Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL IN TG-MURES


suzuki73
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacate exista si a doua victima din cauza acestui accident. Pasagerul de pe bancheta din spate a decedat astazi in sala de operatie. :(

 

Condoleante familiilor.

 

Condoleanţe familiei pasagerului.

 

lasa-ma te rog cu comentariile tale impertinente

Lasă-ne cu apelativele de cartier.

 

 

mai mergeti la lucru,nu mai stati pe tastatura,ca e vai de tara,de povesti sunteti buni

Ai citit ce-ai scris? Atunci execută şi tu şi nu ne ţine nouă socoteala.

 

au inceput deja expertii ....

 

on topic: il stie careva pe boul asta: http://www.sebastianbargau.ro/2014/02/11/nu-cere-respect-daca-tu-nu-respecti-la-randul-tau/

 

Sau o fi ''coleg'' de forum cu noi....

 

Cred ca e ceva pur specific romanului sa arunce cu k.k.t in stanga si in dreapta si sa-si dea cu parerea cu privire la niste aspecte pe care nu le cunoaste, unde nici n-a fost de fata....

Păi să arunce, că-n aşa specimene călare pe motocicletă merită mult mai mult decât rahat aruncat în ei !

 

stai sa vezi caterinca cand vin toti pe circuit la mures,atunci sa-i vad....e jale aici,toti sunt experti,ingineri,fondatori,critici literari,jurnalisti,etc....comentari pe niste vorbe goale.

 

 

eu nu am mai vazut de pe vremea lui CEAUSESCU,aici se sta la coada..

Nu ai mai văzut ce? Caterincă sau coadă? Sau "comentari pe nişte vorbe goale ?" ii

 

R.I.P

Off topic : de fiecare data cand intru pe un topic cu RIP pe 90% din cei prezenti va vad aici cu rahatu in gura . TatZele draq!Sunteti ca babele alea zi de zi la poarta ...care mai trece, care mai moare! Bla Bla da stiu voi invatati si vreti sa salvati vieti , sa opriti teribilismu(din gura toti suntem buni). Din punctu meu de vedere copilul asta a primit o pedeapsa mult prea mare pentru crima care a comis-o.In rest....ce sa zic, barfe placute!

Nu a primit suficient! Merita să sufere şi să-şi blesteme prostia zi de zi, pentru mult timp de acum încolo.

Au primit mult prea mult rudele acestuia şi a pasagerilor decedaţi în circumstanţele cauzate de el.

 

 

Mi s-ar parea normal ca cel putin cativa motociclisti din TgMures sa conduca si aceasta pers pe ultimul drum, din respect si fata de acea familie.

Consideri că familia pasagerului maşinii ce a decedat va dori să mai vadă motociclişti în jurul lor ? Chiar dacă intenţia motocicliştilor va fi sinceră, arătând că sunt persoane cărora le pasă de semeni, dorind să-şi exprime scuzele şi condoleanţele prin a lor prezenţă; cu atât mai mult că un tâmpit ce e asociat prin pasiunea comună cu aceştia le-a produs suferinţa.

 

dosarul penal e pe rol deja....va merge la jilava

De ce să-l mai ducă la Jilava? Îl duc la groapă, că e mort deja, în blugi pe vremea din februarie pe motor.

Altul n-ar avea de ce să fie judecat de o entitate juridică a unei ţări civilizate.

 

Trebuie sa completez urmatoarele:

Decedatul, Bucur Calin, tatal a doi copii, in varsta de 27 de ani, a avut anul trecut un accident de motocicleta in urma carui fata care se afla in spate a decedat, iar acum doi ani a avut un accident cu masina prsonala Audi pe care a facut-o praf. A fost iertat de 2 ori....A treia oara nu a mai fost iertat!!!!!

Concluzia: IRESPONSABIL!!!!

 

Clar, ii placea viteza......

https://www.facebook.com/photo.php?v=1453731471505331&set=vb.100006054760918&type=3

 

 

Pacat de copilasi........ :((((

 

Merita o pedeapsă incomparabil mai mare în raport cu ce a primit !

 

 

Moarte tâmpiţilor !

 

Am editat ca să vadă toţi cât de bou era cel pe care-l "plâng" pe forum, "fratemeleu motociclist" !

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andry, esti cam dur unilateral...

ok, a gafat, a tras de gaz prea mult...

INSA trebuie sa recunosti ca ai patit in trafic sa fi tratat de automobilisti ... ca si cand ai fi omul invizibil...

povesti cu "nu te-am vazut" sunt folclor la nivel planetar. nu numai la noi. soferii de masina se simt ... superiori cumva, si sunt procentual mai multi varza decat in comunitatea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

patrone ai inbatrinit si devii foarte reticient stii cind am venit la tine cu un confrate mai tinar si a testat citeva fiare atunci eram cu un TNR660 an 92 apropo tem intrebat unde erai prin 95_2000 nu mai judeca asa aspru apropo dupa nem mai intilnint la cantina de linga noul tau sdiu credema te apreciez insa eu merg in trafic tu ai idealurile tale care nu au legatura cu realitatea esti mai bun in performante insa eu iti pot demonstra ca nui corect sa judeci asa aspru

 

 

 

... stai putin ca nu inteleg. de unde ai tras cocnluzia ca nu merg in trafic??? am scris clar ca NU MAI MERG TARE PE STRADA.... merg zilnic prin oras dar imi feresc pielea.

prin 95-2000 eram la capitolul xt250pro luat la punga si montat, mergeam 20minute si reparam 10 ore....

 

in locul acelei masini putea fi orice altceva si numarul accidentatilor sa fi fost mult mai mare, din cate am inteles baiatul asta mai avea o victima pe motoreta... nu il judec pe el ca persoana, imi expun parerea despre rationamentul lui in momentul accidentului. nu mi se pare ok sa mergi asa tare pe zona respectiva.

 

ne vedem la ciorba si mai discutam, daca ai timp treci pe la mine pe la laborator ;)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Condoleanţe familiei pasagerului.

 

Lasă-ne cu apelativele de cartier.

 

 

Ai citit ce-ai scris? Atunci execută şi tu şi nu ne ţine nouă socoteala.

 

Păi să arunce, că-n aşa specimene călare pe motocicletă merită mult mai mult decât rahat aruncat în ei !

 

Nu ai mai văzut ce? Caterincă sau coadă? Sau "comentari pe nişte vorbe goale ?" ii

 

Nu a primit suficient! Merita să sufere şi să-şi blesteme prostia zi de zi, pentru mult timp de acum încolo.

Au primit mult prea mult rudele acestuia şi a pasagerilor decedaţi în circumstanţele cauzate de el.

 

 

Consideri că familia pasagerului maşinii ce a decedat va dori să mai vadă motociclişti în jurul lor ? Chiar dacă intenţia motocicliştilor va fi sinceră, arătând că sunt persoane cărora le pasă de semeni, dorind să-şi exprime scuzele şi condoleanţele prin a lor prezenţă; cu atât mai mult că un tâmpit ce e asociat prin pasiunea comună cu aceştia le-a produs suferinţa.

 

De ce să-l mai ducă la Jilava? Îl duc la groapă, că e mort deja, în blugi pe vremea din februarie pe motor.

Altul n-ar avea de ce să fie judecat de o entitate juridică a unei ţări civilizate.

 

 

Merita o pedeapsă incomparabil mai mare în raport cu ce a primit !

 

 

Moarte tâmpiţilor !

 

Am editat ca să vadă toţi cât de bou era cel pe care-l "plâng" pe forum, "fratemeleu motociclist" !

mare critic literar esti...cate carti ai scris???sau esti neam cu EMINESCU,ca de CREANGA se rupe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andry, esti cam dur unilateral...

ok, a gafat, a tras de gaz prea mult...

INSA trebuie sa recunosti ca ai patit in trafic sa fi tratat de automobilisti ... ca si cand ai fi omul invizibil...

povesti cu "nu te-am vazut" sunt folclor la nivel planetar. nu numai la noi. soferii de masina se simt ... superiori cumva, si sunt procentual mai multi varza decat in comunitatea asta.

A gafat acum, a gafat în trecut, cât să mai fie acceptaţi în trafic cei care o comit de multiple ori ?

A fost un nenorocit. Odată pentru faptele săvârşite pe motocicletă şi de trei ori pentru egoismul de care a dat dovadă nepăsându-i măcar de copii ce-i avea acasă.

 

Am recunoscut că până să mă apuc de şcoala pentru categoria B am dat vina pe conservari pentru că nu se asigură suficient. Dar închis într-o caroserie de maşină eşti de multe ( mii, milioane, infinit + 1 ) de ori mai restricţionat în ceea ce priveşte vizibilitatea faţă de pilotul unei motociclete. De multe ori e vina proiectanţilor de maşini, care fac stâlpii de susţinere de forme, înclinări şi poziţionări care îţi maschează ca dracu câmpul vizual. Cred că-mi iau motocicletă cu ataş pentru iarnă. Sunt şoferit destui care nu se asigură, dar chiar şi cei care se asigură pot fi surprinşi de o motocicletă, dat fiind rapiditatea prin care o motocicletă îşi poate schimba poziţia.

Conducând preventiv-defensiv îţi creşti enorm şansele . Şi asta nu înseamnă să mergi cu 40km/h şi să frânezi când vezi orice maşină a cărui traiectorie ai putea-o intersecta.

 

Îmi place să critic şi să comentez. Îmi place. Şi vouă vă place, altfel n-aţi participa la discuţii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti sa te afli in treaba. Ca multi altii pe acest forum. Pacat ca nu realizati ca vorbele voastre aruncate-n vant de-am boulea, pot influenta intr-un mod negativ pe cei cu mai putina experienta. Ce plm legatura are temperatura cauciucului tau cu aderenta ? Poti sa-l iei in casa si sa-l freci bine inainte sa pleci, ca tot blana vei intra in Volkswagenu' ala cand temperatura asfaltului are cateva grade.

 

m-am referit la faptul ca se comentase mai sus la modu "gumele sunt ca ebonita pe vremea asta". tu vb de un lucru, eu vb de alt lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A gafat acum, a gafat în trecut, cât să mai fie acceptaţi în trafic cei care o comit de multiple ori ?

A fost un nenorocit. Odată pentru faptele săvârşite pe motocicletă şi de trei ori pentru egoismul de care a dat dovadă nepăsându-i măcar de copii ce-i avea acasă.

 

Am recunoscut că până să mă apuc de şcoala pentru categoria B am dat vina pe conservari pentru că nu se asigură suficient. Dar închis într-o caroserie de maşină eşti de multe ( mii, milioane, infinit + 1 ) de ori mai restricţionat în ceea ce priveşte vizibilitatea faţă de pilotul unei motociclete. De multe ori e vina proiectanţilor de maşini, care fac stâlpii de susţinere de forme, înclinări şi poziţionări care îţi maschează ca dracu câmpul vizual. Cred că-mi iau motocicletă cu ataş pentru iarnă. Sunt şoferit destui care nu se asigură, dar chiar şi cei care se asigură pot fi surprinşi de o motocicletă, dat fiind rapiditatea prin care o motocicletă îşi poate schimba poziţia.

Conducând preventiv-defensiv îţi creşti enorm şansele . Şi asta nu înseamnă să mergi cu 40km/h şi să frânezi când vezi orice maşină a cărui traiectorie ai putea-o intersecta.

 

Îmi place să critic şi să comentez. Îmi place. Şi vouă vă place, altfel n-aţi participa la discuţii.

 

Nu cred ca stalpii aia amarati iti obtureaza vizibilitatea mai mult decat o casca de Darth Vader trasa pe cap, cum purtam pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Condoleanţe familiei pasagerului.

Lasă-ne cu apelativele de cartier.

Ai citit ce-ai scris? Atunci execută şi tu şi nu ne ţine nouă socoteala.

Păi să arunce, că-n aşa specimene călare pe motocicletă merită mult mai mult decât rahat aruncat în ei !

Nu ai mai văzut ce? Caterincă sau coadă? Sau "comentari pe nişte vorbe goale ?" ii

Nu a primit suficient! Merita să sufere şi să-şi blesteme prostia zi de zi, pentru mult timp de acum încolo.

Au primit mult prea mult rudele acestuia şi a pasagerilor decedaţi în circumstanţele cauzate de el.

Consideri că familia pasagerului maşinii ce a decedat va dori să mai vadă motociclişti în jurul lor ? Chiar dacă intenţia motocicliştilor va fi sinceră, arătând că sunt persoane cărora le pasă de semeni, dorind să-şi exprime scuzele şi condoleanţele prin a lor prezenţă; cu atât mai mult că un tâmpit ce e asociat prin pasiunea comună cu aceştia le-a produs suferinţa.

De ce să-l mai ducă la Jilava? Îl duc la groapă, că e mort deja, în blugi pe vremea din februarie pe motor.

Altul n-ar avea de ce să fie judecat de o entitate juridică a unei ţări civilizate.

Merita o pedeapsă incomparabil mai mare în raport cu ce a primit !

 

 

Moarte tâmpiţilor !

 

Am editat ca să vadă toţi cât de bou era cel pe care-l "plâng" pe forum, "fratemeleu motociclist" !

 

sunt curios cum vei merge cand o sa ai o motocicleta de 150 hp sub poponeata?

 

sa stii ca unii au mai multe "vieti" pe care cateodata si le irosesc prea scurt si e nevoie de cate o masina sa i opreasca din nebunia lor

 

ALTII.......cad singuri pe TRANSFAGARASAN......

 

la un singur lucru sunt de acord cu tine PASAGERUL din masina a murit NEVINOVAT!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

A gafat acum, a gafat în trecut, cât să mai fie acceptaţi în trafic cei care o comit de multiple ori ?

A fost un nenorocit. Odată pentru faptele săvârşite pe motocicletă şi de trei ori pentru egoismul de care a dat dovadă nepăsându-i măcar de copii ce-i avea acasă.

 

Am recunoscut că până să mă apuc de şcoala pentru categoria B am dat vina pe conservari pentru că nu se asigură suficient. Dar închis într-o caroserie de maşină eşti de multe ( mii, milioane, infinit + 1 ) de ori mai restricţionat în ceea ce priveşte vizibilitatea faţă de pilotul unei motociclete. De multe ori e vina proiectanţilor de maşini, care fac stâlpii de susţinere de forme, înclinări şi poziţionări care îţi maschează ca dracu câmpul vizual. Cred că-mi iau motocicletă cu ataş pentru iarnă. Sunt şoferit destui care nu se asigură, dar chiar şi cei care se asigură pot fi surprinşi de o motocicletă, dat fiind rapiditatea prin care o motocicletă îşi poate schimba poziţia.

Conducând preventiv-defensiv îţi creşti enorm şansele . Şi asta nu înseamnă să mergi cu 40km/h şi să frânezi când vezi orice maşină a cărui traiectorie ai putea-o intersecta.

 

Îmi place să critic şi să comentez. Îmi place. Şi vouă vă place, altfel n-aţi participa la discuţii.

 

Daca ce s-a scris despre tipul asta mai sus, e adevarat (cu antecedentele lui etc),inseamna ca e o scursura de om. Nu cred ca merita sa moara neaparat, mai bine infunda puscaria ...

 

Dar revenind la alt aspect: te rog scuteste-ma cu lalaiala asta si smiorcaiala asta ca vai, in masina esti ca intr-un TANC / TAB si nu vezi nimic. Eu intalnesc zilnic soferi (si cu masina si cu motorul ) care-mi fac stanga in fata.

 

In fata prietene, sau poate au stalpi asezati si pe mijlocul parbrizului si nu-i vad eu. Vede ca vin, se uita la mine, isi baga pwla in mine,si-mi intoarce in fata (ori intoarce, ori face stanga).

 

Am ajuns sa nu stiu cum sa mai fac: cand ii vad, incerc sa incetinesc pana la o viteza in care sper ca pot opri in siguranta (gen 40-50),dar pe de alta parte mi-e frica sa mai fac asta,deoarece am vazut ca reducerea vitezei din partea mea, incurajeaza, in 80 % din cazuri,efectuarea manevrei (gen ii dau apa la moara).

 

Pe 2 roti franarea nu e niciodata ca la o masina. Nu se reduce mereu la DOT ul cauciucurilor si la skill ul tau. E suficent ca pe franare sa te prinda pe o fasie de 2 metri de vopsea alba pe asfalt (un marcaj ceva) sau un fir de nisip, si te-ai dus taras ca prostul,iar dobitocul care a provocat asta, nici nu opreste,si-si vede de drum.... si apoi te alegi ori cu un ghips mic, ori in cel mai ''fericit'' caz cu o factura groasa la reparat motoreta...

 

Si sunt satul de racerii pwlii care o sa sara cu gura zicand "n-a stiut sa franeze", "n-a facut aia", "n-a facut cealalta"....etc

 

Vezi ca e consatean de-al tau si pe deasupra pasionat de arme de foc.Fii mai cu bagare de seama :D

 

Si daca-i consatean ce? tot un datator cu parerea ordinar ramane.... ce-o sa faca? o sa ma impuste in c.ur cu o airsoft-replica ?:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios cum vei merge cand o sa ai o motocicleta de 150 hp sub poponeata?

 

sa stii ca unii au mai multe "vieti" pe care cateodata si le irosesc prea scurt si e nevoie de cate o masina sa i opreasca din nebunia lor

 

ALTII.......cad singuri pe TRANSFAGARASAN......

 

la un singur lucru sunt de acord cu tine PASAGERUL din masina a murit NEVINOVAT!!!!!!!

 

Nu-mi trebuie 150 hp ca să merg tare, pot merge şi cu asta a mea. Pot merge chiar prea tare pentru orice porţiune de drum cu ea.

Dacă le irosesc prea devreme cum să-i numim?

Alţii .. care e problema? Ai auzit şi tu discuţii şi te dai cunoscător. Mai du-te-n plimbări, că a ieşit soarele. Am căzut pe Transfăgărăşan într-o curbă datorită nisipului, dar nu aveam o viteză care să mă arunce la mama naibii, de când am pierdut aderenţa şi până m-am oprit nu am făcut mai mult de 2 metri. Ba chiar mi-am păstrat şi banda, atât eu cât şi motocicleta, nu m-am împrăştiat pe burtă, am ajuns în genunchi. Aşadar .. care-i legătura ? Am căzut de atâtea ori încât nu mai văd rostul discuţiilor despre căzăturile mele. Dar nu m-am înfipt în maşini. Încă. Oricum ai scris-o de parcă am scăpat motocicleta în parcare, atât de uşoară a fost manevra. Da, am scăpat-o şi în parcare de o grămădă de ori. Mare pagubă , zău ! :)

 

Adrian : n-am de ce să te scutesc, nu ţi-am adresat nimic. Lălăială şi smiorcăială afişezi tu prin "mi-a tăiat calea, s-a uitat la mine şi mi-a băgat-o până în plămâni" . Asta este România, obişnuieşte-te şi taci sau dă-i din gură degeaba, pe forum, ca noi toţi restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

 

Adrian : n-am de ce să te scutesc, nu ţi-am adresat nimic. Lălăială şi smiorcăială afişezi tu prin "mi-a tăiat calea, s-a uitat la mine şi mi-a băgat-o până în plămâni" . Asta este România, obişnuieşte-te şi taci sau dă-i din gură degeaba, pe forum, ca noi toţi restul.

 

Tu esti ala care se smiorcaieste pe aici. Eu zic sa angajezi un avocat sa dea in judecata familia motociclistului, pt inconstienta de care a dat dovada....

 

atotstiutorule, prea-bunule....mirificule...

 

ce-i drept, poate la cat de des cazi,nu conteaza cand iti taie cate un prost calea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai are rost să-mi taie vreunul calea, că intru pe sub el. Am căzut în 3 ani mai mult faţă de toţi bucureştenii pe motociclete, la un loc, într-un an. Dar nu mi-e ruşine :alcy:

 

atotstiutorule, prea-bunule....mirificule...

Mulţumesc pentru complimente, ştiam asta. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi trebuie 150 hp ca să merg tare, pot merge şi cu asta a mea. Pot merge chiar prea tare pentru orice porţiune de drum cu ea.

Dacă le irosesc prea devreme cum să-i numim?

Alţii .. care e problema? Ai auzit şi tu discuţii şi te dai cunoscător. Mai du-te-n plimbări, că a ieşit soarele. Am căzut pe Transfăgărăşan într-o curbă datorită nisipului, dar nu aveam o viteză care să mă arunce la mama naibii, de când am pierdut aderenţa şi până m-am oprit nu am făcut mai mult de 2 metri. Ba chiar mi-am păstrat şi banda, atât eu cât şi motocicleta, nu m-am împrăştiat pe burtă, am ajuns în genunchi. Aşadar .. care-i legătura ? Am căzut de atâtea ori încât nu mai văd rostul discuţiilor despre căzăturile mele. Dar nu m-am înfipt în maşini. Încă. Oricum ai scris-o de parcă am scăpat motocicleta în parcare, atât de uşoară a fost manevra. Da, am scăpat-o şi în parcare de o grămădă de ori. Mare pagubă , zău ! :)

 

Adrian : n-am de ce să te scutesc, nu ţi-am adresat nimic. Lălăială şi smiorcăială afişezi tu prin "mi-a tăiat calea, s-a uitat la mine şi mi-a băgat-o până în plămâni" . Asta este România, obişnuieşte-te şi taci sau dă-i din gură degeaba, pe forum, ca noi toţi restul.

De ce te ataci? :)) Toata lumea cade. ahhhhhh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

cred ca un moderator poate da linistit lock la topicul asta, oricum s-a zis tot ce se putea zice (si inca prea mult)...

 

orice dincolo de punctul asta nu e decat pierdere de timp si vorbe..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzuki73, o intrebare, daca ai chef sa raspunzi: baiatul din acest accident facea parte din grupul celor care le place sa alerge pe tg. mures - brasov?

NU ERA IN GASCA FORJATORILOR STRADALI (ADICA GP SRADAL)ERA INCEPATOR,BAIETII NU PRIMESC IN GASCA LOR INCEPATORI,ACOLO CAND INTRI TREBUIE SA TRAGI DE GAZ,SI DIN CATE STIU NU MAI ESTE LOC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce te ataci? :)) Toata lumea cade. ahhhhhh

 

Ei, aia a fost direcţionată :P

 

cred ca un moderator poate da linistit lock la topicul asta, oricum s-a zis tot ce se putea zice (si inca prea mult)...

 

orice dincolo de punctul asta nu e decat pierdere de timp si vorbe..

 

Că cam aşa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 2 roti franarea nu e niciodata ca la o masina. Nu se reduce mereu la DOT ul cauciucurilor si la skill ul tau. E suficent ca pe franare sa te prinda pe o fasie de 2 metri de vopsea alba pe asfalt (un marcaj ceva) sau un fir de nisip, si te-ai dus taras ca prostul,iar dobitocul care a provocat asta, nici nu opreste,si-si vede de drum.... si apoi te alegi ori cu un ghips mic, ori in cel mai ''fericit'' caz cu o factura groasa la reparat motoreta...

 

Si sunt satul de racerii pwlii care o sa sara cu gura zicand "n-a stiut sa franeze", "n-a facut aia", "n-a facut cealalta"....etc

 

Io nu sunt racerul pwlii dar sunt din categoria alora care iti amintesc ca tocmai d-aia s-a inventat ABS-ul la moto in urma cu mai mult de 20ani, din ce in ce mai multe motociclete il ofera si d-aia a devine obligatoriu, tocmai ca sa poti frana fara frica si in astfel de situatii. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU ERA IN GASCA FORJATORILOR STRADALI (ADICA GP SRADAL)ERA INCEPATOR,BAIETII NU PRIMESC IN GASCA LOR INCEPATORI,ACOLO CAND INTRI TREBUIE SA TRAGI DE GAZ,SI DIN CATE STIU NU MAI ESTE LOC.

adica aveti in zona o brigada in care daca vrei sa intrii, tre sa dovedesti ca dai blana?

belea. deci asta avea de demonstrat baiatul asta?

si va si laudati pe net cu asta.

@KHK - ei nu are nevoie de abees. ei e reisari. ce nuntelegi? k?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu-mi trebuie 150 hp ca să merg tare, pot merge şi cu asta a mea. Pot merge chiar prea tare pentru orice porţiune de drum cu ea.

Dacă le irosesc prea devreme cum să-i numim?

Alţii .. care e problema? Ai auzit şi tu discuţii şi te dai cunoscător. Mai du-te-n plimbări, că a ieşit soarele. Am căzut pe Transfăgărăşan într-o curbă datorită nisipului, dar nu aveam o viteză care să mă arunce la mama naibii, de când am pierdut aderenţa şi până m-am oprit nu am făcut mai mult de 2 metri. Ba chiar mi-am păstrat şi banda, atât eu cât şi motocicleta, nu m-am împrăştiat pe burtă, am ajuns în genunchi. Aşadar .. care-i legătura ? Am căzut de atâtea ori încât nu mai văd rostul discuţiilor despre căzăturile mele. Dar nu m-am înfipt în maşini. Încă. Oricum ai scris-o de parcă am scăpat motocicleta în parcare, atât de uşoară a fost manevra. Da, am scăpat-o şi în parcare de o grămădă de ori. Mare pagubă , zău ! :)

 

Adrian : n-am de ce să te scutesc, nu ţi-am adresat nimic. Lălăială şi smiorcăială afişezi tu prin "mi-a tăiat calea, s-a uitat la mine şi mi-a băgat-o până în plămâni" . Asta este România, obişnuieşte-te şi taci sau dă-i din gură degeaba, pe forum, ca noi toţi restul.

am vrut sa ti TRANSMIT ideea ca tu ai avut noroc..... daca venea o masina peste tine.......speriat soferul tragea de volan si se urca pe tine

 

de cazut toti am cazut sau vom cadea dar asta nu inseamna sa JUDECI si sa l faci TAMPIT!!!

 

A gafat acum, a gafat în trecut, cât să mai fie acceptaţi în trafic cei care o comit de multiple ori ?

A fost un nenorocit. Odată pentru faptele săvârşite pe motocicletă şi de trei ori pentru egoismul de care a dat dovadă nepăsându-i măcar de copii ce-i avea acasă.

 

Am recunoscut că până să mă apuc de şcoala pentru categoria B am dat vina pe conservari pentru că nu se asigură suficient. Dar închis într-o caroserie de maşină eşti de multe ( mii, milioane, infinit + 1 ) de ori mai restricţionat în ceea ce priveşte vizibilitatea faţă de pilotul unei motociclete. De multe ori e vina proiectanţilor de maşini, care fac stâlpii de susţinere de forme, înclinări şi poziţionări care îţi maschează ca dracu câmpul vizual. Cred că-mi iau motocicletă cu ataş pentru iarnă. Sunt şoferit destui care nu se asigură, dar chiar şi cei care se asigură pot fi surprinşi de o motocicletă, dat fiind rapiditatea prin care o motocicletă îşi poate schimba poziţia.

Conducând preventiv-defensiv îţi creşti enorm şansele . Şi asta nu înseamnă să mergi cu 40km/h şi să frânezi când vezi orice maşină a cărui traiectorie ai putea-o intersecta.

 

Îmi place să critic şi să comentez. Îmi place. Şi vouă vă place, altfel n-aţi participa la discuţii.

iti repet ...pentru a scapa de stalpii autoturismului sa ti iei CABRIO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...