vad ce iese. 

P.S.: Sper ca s-a inteles ca ma bag si eu la cotizatie, nu ? Din pacate, nu pot sa contribui si fizic.

A, si inca o idee: Daca pe parcurs, tu (CipriAT), ca si proprietarul terenului si ingrijitorul domului, ajungi sa primesti atat de multi oameni incat sa se adune un capital mai important, ar fi o idee buna ca din banii (profitul) generati de domul tau sa se contribuie la ridicarea altor domuri, care la randul lor vor crea capital din care se va contribui la ridicarea altor domuri, care la randul lor ... you get the point. Deci ideea de a pune o suma indeajuns de mica incat sa atraga motociclisti, si indeajuns de mare incat sa creeze profit folosit ulterior la crearea altor domuri mi se pare, cel putin mie, senzationala.

#37 Geamanu Alin

Geamanu Alin

Doar 650 cmc

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,645 posts
  • Interests:mestereala la lemne si fiare
  • Moto: PEGASO GA 650

Posted 24 February 2014 - 07:07 PM

Salutare tuturor!!!

Dupa lungi deliberari pe topicul “Dom-ul de touring” am ajuns si la concluzia finala…

Sa hotarat ca fiecare gazda al unui refugiu sa isi faca o scurta prezentare intr-un topic nou.

Eu sunt dispus sa fac acest refugiu in curtea mea din Rasnov…este o zona superba, cu vedere la Bucegi si Piatra Craiului, zona se numeste Glejarie si este la 5 km de Rasnov, se face dreapta din DN73A (Paraul Rece) din sensul de mers Rasnov-Predeal drumul spre Cabana Diham.

Drumul este asfaltat 3,5km, urmeaza sa fie asfaltat si restul la primavara, mai raman aproximativ 1 km amenajati cu piatra (accesul nu ar trebui sa fie o problema pentru o motocicleta de touring).

attachicon.giflocatia.jpg

Despre obiective turistice nu cred ca este cazul sa va povestesc le stiti majoritatea…

REFUGIUL:

Este o constructie 4x4 m la care este anexata o terasa de 2x4 .

Constructia se va realiza din lemn pe o fundatie de beton si piatra , acoperita in prima faza cu membrane bituminoasa pe care se va incerca o inierbare … ideea este sa iasa cat mai ieftin dar sa fie de calitate superioara…

Interiorul va cuprinde 3 paturi suprapuse, adica 6 locuri de dormit, o masa cu scaune si un dulap/cuier unde sa se poata pune haine/echipament…

Constructia va avea curentelectric  ,echipata cu prize, intrerupator si bec. La exterior: vatra de foc si un grup sanitar ce contine un lavoar, dus cu apa calda furnizata de soare, buda in fundul curtii :) .

Sub acoperisul terasei de afara, spatiul se poate folosi la fumat, stat la o bere, reparat una-alta la mobra la adapost pe vreme urata.

attachicon.gifpost-9456-0-24901000-1393003694_thumb.jpgattachicon.gifpost-9456-0-57703800-1393003699_thumb.jpgattachicon.gifpost-9456-0-95291500-1393003701_thumb.jpgattachicon.gifpost-9456-0-94139600-1393003696_thumb.jpg

In cazul meu particular, din cauza terenului amplasat plat-panta-plat am o diferenta de nivel intre cele doua parti drepte de vreo 4m si din acest motiv as vrea sa imi permiteti sa imi fac un foisor deasupra refugiului, asta implica niste costuri suplimentare de material si hidroizolatie  pe care am sa le suport eu. Ideea este ca vreau sa leg foisorul de partea plata din sus-ul terenului printr-un podet si o scara exterioara pentru a ajunge in refugiu. Mai jos gasiti si poza cu interiorul (desenat la cote reale)!

Ar arata cam asa:attachicon.giffinal1.jpg

Si uite ca am ajuns si la partea interesanta :) ... costurile!!!

Din ceea ce am calculat eu constructia nu ar trebui sa sara de pretul de 3000 RON dar ne fiind farmacie este un pic mai greu de estimat.

Acest REFUGIU va fi cu circuit inchis!!!

Suma finala se va imparti in mod egal intre initiatori, sa le zicem FONDATORI. De ex. 20 de personae inseamna 150 ron/caciula.

Manopera va fi facuta de catre fondatori!!!

SISTEM DE FUNCTIONARE:

Fondatorii au dreptul sa vina in acest refugiu cand au chef/nevoie gratuit (+sotie/prietena) dar o va lua in brate in patul lui in caz ca apare un fondator ce nu are loc de ea, patul e lat de 1,10m, e loc de un cuplu lejer.

Sa nu uitam ca este un refugiu nu casa de vacanta!!!

In cazul in care fondatorul aduce cu el in refugiu parteneri de drum, acesta trebuie sa garanteze pentru ei si sa ii instruiasca in ceea ce priveste conduita si respectarea orelor de odihna, vecinilor etc. Cei ce nu sunt in interiorul circuitului (fondatori) vor fi taxati cu o suma modica din care se va asigura pe parcursul existentei utilarea si intretinerea refugiului.

In cazul in care vin oameni singuri din afara circuitului pe bani, acestia trebuie sa fie recomandati de un fondator, care isi asuma intreaga responsabilitate pentru cei trimisi.

Membri fondatori au prioritate!!! Este normal acest lucru fiindca au crezut in aceasta idee si au avut curajul sa puna bani la constructive.

Sa nu uitam ca acest refugiu este asezat pe o proprietate privata, trebuie respectate regulile de bun simt:

-in primul rand respectul reciproc intre gazda-fondator si cei ce vin din exterior;

-respectate orele de somn pe cat se poate (tu ai chef de baut ,dar colegul din Timisoara vrea sa doarma pentru ca maine trebuie sa ajunga in Vama Veche);

-respectata natura si curtea omului;

-bautura pana la limita pierderii mintilor;

-fiecare membru sau partener de drum al acestuia  trebuie sa lase in curte ceea ce a gasit la venire, nimic mai mult;

-interzisa turarea excesiva a motoarelor si aratul prin curte si ogoarele vecinilor;

-si poate cel mai important… venirea sau programarea trebuie facuta pe topic sau telefonic cu cat mai mult timp inainte posibil, pentru a nu aparea discutii ;

-fondatorul are mereu patul liber doar daca nu sunt in casa inca 6 fondatori si atunci se recurge la solutii suplimentare (se trage paiul scurt, sau se merge pe primul venit primul servit) , in caz ca in casa exista cineva din exterior , va ceda patul fondatorului si el va trece in pat cu cel care la invitat , din acest motiv revin inca odata la punctul anterior cu programarea din timp…in general oricine stie ca va trece prin Brasov cu macar o zi inainte…

In caz contrar celor mai sus mentionate gazda va fi pusa in situatia neplacuta de a elibera spatiul.

Am rugamintea ca pe acest topic sa raspundeti doar cu “sunt interesat” fara a polua topicul aiurea… pentru lamuriri suplimentare se poate folosi topicul de la care a plecat aceasta idee:

http://www.motocicli...22#entry3678735

Acest topic va ramane pana pe data de 15 MARTIE cand este termenul limita pt anuntarea interesului fata de refugiu…apoi pana

pe 1 APRILIE sa vedem care sunt cei care efectiv pun banii si sa ii strangem pentru a putea pregati materialele…iar dupa data

asta se vor posta poze si explicatii cu evolutia proiectului ‘’RASNOV’’ si pe viitor dupa ce va fi finalizat se vor face rezervarile…

pareri si impresii.

Repet rugamintea de a nu scrie aici doar de dragul de a scrie ceva, doar specificati daca sunteti interesati … aveti topicul mentionat mai sus pentru discutii generale despre proiect!!!

Va multumesc anticipat pentru viitoarele colaborari si intelegere!!!

MULTUMESC PENTRU PROGRAMUL FOLOSIT PENTRU DESENE .Incearca sa prezinti proiecte asemanatoare  , daca le cunosti , pentru a creea o imagine despre ceea ce trebuie sa fie aceast proiect .Adica inaite sa spui cuiva ca painea este buna trebuie sa stie ce este aia paine  , cine a main mancat-o si cu ce ,.....intelegi

#38 CipriAT

CipriAT

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 792 posts

Posted 24 February 2014 - 07:11 PM

Dupa cum am zis si pe "Domul de Touring" in primele pagini, sunt complet deacord cu cotizarea individuala, dar consider ca trebuie gandita un pic si strategia de "rezervare" a unui loc. De exemplu: In iulie e gata domul, si lumea deja vrea sa vina sa vada ce si cum, ca na, sunt membri "fondatori". Se face lista cu cine vrea rezervare pe ce perioada, si se umple lista. Cine decide cat sta acel membru "fondator" la dom ? Eu consider ca aceasta cotizatie initiala ar trebui sa fie considerata o pre-plata pt un nr anume de zile de cazare. De exemplu, daca eu contribui cu 100 de lei, si X-ulescu contribuie cu 100 de lei, si eu stau o saptamana si vine X-ulescu si n-are loc de mine, ce ne facem ? Sta X-ulescu pe afara sau il trimitem la o pensiune doar pt ca eu ma consider mai indreptatit decat el de a ma "caza" pe o perioada mai indelungata ? Sau ce facem daca eu imi creez prostul obicei (ca na, sunt roman) de a veni in fiecare concediu de vara la domul la care sunt "co-fondator" ? Pentru 100 de lei ti se pare corect ca eu sa fiu omni-prezent in dom, si altii care poate au contribuit initial sau ulterior nu gasesc loc liber din cauza mea ?  Sfatul meu, suma initiala sa fie egala cu un numar anume de zile de cazare. Nu poti pune nici pretul unei pensiuni, nici cat va fi suma modica de care vorbeai mai sus pentru persoane din afara "cercului fondatorilor", dar totusi trebuie sa fie egala cu ceva, parerea mea...

Scuze ca am "poluat" topicul, eu consider ca e o chestie importanta, mai ales ca este vorba de domul pilot. Nu vreau sa deschid o polemica, ce-am scris mai sus e special pentru CipriAT. Incaodata, felicitari pentru initiativa, abia astept sa vad ce iese. 

P.S.: Sper ca s-a inteles ca ma bag si eu la cotizatie, nu ? Din pacate, nu pot sa contribui si fizic.

A, si inca o idee: Daca pe parcurs, tu (CipriAT), ca si proprietarul terenului si ingrijitorul domului, ajungi sa primesti atat de multi oameni incat sa se adune un capital mai important, ar fi o idee buna ca din banii (profitul) generati de domul tau sa se contribuie la ridicarea altor domuri, care la randul lor vor crea capital din care se va contribui la ridicarea altor domuri, care la randul lor ... you get the point. Deci ideea de a pune o suma indeajuns de mica incat sa atraga motociclisti, si indeajuns de mare incat sa creeze profit folosit ulterior la crearea altor domuri mi se pare, cel putin mie, senzationala.

cred ca am fost foarte clar in primul post cu care am deschis acest topic...

este un refugiu NU CASA DE VACANTA... esti prin zona sau planuiesti sa treci prin zona in timp ce calatoresti de la mare spre Iasi . si te odihnesti aici...

te rog sa urmaresti si domul de touring...acolo se discuta in paralel...acest topic este rezervat strict anuntarii interesului... vei primi toate raspunsurile pe domul de touring

#39 Mr_ORL

Mr_ORL

Savant nebun...

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,314 posts
  • Interests:multe si complexe...
  • Moto: Mobra Super si Kymco de-o cinzeaca
  • Numar: ceva cu msk
  • Club: -

Posted 24 February 2014 - 07:56 PM

In sfarsit o initiativa de laudat, felicitari :)

Dar, chit ca nu e casa de vacanta cum ziceti, nu stiu de ce presimt eu niste baute crunte acolo, asa pt inceput, cu toti inscrisii in refugiu :))

Spor la treaba!

Special Videos TV AUDIO/VIDEO blog(click)
Posted Image
"aboneaza-te sa-ti bei cafeaua privind super clipuri,muzica sau filmulete special alese din intregul WWW"

#40 kato_arad

kato_arad

veteran

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 4,060 posts
  • Interests:motociclism
  • Moto: Honda Transalp XL650V
  • Numar: AR 63 KAT
  • Club: Arad Bikers

Posted 24 February 2014 - 08:20 PM

1.       CipriAT

2.       Mihai (nu e pe forum)

3.       Rotila

4.       Foxbat

5.       High_dive_eagle

6.       Bogdan_harea

7.       Festina Lente

8.       Flutur3

9.       Gospodarul

10.   Cap0ne

11.   Mihaistancu

12.   Kollar

13.   Gabi M

14.   Cip-vt

15.   Altis10

16.   Ianachim

17.   Hornet60

18.   Mumulescu4you

19.   SpiritofMotion

20.   Ghost1

21.   Easy rider

22.   Crazy-devil

23.   Guzmanelu

24.   Dogaru Florin George(nu am inteles daca este sau nu, il asteptam sa lecrureze “dom de touring” )

25.   Edyneagu

26.   Dr_krl

Aceasta este lista completa a celora care si-au exprimat interesul pana acum...

Ca sa nu mai intrebati daca e loc sau nu... REPET ,oricine se poate inscrie pana la data de 15 Martie

Pana la urma cred ca v-a fi nevoie de un refugiu cu 4 camere. Idee si entuziasm mare. Bravo!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status